Dovolená s dětmi na Slovensku, aneb kam vyrazit

 

Dovolená s dětmi na Slovensku je ideální variantou pro ty, kteří zrovna nechtějí do tepla k moři, preferují krátkou vzdálenost autem, vlakem nebo autobusem, milují přírodu, procházky, termální lázně a útulné koliby. Slovensko je srdcová záležitost a každá rodina s dětmi by ho měla navštívit, Slovensko je ideálním místem pro rodiny s dětmi, jelikož lze pohodlně skloubit s dovolenou plnou koupání, sportu a kultury. V roce 2024 se Slovensko stává velmi vyhledávanou destinací. Slovensko s dětmi může začít, pojďme se podívat blíže.

 

Zatímco jih Slovenska okolo Dunaje je rovinatý s nížinami a úrodnou zemědělskou půdou, severní část Slovenska ukrývá ty pravé poklady pro každého milovníka přírody a hor. Lokalit, které navštívit na Slovensku je velké množství, ale my se nyní zaměříme na ty nejnavštěvovanější pro dovolenou s dětmi

 

Vysoké Tatry s dětmi

Nejvyužívanějšími místy pro pobyt ve Vysokých Tatrách jsou Tatranská Lomnica odkud se dostanete lanovkou až na Lomnický Štít. Dále Starý Smokovec a Štrbské Pleso. Jedná se o menší vesničky v samotném podhůří Vysokých Tater, které jsou startovním místem pro tůry a poznávání slovenských velikánů. Co je zde typické, tak určitě tůry s různými náročnostmi, skvělé horské klima, ideální pro všechny, kteří trpí nějakou formou dýchacích potíží. Kromě turistiky vznikla postupem času v lokalitě různá lanová centra, v Tatranské Lomnici bobová dráha. V Tatranské Lomnici můžete také navštívit krytý park Aqua Relax v hotelu Sorea. 


Vysoké Tatry, jedno z ledovcových jezer

 

Pokud se vydáte na tůru z Tatranské Lomnice můžete si zvolit několik turistických tras, například ze Štrbského plesa na Chatu pod Soliskem, výstup na Popradské pleso, náročnější potom výstup na Skalnaté pleso a odtud lanovkou na Lomnický štít. I na Skalnaté pleso můžete vyjet samozřejmě lanovkou. Lanovku na Lomnický štít je ideální rezervovat dopředu. 

 

Oblíbené ubytování pro rodiny s dětmi ve Vysokých Tatrách 

 

  • 1. Hotel Sorea Hutník II je vyhledávaným hotelem ve Vysokých Tatrách. Hotel disponuje kompletně zrekonstruovanými pokoji s možností až dvou přistýlek. K dispozici je hostům krytý bazén a menší spa. Ubytování leží dva kilometry od Tatranské Lomnice. Leží v klidné poloze a v ceně je oblíbená polopenze. Není problém přiobjednat obědy. V zimě je otevřen malý vlek, kde se mohou děti i začátečníci učit lyžovat, o jeho provozu se informujte na recepci. 

 

  • 2. Hotel Toliar je skvělou variantou celoročního ubytování je hotel Toliar. V zimě hotel zajišťuje dopravu na sjezdovky, v létě si užijete plnými doušky krásu Štrbského Plesa při procházkách. Součástí areálu je bazén s mořskou vodou, bazén pro děti, stejně jako množství saun, infra saun a kabin. Hotel poskytuje polopenzi. Větší rodiny ocení rodinné pokoje. 

 

  • 3. Hotel Sorea Trigan. Hotel Trigan je oceněn certifikátem "zařízení přátelské k dětem a rodinám". Hotel disponuje wellness světem s krytým bazénem, bazénem pro děti, saunou, vodními tryskami a odpočinkovou místností. Pro děti je připraven zábavní koutek, divadelní a hudební program. Opět se jedná o pobyt s polopenzí.

 

  • 4. Kemp v Tatranské Lomnici je ideální pro ty, kteří chtějí trávit dovolenou pod stanem nebo ve vlastním karavanu, Kemp nabízí veškeré zázemí a je otevřen celoročně.

 

  • 5. Bungalovy FIS Ekonomy Jednoduché ubytování poskytují bungalovy FIS ve Štrbském Plese, výhodou je, že můžete využívat zázemí hotelu FIS a v rámci ubytování máte bohatou snídani v ceně. V rámci ubytování se vás vejde i pět do jednoho bungalovu. Nevýhodou ubytování je jeho atraktivita a bývá velmi brzy vyprodané. Proto, rezervujte ho včas. 

 

  • 6. Hotel Crocus leží v oblasti Štrbské Pleso. Součástí ubytování je snídaně, můžete si zvolit i polopenzi, Ubytování je v několika variantách apartmánů v krásné lokalitě.

 

  • 7. Chaty Tatry Holiday leží 2 kilometry od Popradu, tedy kousek dál od hlavních tras Vysokých Tater, ale jedná se o skvělé ubytování za skvělou cenu vhodné pro rodiny s dětmi, které chtějí podnikat výlety jak pěšky, tak automobilem.  

 

Nízké Tatry s dětmi

Dostáváme se jižněji od Vysokých Tater, do krajin sice ne s tak vysokou nadmořskou výškou, ale do oblasti nádherné přírody a termálních pramenů a termální pramen znamená termální koupaliště, skluzavky, tobogány a nezapomenutelné zážitky pro děti. Nízké Tatry jsou také vhodné pro cykloturistiku. Z turistických míst a cílů je to například Chopok. Nejznámějším místem vodních radovánek je nesporně pro Čechy Tatralandia v Liptovském Mikuláši. Úžasné je koupání v Bešeňové. V Liptovském Jánu na vás naopak čekají malé bazénky termálních pramenů vyvěrajících v obci, přístup je zdarma, nebo můžete využít termální koupaliště v Liptovském Jánu, tady pozor je otevřeno jen v letní sezóně, zatímco Tatralandia a Bešeňová celoročně. Vždy si ale zkontrolujte otevírací doby než vyrazíte. 

 

Krajina Nízkých Tater je nesmírně rozmanitá a krásná

 

Oblíbené ubytování pro rodiny s dětmi v Nízkých Tatrách

 

 V Nízkých Tatrách naleznete nespočet chaloupek, chalup a bungalovů k pronájmu. Vypisovat je by bylo na několik nocí, jejích nabídku naleznete zde. Jedná se většinou o skvělou možnost cenově výhodné dovolené na Slovensku. Nízké Tatry jsou taktéž vhodné pro lyžování. 

 

  • 8. Hotel Sorea Máj s polopenzí s vlastním krytým termálním bazénem o teplotě 28 C. Součástí areálu je koupaliště. Hotel leží ve zmiňovaném Liptovském Jánu. 

 

  • 9. Hotel Partyzán je luxusním hotelem, který uspokojí nejenom náročné rodiče, ale nabídne obrovskou porci zábavy pro děti. Hotelové wellness centrum má rozlohu přes 2 000 metrů čtverečních. Zde uniknete shonu a užijete si klid a vytoužený relax celá rodina. 

 

Jižní Slovensko s dětmi

Kousek od maďarských hranic leží jedno z nejoblíbenějších míst pro rodinnou dovolenou a tím je Velký Meder se stejnojmenným koupalištěm. Jedná se o celoroční termální park s mnoha atrakcemi jak pro děti, tak dospělé. Areál bazénů je jak vnitřní, tak i vnější. Venku naleznete tobogány a bazény. Park je otevřen celoročně. Výhodou ubytování ve Velkém Mederu je příjemná vzdálenost pro výlet do Bratislavy nebo naopak do Maďarska, ať už do dalších termálních lázní nebo hlavního města Budapešti.  

 

Oblíbené ubytování pro rodiny s děmi ve Velkém Mederu naleznete zde

 

Štrbské Pleso

 

Kdy vyrazit? Slovensko s dětmi

Pokud milujete turistiku, poznávání a termální lázně, můžete vyrazit na Slovensko s dětmi prakticky celoročně. V zimě samozřejmě primárně na lyže a do termálních pramenů. V létě je ideální kombinací koupání, turistika, poznávání památek a odpočinek v hotelech či penzionech stejně jako zmíněné koupání. Všeobecně, rodiny nejčastěji vyráží na Slovenko v průběhu letních prázdnin a na podzimní prodloužené prázdniny. 

 

Termální prameny na Slovensku

Na Slovensku najdeme mnoho termálních pramenů, většina z nich se nachází v západní polovině země. Termály jsou všeobecně oblíbeným místem dovolené, protože ať jedete na dovolenu na Slovensko s dětmi kdykoliv, máte variantu pro horší počasí. Některé termály jsou kryté, některé pod širým nebem, některé s aquaparky některé bez. Přehled ubytování u termálních parků máte zde

 

Cesta na Slovensko

Samozřejmě neoblíbenějším prostředkem je cesta automobilem, nicméně České dráhy nabízejí zajímavá vlaková spojení přímo až do podhůří Tater, pokud chcete zvolit letos netradiční dopravu a víte, že děti milují vlaky a cestu hromadně, klidně zkuste vyrazit vlakem, ideálně z Brna. Přímá a pohodlná spojení lze také zvolit autobusem na trase Praha - Brno - Bratislava. 

 

Ani při dovolené na Slovenku nezapomínejte na cestovní pojištění. Do hor vyrazte vybaveni na túry, některá místa mohou být zejména po dešti velmi kluzká a proto zde oceníte kvalitní obuv do hor. 

 

Shrnutí dovolené s dětmi na Slovensku

Na Slovensku nalezneme spoustu krásných míst pro rodinnou dovolenou. Slovensko je skvělou lokalitou, jak díky vzdálenosti z České republiky, tak horám, překrásné přírodě, skvělé kuchyni a přátelskosti místních. Dovolená s dětmi na Slovensku je každoročně velmi oblíbená, proto myslete na rezervaci ubytování včas, zejména pro letní sezonu, kdy na Slovensko míří statisíce turistů.   

 

Aktuálně 2024

 Poptávka po letní dovolené je vysoká. Nejpoptávanější lokalitou jsou samozřejmě Vysoké Tatry, ale také oblasti s termálními prameny. Nebojte se na dovolenou vyrazit ani v září, kdy turistický zájem opadne a dovolená bude příjemnější, zejména v nejpopulárnějších lokalitách. Samozřejmě se čeká, jaké budou podmínky vstupu do země a celková situace. Proto je většina ubytování s výhodnými storno podmínkami. Pokud ještě váháte a na mysli máte i dovolenou u moře, můžete se inspirovat článkem na téma Chorvatsko s dětmi

 

 

 

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.

Please publish modules in offcanvas position.