Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Nebylo by, abychom nezmínili Chorvatsko, jako ideální destinaci pro rodiny s dětmi. Ano, nenajdeme tu megalomanské komplexy s třiceti tobogány a nekonečnými písčitými plážemi, ale Chorvatsko má rodinám vždy co nabídnout a také proto je nejoblíbenější destinací pro rodinnou dovolenou vůbec. 

Dnes v Chorvatsku najdeme hotely s all inclusive, tak pohodlné rodinné penziony nebo apartmány, kde si stravu zařizuje každý sám, stačí si jen vybrat. Kdo preferuje dovolenou autem nebo autobusem za rozumné ceny v rozumné dojezdové vzdálenosti, nechť si dá na první místo právě Chorvatsko. Podívejte se na 7 tipů na skvělé ubytování pro rodiny s dětmi s dobrými recenzemi v Chorvatsku. Vždy si rozklikněte název ubytování, kde je jeho celkový a oficiální popis, ten se může majitelem měnit, stejně jako ceny a dostupnost. Chorvatsko má jedno z nejčistších moří ve Středozemí, také nabízí téměř nekonečný výběr lokalit k ubytování, od rušných středisek po opuštěná ubytování na vzdálených ostrovech za bezkonkurenční ceny.

 

7 tipů na dovolenou s dětmi v Chorvatsku

 

Pokud zvažujete jestli do Itálie nebo Chorvatska, nezapomeňte se podívat na článek dovolená s dětmi v Itálii, kde vás čeká spousta tipů na ubytování všech možných stylů a kategorií. 

 

Bungalovy Resnik s All inclusive

Milujete na Chorvatsku právě ubytování v bungalovech v zahradách a chcete mít po celý pobyt zajištěnou stravu a nápoje? Zkuste Bungalovy Resnik nad Splitem s all inclusive, 100 m od pláže. Nejenom, že ubytování leží v krásné lokalitě, ale také se sem pohodlně dopravíte autobusem nebo osobním automobilem za 9 až deset hodin.

 

Hotel Faraon

Chcete uniknout největšímu turistickému náporu v Chorvatsku? Zvolte hotel Faraon na ostrově Peljašec, kam vás dopraví trajekt nebo loď. Hotel leží u jedné z nejhezčích pláží na Peljašci s pozvolným vstupem do moře. Do centra městečka Trpanj je to 200 metrů. Hotel má vlastní bazén a poskytuje za skvělou cenu stravování formou all inclusive, nemusíte se tedy celou dovolenou o nic starat. Dítě na přistýlce má pobyt zdarma.

 

Vila Jelena

Pokud hledáte klidné místo v docházkové vzdálenosti k většímu turistickému centru, zkuste vilu Jelena, která leží zhruba 4 km od Gradacu na samém jihu Chorvatska. Vila má výhled na moře a k nejbližší pláži je to zhruba 150 m. Pláží si můžete vybrat několik, od hrubějších menších plážiček po větší, jak napravo, tak nalevo od ubytování. Majitelé poskytují polopenzi, snídaně je formou bufetu, večeře servírovaná. Pokoje jsou jednoduše, ale čistě, vybaveny a ubytují až 4 osoby. Nejkrásnější výhled je z vrchních pokojů orientovaných na moře. Pokud hledáte klid a rozmanité pláže, určitě zkuste.

 

Villa Paškal

Villa Paškal je vůbec jedno z nejoblíbenějších ubytování pro rodiny s dětmi poptávané v cestovní kanceláři. Důvodů je více. Pokud hledáte klidné místo na Makarské, právě Zaostrog je jedním z nich. Ubytování má navíc menší bazén s terasou na opalování a v lokalitě jsou krásné členité pláže. Ubytování leží hned u moře, kde je také vlastní restaurace. Stravování je formou polopenze. Můžete sem vyrazit jako dvojice nebo celá rodina v až pěti lidech.

 

Hotel Delfin

Když jsme u těch nejoblíbenějších ubytování pro rodiny s dětmi v Chorvatsku, velmi dopředu si rezervujte hotel Delfin na Istrii. Hotel nabízí spojení toho nejdůležitějšího, co pro skvělou dovolenou s dětmi očekáváte. Za prvé, Istrie není tak daleko jako Jižní Dalmácie a její poloha na severu je ideální pro všechny, kteří raději cestují na kratší vzdálenosti. Za druhé, hotel disponuje novým bazénem, bazénkem a vodním parkem pro děti. Za třetí je to výborná polopenze, která je formou bufetu, tedy ideální pro ty, kteří si běžně u servírovaných jídel nevyberou nebo chtějí prostě větší variabilitu stravování. No a nakonec moře, které leží 50 m od ubytování, kde je jeho čistota oceněna Modrou vlajkou. Pokoje jsou hezky vybaveny a pojmou až 4 osoby. Pozor, termíny bývají rychle vyprodané

 

Resort Centinera

Půvabný resort 20 m od moře najdete také na Istrii, jeho název je Centinera a zažijete tu skvělou dovolenou s polopenzí u krásných pláží. Resort je obklopen borovicovým lesem a celkově, vesnička Banjole láká návštěvníky svojí překrásnou přírodou. V rodinných pokojích se ubytují až 4 osoby. Snídaně i večeře je podávána formou bufetu. Další skvělý tip na ubytování na severu Chorvatska.

 

Hotel Pical

A nakonec hotel Piscal na Istrii. Pokud hledáte příjemné ubytování s bazénem kousek od moře s polopenzí, zkuste hotel Pical.  Skvělé jsou rodinné pokoje s oddělenými ložnicemi s balkonem a výhledem na moře. Stravování je v hotelu velmi pestré. Jenom pozor, ubytování bývá také velmi rychle vyprodané, rezervujte si hotel včas.

 

Kdy vyrazit do Chorvatska?

Chorvatsko má podobně jako Bulharsko kratší sezonu. Nebojte, vyrazit můžete i v květnu, ale teploty budou maximálně okolo 20 až 25C a moře bude chladnější. Za nejteplejší období se počítá červenec a srpen, kdy v srpnu s běžně teploty vyšplhají i na 35 C. Hlavní sezóna začíná od půlky června a končí v půlce září, kdy většina restaurací a stánků ukončuje svůj provoz. Je nutné si taky uvědomit, že na severu Chorvatska je chladněji než na úplném jihu. Za nejslunečnější jsou považovány zejména chorvatské ostrovy.

 

Na co si dát pozor v Chorvatsku?

Určitě na mořské ježky, bodliny z nohou se strašně špatně vyndávají, protože jsou velmi křehké. Nezapomeňte na boty do vody. Některé pláže mají tak čistou a mělkou vodu, že ježka vidíte na 50 metrů, například Gradac. Pokud ale budete na pláži, kde je více větších kamenů nebo kamenná plata, opravdu na boty nezapomeňte. Chorvaté mají trochu jiný názor na funkčnost a rychlost wifi než jsme my zvyklí, zase tak rychlé připojení totiž nemají. Pokud nutně potřebujete pracovat a stahovat data i na dovolené, třeba z pracovních důvodů, raději využijte mobilní data v rámci EU.

 

Kdy kupovat ubytování nebo zájezd do Chorvatska?

Pokud chcete cestovat do hotelů nebo penzionů s bazény, tak tyto kapacity bývají nejčastěji vyprodány dopředu. Klasických apartmánů je v Chorvatsku velké množství, proto vždy nějaké ubytování seženete i na poslední chvíli, nebo přímo na místě. Myslete na to, že turnusy se točí nejčastěji od soboty do soboty. Není ale problém najít ubytování na pár dní, jak u pronajímatelů, tak v lokálních agenturách.

 

 

© 2019 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.