Dovolená Chorvatsko a Itálie autem - 9 super tipů pro rodiny

 

Dovolená s dětmi u moře autem je ideální variantou zejména pro ty, kteří nemají rádi létání. Také pro ty, kteří mají menší děti a chtějí mít k dispozici automobil po celou dobu dovolené, stejně tak je dovolená autem výhodnou možností, jak si užít moře za rozumné peníze. K moři se samozřejmě dá dojet do Španělska, Bulharska nebo Řecka, ale už se opravdu jedná o velké vzdálenosti, které nebudu v článku zmiňovat. Nejčastější preferencí pro dovolenou u moře autem je právě rozumná vzdálenost a cesta ideálně přes noc. Kam tedy vyrazit?


Chorvatské pobřeží je nejoblíbenějším cílem rodin s dětmi, které vyrážejí na dovolenou autem

Chorvatsko s dětmi

 

Chorvatsko s dětmi je každoročně nejoblíbenější destinací u moře autem. Však jak by ne, pokud vyrazíte z Brna jste na Kvarneru i s přestávkami za 7 hodin jízdy. Celé Chorvatské pobřeží je lemováno rodinnými penziony, apartmány a hotely. Méně navštěvovanější autem jsou poté některé z ostrovů, třeba Korčula. S nejmenšími dětmi míří turisté zejména na ostrov Krk nebo zmíněný Kvarner. Kromě vzdálenosti je výhodou i trochu nižší teplota při letních vedrech, která někdy dosahují i 38 C.  

 

1. Crikvenica

Je ideálním místem pro krátkou vzdálenost z ČR autem. Navíc v centru města naleznete písčité pláže, mimo centrum naopak pláže, kde je méně lidí v hlavní sezóně. Kompletní nabídku ubytování naleznete zde. Jedním z nejoblíbenějších ubytování v klidné části jsou pak apartmány Kačjak, ani ne tak kvůli luxusnímu ubytování, ale kvůli lokalitě u úžasné pláže. Crikvenica je vzdálena zhruba 850 Km z ČR

 

Tip na ubytování v Crikvenici, když jedete autem: Apartmánový dům Marija s parkováním zdarma, pro až 7 osob v apartmánu

 

2. Ostrov Krk

Na ostrov Krk se dostanete po mostě, který spojuje pevninu s tímto ostrovem. Jedno z nejlepších míst pro dovolenou je městečko Baška. Baška má jak dvoji městskou část, ale ty pravé opuštěné pláže naleznete od Bašky směrem na východ, v tomto místě se mění flóra a ustupují borovice, pokud se tedy vydáte ny tyto pláže, nezapomeňte slunečník s sebou. Z pláží je to například Vrženica, Vela Luka, Mala Luka a na východ do Čižiči se jezdí za léčivými bahny. Kompletní ubytování naleznete zde. Vzdálenost autem je zhruba 860 Km

 

Okolí Makarské riviéry

 

Tip na ubytování na Krku, když jedete autem: Hotel Dražica se skluzavkami, bazénem a rodinnými pokoji

 

3. Umag

Umag je oblíbené letovisko na Istrii, které leží poměrně blízko od České republiky, pokud tedy hledáte co nejkratší vzdálenost autem s dětmi k moři, mrkněte na Umag. Jaká je výhoda ubytování zde: Jedná se o poměrně velké město, kde seženete a koupíte naprosto vše co potřebujete. Je zde několik supermarketů jako Lidl a samozřejmě veškeré zázemí služeb od doktorů po půjčovny, restaurace apod. Vzdálenost je zhruba 850 Km autem. Nabídku ubytování najdete zde.

 

Tip na ubytování v Umagu, když jedete autem: Apartmány Polynesia, hit pro rodiny s dětmi

 

4. Drvenik

Od Makarské na jih je oblíbeným místem třeba Drvenik, ten je rozdělen na dvě části, vždy pláže přímo v centru bývají v sezóně opravdu plné, přilehlé už jsou lepší. Vzdálenost je zhruba 960 Km. V Drveniku je skvělým ubytováním s klimatizací Vila Stina a výchozím bodem pro plavbu na Peljašec, Hvar nebo Korčulu. Nabídku na ubytování máte zde. Drvenik je skvělým místem, který kombinuje aktivní dovolenou, krásnou přírodu a nádherné pláže.

 

Tip na ubytování v Drveniku, když jedete autem: Drvenik Palace s pohodlnou možností parkování a skvělým ubytováním

 

Pláž a restaurace nedaleko hotelu Drvenik Palace

 

5. Gradac

Gradac je ideální volbou pro dovolenou, kterou přes den chcete strávit na pláži a večer v útulných restauracích, kterých je v Gradacu nespočet. Jedná se o lokalitu s mnoha plážemi, včetně nudistické. Vždy si tak najdete skvělé místo pro ideální a plavání. Gradac je vzdálen zhruba 990 Km. V místě je několik supermarketů, desítka restaurací, pekáren, ale například i zubař či lékárna. Nabídku ubytování naleznete zde

 

Tip na ubytování v Gradacu, když jedete autem: Apartmány Tina, za bezkonkurenční cenu

 

Menší pláže západně od Gradacu

 

Itálie s dětmi

Nejčastějším cílem Itálie s dětmi autem je okolí Benátek a celkově Benátské riviéry. Oproti Chorvatsku, kde dominují oblázkové pláže, menší letoviska a menší zátoky je Itálie pravým opakem. Města jsou většinou mnohem větší, pláže jsou široké, dlouhé a písčité. Vzdálenost autem je obdobná dovolené na severu Chorvatska. Mezi nejoblíbenější lokality v Itálii s malými dětmi jsou Bibione, Caorle, Lido di Jesolo a jižněji Rimini. Výhodou Itálie je množství přímořských apartmánů, která mají vysoké kapacity, není tedy třeba problém sehnat apartmán pro 6 osob. 

Italské pláže

 

6. Bibione

Bibione je léty prověřená stálice u českých klientů. Jedná se o lokalitu velmi dobře dostupnou za pár hodin z České republiky, vzdálenou zhruba 750 Km. Výhodou Bibione jsou písčité pláže, skvěle vybavená turistická infrastruktura, ale také nízká cena ubytování, zejména pokud cestujete ve více lidech. Většinou je také možné s sebou vzít domácího mazlíčka, to ale platí i pro Chorvatsko. Ubytování je v lokalitě tisíce variant, nabídku naleznete zde

 

Tip na ubytování v Bibione, když jedete autem: Village Azzurro, apartmány až pro 8 osob

 

7. Caorle

 

Caorle leží mezi Benátkami a Terstem, tedy jižně od Bibione. Je to tedy jedno z absolutně nejbližších letovisek při dovolené autem z ČR. Jedná se o jedinečné letovisko, kde se snoubí skvělé pláže, ubytovací zařízení a historické centrum samotného města. cesta je vzdálená zhruba 800 km autem. Nabídku ubytování najdete zde.

 

Tip na ubytování v Caorle, když jedete autem: Hotel Regina s polopenzí a plážovým servisem zdarma

 

8. Rimini

Rimini leží 10 km severně od San Marina. Co se týče délky cesty autem, je to zhruba 900 Km, počítejte tedy tak s 10 hodinami jízdy. Jedná se o oblíbené město a celkově lokalitu jižní v Itálii. Najdete opravdu vše, od velkých aquaparků po veškeré zázemí co se služeb týče. nabídky ubytování můžete zobrazit například zde

 

Tip na ubytování v Rimini, když jedete autem: Hotel Ferretti Beach s polopenzí přímo u moře

 

 

Černá hora s dětmi - skvělý bonus

 

V rámci Černé Hory je a zvážení zdali zvolit dopravu autem nebo letecky, mnohdy se letecká doprava, zejména mimo sezónu, vyplatí více. Oblíbené jsou také kombinované cesty, kdy jednu cestu jedete autobusem a druhou letíte. Nyní se ale zaměříme na Černou horu s dětmi autem. Připravte se zhruba na 14 hodinovou cestu do nejoblíbenějších letovisek. Těmi jsou Budva a Bečiči. Výhodou je, že v Černé Hoře naleznete jak oblázkové tak písečné pláže. Ubytování je na dobré úrovni, lidé jsou velmi milý a pohostinní. Hodně turistů také kombinuje dovolenou, kdy část tráví v Chorvatsku a část právě v Černé Hoře. 

 

9. Černé Hora

 Tip na ubytování v Černé Hoře, když jedete autem:

 

 

Shrnutí dovolené s dětmi autem k moři

 

Ohledně dovolené s dětmi u moře autem je asi základní otázkou se rozhodnout, jaký typ pláží na dovolené preferujete a jakou chcete urazit vzdálenost s dětmi autem. Ohledně pláží, pokud písčité, zvolte Itálii pokud si spíše libujete v členitějším pobřeží s oblázkovými plážemi, jeďte do Chorvatska. Všechny zmíněné země mají co nabídnout. Cenově je většinou o chlup dražší Itálie, ale nejedná se o pravidlo, vždy záleží hlavně na množství osob v ubytování. Větší rodiny nechť kupují dovolenou s předstihem, zejména sever Itálie bývá od června hodně vyprodán.

 

Pokud zvažujete dovolenou letecky, nechte se inspirovat například Bulharskem či dovolenou v Tunisu. Nejoblíbenějším místem pro dovolenou autem s dětmi bývá pravidelně Chorvatsko a Slovensko, kterému jsme věnovali jiný článek.  

 

Související články:

Černá Hora dovolená s dětmi

Chorvatsko s dětmi

 

Autor. Michaela Novotná

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.