Dovolená u moře s dětmi v Itálii

 

Itálie jako by byla stvořená pro rodinnou dovolenou.  Má tisíce kilometrů pobřeží s písčitými plážemi a navíc, které dětské srdce nezaplesá nad pizzou a špagetami. Nejkrásnější členité písčité pláže najdete na Sardinii a Sicílii. Nejbližší moře naopak okolo Benátek. A důvod, proč je Itálie s dětmi tak populární? zejména kvůli písčitým plážím a možností dojet autem.   

itálie s dětmi

Zdroj: pixabay.com

Na jih vyplatí letět. Sardinie je poklidnější ostrov s obrovským množstvím míst, které navštívit, mezi ně patří i vnitrozemí nebo naopak pláže v oblasti Stintino, které jsou srovnatelné těm v Karibiku.Sever a severovýchod je lidnatější a turisticky víc zatížen, ještě aby ne, když se zde nacházejí Benátky a celá Benátská riviéra s dlouhými a širokými plážemi. Sem pohodlně dojedete autem nebo autobusem, oblast je také jedním z nejvhodnějších míst pro dovolenou s nejmenšími dětmi, jak pro svoji vzdálenost do Čech, písečné pláže, tak cenou dovolené. Kam tedy vyrazit na dovolenou, aby se člověk nespálil, maximálně pouze od sluníčka? Tipy na dovolenou autem naleznete také v článku 30 tipů na ubytování s dětmi u moře autem

 

8 tipů kam na dovolenou s dětmi do Itálie

Aktuální popis, dostupnost a cenu ubytování naleznete vždy po rozkliknutí názvu ubytování. 

 

Itálie letecky

 

1. Kalábrie letecky s all inclusive v Nausicca Village Kalábrie

Pohodlné lety z Prahy můžete využít i pro dovolenou v Kalábrii. Pokud hledáte s dětmi naprostý klid a nelákají vás přeplněné pláže, zvolte tento rezort se soft all inclusive. Hotel leží v rozlehlé zahradě a nejbližší nákupní možnosti jsou skoro 3 km. Dovolená je ideální pro ty, kteří si chtějí do sytosti užít odpočinek, klid, animací a výborné italské stravy a to vše mít v jednom areálu. Hotel leží přímo u pláže, kde nechybí slunečníky a lehátka v rámci služby all inclusive zdarma. 

 

2. Costa Azzura Alexandria Club letecky Sicílie

Hotel Costa Azzura leží v severní části Sicílie u krásné pláže. Slunečníky a lehátka využíváte na pláži v rámci programu all inclusive zdarma. Hotel pořádá české animace pro děti, stejně jako spoustu výletů. Nevýhodou je možná delší transfer z letiště. Hotel má skvělé recenze a pokoje ubytují až 4 dospělé osoby v jednom pokoji.

 

3. Funtazie Club VOI Floriana Resort letecky Kalábrie

V Kalábrii leží přímo u pláže krásný hotel s českými animacemi VOI Floriana Resort. Jedná se o jeden z nejlepších klubových hotelů v Itálii vůbec, jedná se o jednu z nejlepších variant pro rodinnou dovolenou v Itálii. Sympatická je i doba transferu z letiště, které je vzdáleno 45 km. V hotelu proběhla zdařilá rekonstrukce, kde hlavní dominantou je hotelový bazén, který je od pláže oddělen pouze řadou vzrostlých stromů. Hotel ubytuje v jednom pokoji až dva dospělé a dvě děti. Stravování je formou all inclusive.

 

 

4. Bagaglio Resort la plage noire Sardinie letecky

U 15 kilometrů dlouhé pláže s překrásným tmavým pískem se nachází rozlehlý komplex Bagaglio Resort plage Noire na Sardinii. Část pláže je soukromá a určena pouze pro hosty hotelu, kde najdou lehátka a slunečníky zdarma, pláž je mimochodem oceněna Modrou vlajkou. Výhodou jsou pokoje pro dva dospělé a tři děti, takže pokud máte větší rodinu, vejdete se pohodlně do jednoho pokoje. Forma stravování je light all inclusive. Na Sardínii určitě podnikněte výlet na nejznámější pláže, stojí za to. 

 

Itálie autem či autobusem

 

5. Residence Alighieri

Přesuneme se na dovolenou autem v Itálii do překrásného městečka Martinsicuro, které se nachází ve střední Itálii. Hledáte apartmány pár kroků od písečné pláže s klidným koupáním s ubytováním až pro 6 osob za skvělou cenu a wifi jako bonus? Navštivte residenci Alighieri. V každém apartmánu je kuchyňka pro vaření v ceně máte parkování pro jedno auto nebo můžete využít samozřejmě dopravu autobusem. A nevýhoda tohoto ubytování? Některé termíny bývají hned vyprodané.

 

6. Villagio Mediterraneo

V poklidné Rosolina Mare nedaleko Benátek se nachází soubor budov s ubytováním Villagio Mediterraneo, která je skvělou variantou dovolené s dětmi u moře na severu Itálie. Ubytování leží 150 m od centra letoviska a 750 m od pláže, nicméně ubytování disponuje velkým bazénem a můžete si vybrat z několika variant ubytování od klasických pokojů pro dvě osoby až po vlastní vilku, která má v patře dvě ložnice a v přízemí obývací pokoj a kuchyňku. Pokoje i vilky pojmou až 6 osob a největší výhodou je cena, bohužel málokterý termín seženete v last minute. Kupujte tedy velmi dopředu.

 

7. Residence Mare

Necelých 7 hodin autem z Brna a jste v překrásném místě severovýchodní Itálie. Jen 50 metrů od pláže leží residence Mare. Jedná se o moderní, nedávno vybudovanou rezidenci v části Sabbiadoro v Lignanu. V okolí ubytování je dostatečné množství obchodů, restaurací a zábavy. V Lignanu je k dispozici také psí pláž, pokud zvažujete vzít svého čtyřnohého kamaráda na dovolenou s sebou. Apartmány jsou vkusně zařízeny a pojmou až 8 osob. Cena je také velmi výhodná.

 

8. Villagio Faro Punta Stilo

Villagio Faro Punta Stilo je jedním z nejoblíbenějších ubytování v Kalábrii, pozor ale, doporučuji ho zejména nenáročným klientům, kteří neřeší nejnovější vybavení apartmánů nebo jiné vybavení resortu. Ubytování je oblíbené pro svojí bezkonkureční cenu, hlavně při obsazenosti pokoje ve dvou osobách, která se i v hlavní sezóně pohybuje pro dvě osoby okolo 4 tis. Kč. Na místo můžete vyrazit jak autem, tak autobusem, stejně tak jako využít místní stravování formou polopenze nebo plné penze. Velmi oblíbené jsou delší termíny, třeba na tři týdny až měsíc. 

 

Horký TIP 2022

 

Ambasciatori je příjemný hotel, který leží přímo u pláže. Nedaleko centra historického městečka. Zvolit můžete stravování formou polopenze. Ubytování je vhodné pro všechny, kdo se chystají na dovolenou autem a nechtějí v lokalitě strávit celý týden. 

 

Shrnutí dovolené s dětmi v Itálii

 

Itálie samozřejmě není jen o moři, skvělou dovolenou můžete zažít třeba i u jezera Lago Di Garda, které je známé svým teplým podnebím přirovnávaným Středomoří, jezero je ideální na zkrácené pobyty, díky krátké vzdálenosti z ČR. Aktivní dovolenou s dětmi lze prožít samozřejmě i v Alpách v krásné přírodě a sympatických horských hotýlcích. Pokud váháte mezi Itálií a Chorvatskem, přečtěte si článek dovolená s dětmi v Chorvatsku nebo se nechte inspirovat ve zmíněném článku 30 tipů na téma dovolená s dětmi u moře autem.

 

Sezóna 2022

Předpokladem je, že sezóna 2022 by již měla proběhnout v poklidu. Sledujte informace na MZV. Itálie byla v létě 2021 velmi otevřena turistickému ruchu. Nyní lze využít zakoupení zájezdů za symbolickou cenu s doplatkem dovolené 30 dní před odjezdem/odletem na dovolenu. Počítejte však i pro léto s určitými omezeními ve formě přicestování a to nejspíše očkování/prodělání/pcr test, budeme nicméně doufat, že se tak již nestane.  

 

© 2020 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.