Dovolená v Itálii s dětmi - 8 super tipů

Itálie jako by byla stvořená pro rodinnou dovolenou.  Má tisíce kilometrů pobřeží s písčitými plážemi a navíc, které dětské srdce nezaplesá nad pizzou a špagetami. Nejkrásnější členité písčité pláže najdete na Sardinii a Sicílii. Nejbližší moře naopak okolo Benátek. A důvod, proč je Itálie s dětmi tak populární? zejména kvůli písčitým plážím a možností dojet autem.   

itálie s dětmi

Zdroj: pixabay.com

Na jih vyplatí letět. Sardinie je poklidnější ostrov s obrovským množstvím míst, které navštívit, mezi ně patří i vnitrozemí nebo naopak pláže v oblasti Stintino, které jsou srovnatelné těm v Karibiku.Sever a severovýchod je lidnatější a turisticky víc zatížen, ještě aby ne, když se zde nacházejí Benátky a celá Benátská riviéra s dlouhými a širokými plážemi. Sem pohodlně dojedete autem nebo autobusem, oblast je také jedním z nejvhodnějších míst pro dovolenou s nejmenšími dětmi, jak pro svoji vzdálenost do Čech, písečné pláže, tak cenou dovolené. Kam tedy vyrazit na dovolenou, aby se člověk nespálil, maximálně pouze od sluníčka? Tipy na dovolenou autem naleznete také v článku 30 tipů na ubytování s dětmi u moře autem

 

8 tipů kam na dovolenou s dětmi do Itálie

Aktuální popis, dostupnost a cenu ubytování naleznete vždy po rozkliknutí názvu ubytování. 

 

Itálie letecky

 

1. Dolcestate, Sicílie

Hotel leží v jedné z nejhezčích částí Sicílie, nespornou výhodou je soukromá cesta na 150 metrů vzdálenou pláž, kde na vás čekají lehátka slunečník na pláži zdarma. Zvolit můžete z několika typů stravování, od snídaně po all inclusive. 

 

2. San Paolo, Sardinie s light all inclusive

Hotel San Paolo na Sardínii leží přímo u písčité pláže: Výhodou hotelu je, že se jedná o menší komplex nedaleko centra městečka, kde naopak najdete taverny či obchůdky. Hotel leží pouhých 14 kilometrů od letiště.  

 

3. Funtazie Club VOI Floriana Resort letecky Kalábrie

V Kalábrii leží přímo u pláže krásný hotel s českými animacemi VOI Floriana Resort. Jedná se o jeden z nejlepších klubových hotelů v Itálii vůbec, jedná se o jednu z nejlepších variant pro rodinnou dovolenou v Itálii. Sympatická je i doba transferu z letiště, které je vzdáleno 45 km. V hotelu proběhla zdařilá rekonstrukce, kde hlavní dominantou je hotelový bazén, který je od pláže oddělen pouze řadou vzrostlých stromů. Hotel ubytuje v jednom pokoji až dva dospělé a dvě děti. Stravování je formou all inclusive.

 

 

4. Casteldoria Mare, Sardinie s all inclusive

Jedním z nejoblíbenějších ubytování rodin s dětmi letecky v Itálii je tento hotel s all inclusive. Rodiny ho volí zejména díky klidu, krásné pláži a pohodlí, ve stylu all inclusive, ale také plážového servisu v podobě slunečníků a lehátek na pláži zdarma.  

 

Itálie autem či autobusem

 

5. Residence Alighieri

Přesuneme se na dovolenou autem v Itálii do překrásného městečka Martinsicuro, které se nachází ve střední Itálii. Hledáte apartmány pár kroků od písečné pláže s klidným koupáním s ubytováním až pro 6 osob za skvělou cenu a wifi jako bonus? Navštivte residenci Alighieri. V každém apartmánu je kuchyňka pro vaření v ceně máte parkování pro jedno auto nebo můžete využít samozřejmě dopravu autobusem. A nevýhoda tohoto ubytování? Některé termíny bývají hned vyprodané.

 

6. Villagio Mediterraneo

V poklidné Rosolina Mare nedaleko Benátek se nachází soubor budov s ubytováním Villagio Mediterraneo, která je skvělou variantou dovolené s dětmi u moře na severu Itálie. Ubytování leží 150 m od centra letoviska a 750 m od pláže, nicméně ubytování disponuje velkým bazénem a můžete si vybrat z několika variant ubytování od klasických pokojů pro dvě osoby až po vlastní vilku, která má v patře dvě ložnice a v přízemí obývací pokoj a kuchyňku. Pokoje i vilky pojmou až 6 osob a největší výhodou je cena, bohužel málokterý termín seženete v last minute. Kupujte tedy velmi dopředu.

 

7. Old River, Lignano

Tento příjemný menší hotel leží zhruba 300 metrů od nejbližší písčité pláže. Obrovskou výhodou je možnost zvolit si stravování, dle vašeho gusta a také to, že hotel leží nedaleko Lignana, kde si s dětmi užijete nepřeberné množství zábavy a atrakcí, jako ZOO, luna park, aquapark a jiné. Výhodou je, že do hotelu můžete vzít případně i svého čtyřnohého mazlíčka. 

 

8. Villagio Marco Polo

Villagio Marco Polo je jedním z nejoblíbenějších ubytování v Kalábrii. Hotel a apartmány mají skvělou polohu tím, že leží u vyhlášené pláže a mysu Capo Vaticano. Ubytovat se můžete v prostorných apartmánech nebo v hotelových pokojích. Nevýhoda tohoto ubytování tkví v tom, že je vždy velmi brzy pro sezónu vyprodané. 

 

Horký TIP 2023

Gitavillage Argentario, Toskánsko vlastní dopravou

 

Jedná se o pěkné středisko s apartmány postavenými v piniovém háji ležící u krásné písčité pláže. na pláži nechybí pro ubytované plážový servis zdarma. Základní ubytování je bez stravy, nicméně v areálu jsou dvě restaurace, pizzerie a minimarket. Můžete si přikoupit polopenzi či plnou penzi. v areálu je možné sportovní vyžití stejně jako jsou pořádány animační programy.

 

 

Shrnutí dovolené s dětmi v Itálii

 

Itálie samozřejmě není jen o moři, skvělou dovolenou můžete zažít třeba i u jezera Lago Di Garda, které je známé svým teplým podnebím přirovnávaným Středomoří, jezero je ideální na zkrácené pobyty, díky krátké vzdálenosti z ČR. Aktivní dovolenou s dětmi lze prožít samozřejmě i v Alpách v krásné přírodě a sympatických horských hotýlcích. Pokud váháte mezi Itálií a Chorvatskem, přečtěte si článek dovolená s dětmi v Chorvatsku nebo se nechte inspirovat ve zmíněném článku 30 tipů na téma dovolená s dětmi u moře autem.

 

Sezóna 2023

Nyní lze využít zakoupení zájezdů za symbolickou cenu s doplatkem dovolené 30 dní před odjezdem/odletem na dovolenu. 

 

© 2020 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.