Dovolená s dětmi v Turecku

Turecko je výborná destinace pro dovolenou u moře s dětmi všech věkových kategorií. A proč? Hotely myslí na nejmenší a komplexy disponují širokou nabídkou zábavy od aquaparků, hřišť, animací, až po kolotoče a vodní hrátky u přilehlých pláží. Písčité pláže a dlouhá sezóna je dalším lákavým bonusem pro dovolenou s dětmi v Turecku. Sepsali jsme pro vás 13 tipů na skvělé zájezdy v Turecku s odlety z ČR. 

 

Jaká jsou nejčastější kritéria při výběru rodinné dovolené v Turecku? Nejčastějšími preferencemi jsou hotely ležící přímo u pláže, s aquaparkem a all inclusive s krátkou dobou transferu z letiště. Posledním a nejdůležitějším kritériem je dostupnost lékařské péče a dobré reference. 

 

turecko s dětmi

Zdroj: pixabay.com

 

13 tipů kam na dovolenou s dětmi v Turecku s all inclusive

V hotelovém průmyslu je naprosto běžné, že rok od roku se mění vedení hotelů a poskytované služby. Proto vždy si rozklikněte odkaz v názvu hotelu, kde naleznete aktuální a kompletní popis služeb, vybavení hotelu s cenami a dostupnými termíny. Pokud pro dovolenou zvažujete i Řecko, nezapomeňte na článek dovolená s dětmi v Řecku, kde najdete další skvěle recenzované tipy pro dovolenou. Pokud vás lákají exotičtější destinace, zkuste Kapverdy s dětmi 

 

1. Hotel Kamelya Aishen Club

Hotel leží 55 km od letiště. Ubytuje rodiny s až dvěma dětmi. Leží kousek od písečné pláže a dominantou je aquapark uprostřed komplexu. Jedná se o pětihvězdičkový hotel se skvělými recenzemi a širokým vyžitím za skvělou cenu i v hlavní sezóně. Ubytování je v nízkopodlažních romantických vilkách, rodinné pokoje mají dvě oddělené ložnice.

 

 

2. Hotel Pegasos Royal and Resort

Dál od letiště, zato za skvělou cenu, leží oblíbený hotel Pegasos Royal and Resort s písčitou pláží. V areálu se nachází mnoho skluzavek, jak pro děti, tak dospělé i skluzavky pro úplně nejmenší. Hotel ubytuje rodiny s až dvěma dětmi. Pokud vám nevadí delší transfer z letiště hotel Pegasos Royal je dobrá volba v Turecku a má výborné recenze, pouze pozor, některé termíny bývají brzy vyprodané

 

 

3. Hotel Limak Atlantis

Hotel Limak Atlantis leží přímo u písečné pláže a má skvostné recenze. V areálu je několik bazénů s tobogány a skluzavkami. Hotel ubytuje v jednom pokoji až dva dospělé a tři děti. Doba transferu z letiště je okolo 40 minut. Milovníci golfu ocení krátkou vzdálenost k nedalekému golfovému hřišti. Hotel bere dítě až do nedovršených 15 let.

 

4. Hotel Grand Aqua

Velmi oblíbený hotel v Turecku je hotel Grand Aqua s jehož hlavním poznávacím znamením je bazén ve stylu líné řeky linoucí se areálem. Ubytování je určeno náročným klientům. Dovolenou si užijete v nízkých budovách uprostřed rozlehlé zahrady, kterou projdete až na vlastní písečnou pláž. Letiště je vzdáleno 55 km. Krásné rodinné pokoje mají dvě oddělené ložnice. 

 

5. Hotel Meryan

Milujete palmy, zeleň, pohodu a skvělé recenze hotelu? Mezi oblíbené stálice pro výběr cenově výhodné dovolené pro rodiny s dětmi patří dlouhé roky hotel Meryan. Vstup do moře je kamenitý, hodí se i boty do vody, ale můžete samozřejmě použít molo. Hotel je menší, obklopen dalšími komplexy, ale i tak nabízí pestrou stravu, skluzavky, pohodlné pokoje a ubytování až pro 4 osoby. Milovníci nákupů si přijdou na své, hotelový shuttle bus zdarma jezdí několikrát denně na velké tržiště, kde můžete klidně celý den nakupovat.

 

 

6. Hotel Limak Lara de luxe resort

Pro náročné je tu hotel Limak Lara de luxe resort. Ubytování pro rodiny zajišťují luxusní rodinné mezonety až pro 5 osob, dítě je bráno do 15 let. Příjemná je i doba transferu z letiště, která je zhruba 25 minut. Areál leží přímo u písečné pláže a nechybí několik pořádných tobogánů, skluzavek a dětský bazén pro nejmenší.

 

 

7. Sherwood Exclusive Lara

Přímo u pláže a 10 km od letiště leží oblíbený hotel Sherwood Exclusive Lara. Hotel disponuje pokoji až pro 4 osoby. Součástí areálu jsou tobogány a skluzavky. Hotel je ideální pro ty, kteří chtějí zajít i mimo hotelový areál, navštívit obchůdky poblíž nebo vyrazit pomocí taxi do nedalekého centra města Antalya. Cena je i pro hlavní sezónu velmi příznivá.

 

 

8. Hotel Ephesia Holiday Beach

U jedné z nejhezčích pláží v Kusadasi leží oblíbený hotel Ephisia Holiday Beach. Jedná se komplex třípatrových budov přímo u písčito-oblázkové pláže s nákupními možnostmi vzdálenými již 200 m od hotelu. Komplexu nechybí samozřejmě menší aquapark, skvělé recenze a ubytování pro rodiny s dětmi do 4 členů.

 

 

9. Hotel Funtazie Club Resort

Velmi oblíbeným hotelem je Funtazie Club Belek Beach u písčito-oblázkové pláže. Hotel získal několik ocenění za skvělé recenze. Doba transferu z letiště je okolo jedné hodiny. Pokoje jsou k dispozici až pro 4 osoby. Nechybí skluzavky, aquapark ani nákupní možnosti 500 m od hotelu. Hotel pořádá velké množství zábavních programů jak pro děti, tak dospělé.

 

10. Hotel Parkim Ayaz

Pokud preferujete menší rodinné hotely v centru turistických letovisek, navštivte hotel Parkim ayaz. Nejenom, že hotel vychází velmi dobře cenově, ale leží také přímo u pisčito-oblázkové pláže. Ubytování je v příjemných bungalovech, pro děti nechybí tobogán a dětský bazén. Hotel je vzdálen 40 km od letiště a je výhodnou kombinací pro rodiny s dětmi, které chtějí svojí dovolenou trávit i mimo hotelový areál.

 

 

Nejlevnější dovolená v Turecku se dvěma dětmi do 55 tis. Kč

 

Pro příklad bylo počítáno s dovolenou během letní sezóny 2023, pro dvě dospělé osoby a dvě děti ve věku 9 a 7 let s odletem z České republiky. Vybrány byly hotely s all inclusive a skluzavkami. Zmíněné hotely výše jsou velmi kvalitní. Mimo sezónu je cena samozřejmě ještě nižší. 

 

11. Holiday Garden resort

Tento oblíbený prázdninový hotel leží přímo u pláže, která je široká písčito-štěrková s pozvolným vstupem do moře (je vhodná pro děti i neplavce). Hotel má vlastní Spa, kde si můžete užít saunu, stejně jako masáže. Na pláži nechybí bar ani slunečníky a lehátka pro hosty zdarma. U bazénu nechybí několik skluzavek. 

 

12. Club Turtas

Hotel se nachází v krásné zahradě přímo u písčito-oblázkové pláže. Centrum Konakli je vzdáleno 300 metrů od hotelu. Součástí hotelového vybavení jsou dva venkovní bazény (u jednoho z nich je vodní skluzavka) s oddělenou částí určenou dětem. Na pláži se nacházejí sprchy a barový servis. 

 

13. Lycus Beach

Hotel leží v bezprostřední blízkosti písečné pláže, kde jsou umístěna lehátka na pláži pro hotelové hosty zdarma. Součástí hotelového vybavení je vnitřní a venkovní bazén, tobogány a amfiteátr. Dětem je určen dětský bazén.

 

 

 

 

Kdy vyrazit do Turecka na dovolenou s dětmi?

Pokud máte malé děti a nejste vázáni prázdninami, ideální je vyrazit do Turecka v období, kdy nejsou úplná vedra, tedy od půlky června nebo v září. Počasí v říjnu v Turecku je stále dobré pro rodinnou dovolenou. Na začátku června bývá ještě chladnější moře, naopak v září je voda po sezóně krásně vyhřátá. V hlavní turistické sezóně se připravte, že teploty někdy šplhají opravdu vysoko. Nejtepleji bývá v srpnu. Proto nezapomeňte přibalit pokrývku hlavy a počítejte se střídáním teplot při transferech, kdy autobusy bývají dost klimatizované, vždy se hodí mít sebou mikinu.

 

Na co si dát v Turecku pozor?

Většina zdravotních problémů je spjatá s přílišným pobytem na slunci, proto pozor, nejčastěji se jedná o úžeh nebo úpal. Není také dobré konzumovat potraviny, které se rychle kazí a jsou vystaveny slunci v plážových barech a pít vodu, jejímž původem si nejste jistí. Pokud se objeví střevní potíže, nejčastěji dobře zabírají volně dostupné léky a na žaludeční nevolnost klasická kola.

 

Kdy kupovat zájezd do Turecka?

Pokud letíte dva dospělí a více než jedno dítě, ideální je koupit zájezd ve First nabídce. Proč? Rodinné pokoje bývají jako první vyprodány, ale ve First minute můžete navíc získat výhody, těmi jsou například, že dítě letí zcela zdarma, platíte pouze symbolickou zálohu a dovolenou můžete později změnit nebo zrušit. Nicméně podmínky se liší od prodejců, tak se vždy informujte.

 

Shrnutí dovolené s dětmi v Turecku

Hotelů, komplexů a zajímavých míst kam vyrazit na dovolenou do Turecka je samozřejmě velké množství. V tomto článku byly vybrány ty, které se na diskuzích objevovaly nejčastěji, měly skvělé recenze a samozřejmě byly pohodlně dostupné s českými cestovními kancelářemi. 

 

Velmi podobné pláže Turecku má Španělsko, můžete se nechat inspirovat článkem Španělsko s dětmi. Pokud vás zajímá více tipů pro dovolenou u moře, čtěte oblíbený článek s 30 tipy na dovolenou na téma dovolená u moře s dětmi all inclusive. Turecko s dětmi je každoročně jednou z neoblíbenějších destinací kvůli poměru skvělé ceny, hotel jsou navíc s all inclusive a jsou vybaveny pro rodiny s dětmi. Nechybí animace ani celodenní zábava pro dospělé. Aktuální informace o ceně a poskytovaných službách si vždy prostuduje po rozkliknutí názvu hotelu. Nezapomeňte si před svou cestou sjednat cestovní pojištění

 

 

 

Autor: Michaela Novotná

 

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.