Kapverdy s dětmi

 

Málokteré exotika je tak pohodlně dostupná jako Kapverdy. U hodně rodin, které chtějí navštívit a vidět zdejší překrásný oceán, pak vyvstává otázka, zdali jsou Kapverdy s dětmi vhodné. Pojďme se teda na Kapverdské ostrovy podívat z blízka. Berte prosím na vědomí, že jednotlivé služby se u hotelů mění, proto si vždy rozklikněte název pro kompletní informace.

Hlavní rysy Kapverd

Ostrovy leží poblíž Dakaru v Atlantském oceánu. Počítejte s tím, že Atlantik je pro koupání na Kapverdách od listopadu do května studenější. Koupat se dá celoročně, ale v rámci cestování s dětmi s berte na vědomí, že se nejedná o teplu moře například v Egyptě. Pláže jsou nádherné, dlouhé a písčité. Oceán má azurovou barvu připomínající Karibik. Ty nejlepší pláže pro koupání s dětmi najdete zejména na ostrově Sal. 

 


Pláž na ostrově Sal, Santa Maria

 

Nevýhodou Atlantiku je, že zde fouká, v létě a na podzim je to vítané, na jaře někdy nepříjemné, fouká zhruba jako na Kanárských ostrovech, stává se tedy, že jsou některé dny větší vlny. Pokud se chcete koupat v oceánu celý pobyt, zvolte vesničku Santa Maria, kde z jedné strany od mola nejsou moc vlny a nebo leťte do hotelu Melia Dunas, kde jsou zbudované dva umělé pláže pro případ velkých vln. Ostrov Boa Vista má živější pobřeží, ale zase je zde nádherná divoká příroda s prázdnými plážemi. Boa Vista je ideální pro návštěvu s dětmi v rozmezí květen až listopad. Všeobecně lze počasí na Kapverdách označit za stálé, teploty se pohybují celoročně mezi 25 až 32 stupni. 

 

Ubytování na Kapverdách - 3 tipy na skvělé hotely

Jaké zvolit ubytování při dovolené na Kapverdách s dětmi? Většina zájezdů letecky z Prahy je se stravováním all inclusive. All inclusive je tu skvělé, nečekejte žádné těstoviny s kečupem, ale pestrou paletu jídel, nejčastěji ryby, kuřecí maso, skvělé dezerty a káva. Hovězí místní moc neumí připravovat, ale třeba to byla výjimka. pokud máte vy nebo dítě nějakou intoleranci na jídlo, v hotelech jsou vždy nápomocni. Větší řetězce mají koutky pro celiaky. Z ubytování pro rodiny s dětmi jsou nejoblíbenější tyto hotely, samozřejmě vysvětlím proč. 

 

3 TOP hotely pro rodiny s dětmi na Kapverdách

 

1. Oasis Atlantico Belorizonte

Je nejoblíbenější volbou ze dvou základních důvodů, poskytuje ubytování v zahradních bungalovech až pro 4 členy rodiny, je jednou z levnějších variant pro dovolenou na Kapverdách a leží kousek od vesničky, kde se během let vybudovala slušná turistická základna. Můžete tedy kdykoliv zajít do supermarketu nebo lékárny. Jsou zde i soukromí lékaři. Hotel leží přímo u nádherné pláže (přes pěší komunikaci). Areál je pro děti příjemný, jsou zde dva bazény, brouzdaliště a český animační klub. 

 

2. Melia Dunas Beach Resort

Je rozlehlý luxusní areál na západní straně ostrova Sal. Jedná se o hotel s největším zázemím a zábavou pro děti. V Areálu jsou brouzdaliště, malý vodní park, dětská hřiště nebo krytý bazén. Je zde velká škála ubytování od klasických pokojů po vilky s vlastním bazénem. Pláž u hotelu je nádherná a bonusem je zbudování dvou lagun, kde se dá koupat při větších vlnách. 

 

3. RIU Palace Santa Maria

Jedná se o nejnovější a také svým zázemím nejzajímavější hotel pro rodiny s dětmi na Kapverdách. Výhoda je poloha u nejlepší pláže na Kapverdách, co se koupání týče, navíc v areálu hotelu je zcela nový aquapark, který je rozdělen na část pro nejmenší a část pro větší děti s většími tobogány a skluzavkami. Hotel září novotou, poskytuje skvělé služby a stravování formou all inclusive je opravdu zážitek.  

 

Let na Kapverdy

Počítejte s 6 až 8 hodinami letu. Někdy jsou mezipřistání na druhém ostrově. V letadle nejsou monitory v sedadlech pro sledování filmů. Ti kdož létají s dětmi nejčastěji na palubu berou dětem různé puzzle a hračky, stejně jako tablety a nějaké pochutiny na ukrácení cesty. lety bývají v ranních či dopoledních hodinách, zpět se vracíte k ránu nebo dopoledne. Ale to se může neustále měnit. Výhodou je, že nikdy nepřestupujete. Málokterá exotika je tak cenově a v délce letu dostupná. Navíc celoročně. 

 

Bezpečnost

 

Kapverdy jsou bezpečná země, místní jsou milý, občas vám někdo nabídne nějaká náramek nebo šátek na pláži, ale to je všude. Všeobecně, jako všude jinde se samozřejmě nedoporučuje nechávat cennosti volně na pokojích a plážích, většina hotelů má trezory na pokojích zdarma. Co se týče lékařské péče, větší zázemí naleznete na ostrově Sal. 

 

Střevní potíže

Jedná se pořád o Afriku a hlavně, ostrovy nemají svůj vlastní zdroj pitné vody, ta se odsoluje z moře. Až vodu ochutnáte, zjistíte že oproti té naší je to opravdu jen voda, nemá v sobě žádné minerály. Doporučuje se tedy dospělým dát si mezi vodou nějaké to dobré místní pivečko nebo sycený nápoj, bez piva to platí i pro děti. Střevní potíže zde nejsou moc obvyklé, ale stejně, pro klid duše, vyhýbejte se případně pití kohoutkové vody a jídlo mimo hotely spíš preferujte tepelně upravené. V srpnu a září je zde vysoká vlhkost vzduchu a teplo, v tuto dobu bych zde raději nekonzumovala ani majonézy a vajíčka. Nějaké léky proti nevolnostem vezměte raději s sebou.

 

Zábava na Kapverdách pro děti

Pokud poletíte na Sal, určitě se s dětmi stavte na molo, kam rybáři vozí své úlovky. Je to zážitek jak pro malé tak velké. Zábava je také plavba na katamaránu. Na ostrovech nejsou žádné aquaparky ani zábavní parky, pobyt zde je opravdu spíše u odpočinku u krásného oceánu. 

 

Kdy vyrazit na Kapverdy s dětmi?

Pro rodiny s dětmi je nejvhodnější vyrazit na Kapverdy od června do listopadu z důvodu toho, že nejméně fouká, oceán je vyhřátý a nejsou tak velké vlny. Dejte si však pozor na velmi silné slunce a mažte se krémy s vysokým UV kdykoliv během roku. Skvělé je strávit s dětmi na Kapverdách Vánoce, teploty se pohybují okolo 30 C. Kapverdy jsou jednou z nejpoptávanějších destinací o Vánocích. 

 

 

 

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.