Jak vybrat nejlepší dovolenou?

Nabídek zájezdů jsou každoročně statisíce. To, že tyto nabídky najdete na webových stránkách cestovních kanceláří, ale neznamená, že jsou vhodné i pro vás. Jak vybrat dovolenou? Nejhorší je kupovat destinaci a hotel, o kterém jsme si předem nic nezjistili. Co je třeba si uvědomit, než dojde ke koupi zájezdu?

 • Stravováni: jednotlivé země se liší jak kulturou, tak i zvyklostmi v poskytování služeb. All inclusive není stejné v Egyptě, jako v Řecku. V Itálii jsou zase zvyklí snídat víc sladké, smiřme se s tím. Čím méně hvězdiček, tím omezenější nabídka.

 

 • Lokalita: nejlevnější dovolená nebude nikdy nejkvalitnější. Nejlevnější ubytování seženete ve velkých vzdálenostech od moře nebo naopak v místech, kde se chodí spát až k ránu. Nebo pojedete v období dešťů.

 

 • Ultra last minute: rovná se nejčastější reklamace dovolené. Proč? Ty nejlepší hotely jsou vyprodané, ty horší logicky zůstávají až do posledního dne před odjezdem. Proto i u dovolené s odletem zítra si dejte 10 minut na vyhledávání informací. Mohlo se uvolnit místo u skvělého hotelu nebo naopak.

 

 • Informace k zájezdu: zjistěte si, jak dlouhý je transfer z letiště, pokud letíte s malými dětmi. Čtěte pečlivě popis hotelu a služeb, podívejte se na mapu a na fotografie ostatních cestovatelů. Zjistěte si klimatické podmínky v době, kdy budete na dovolené.

 

 • Cestování letadlem: bohužel už dnes není prestiží, ani komfortním servisem s lanýži a neomezenou konzumací. Za lepší služby si každý zaplatí nebo vybere prémiové aerolinky. Při cestách do Středomoří neočekávejte servis na palubě a zakupte si vodu a jídlo na letišti.

 

 • Máte vybráno: čtěte recenze, ale neberte veškeré informace vážně. Některé hodnocení kazí nízké známky hodnotících za věci, které nikdo neovlivní, jako to, že na dovolené pršelo, zpozdilo se letadlo vlivem poruchy, nebo že v restauraci neměli palačinky. A nebo, že si někdo před cestou nezjistil, kam jede, viz. body 1 - 4.

 

 • Na čem se nejvíc šetří: Na pojištění! Přitom je to ta nejdůležitější položka. Kupujte kvalitní pojištění se stornem, zejména pokud letíte s dětmi.

 

 • Pokud vaše vybraná dovolená není volná: (každou minutu se bookuje obrovské množství hotelů a letenek a kapacity se neustále mění), popište prodejci co nejpodrobněji vaší vysněnou dovolenou i cenu, kterou hodláte investovat.

 

 • Dodržujme a respektujme zvyky cizích kultur: a uvědomme si, že i pracovní tempo na jihu je jiné než u nás doma, proto tam jezdíme vypnout a na dovolenou.

 

 • Možná to nejnudnější na celé koupi zájezdu: čtěte VOP.

 

 • V neposlední řadě, připravme se na scénář, že je něco špatně: ale vše jde vyřešit, jen je třeba se vždy hned obrátit na osobu k tomu určenou, tedy delegáta nebo recepci.

 

Kam byste rádi vyrazili? Tipy ohledně jednotlivých destinací nejenom pro rodiny s dětmi: 

 

 

Nechte se inspirovat 30 tipy na téma dovolená u moře s dětmi, kde naleznete skvělé tipy na výhodnou dovolenou, nejoblíbenější hotely nebo exotické tipy, kam vyrazit s dětmi na dovolenou k moři. 

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.