Dovolená s dětmi v Bulharsku

Přemýšlíte o dovolené v Bulharsku s dětmi? Bulharsko je tradičně jednou z neoblíbenějších destinací pro rodiny a důvod? Letní teploty nedosahují takových výšek jako v Egyptě nebo Turecku, podnebí je tedy příjemnější i pro nejmenší cestovatele. Bulharsko láká také svými nízkými cenami leteckých zájezdů s all inclusive a písečnými plážemi stejně jako krátkým dobou letu, takže je vhodné i pro nejmenší cestovatele. Bulharsko s dětmi je jednou z top tří destinací, kam se každoročně vydá nejvíce turistů.    

bulharsko s dětmi

Zdroj: pixabay.com

7 tipů na dovolenou v Bulharsku s dětmi

Nabídka služeb, cen a termínů  dovolené v Bulharsku se neustále mění, aktuální informace naleznete vždy po rozkliknutí názvu hotelu. Na konci článku máte množství ubytovacích kapacit od penzionů bez stravy po velké hotelové komplexy. V Bulharsku se za výhodné ceny můžete stravovat i mimo hotelové areály a kdo není fandou all inclusive, vždy bude spokojen i mimo hotel. Další tipy naleznete v článku nejlevnější dovolená u moře s dětmi.  

 

Hotel Kotva

Hotel Kotva je léty prověřená stálice na Slunečném pobřeží. Hotel přímo vybízí pro letní dovolenou s dětmi, kdy součástí areálu je malý aquapark. Hotel leží zhruba 200 metrů od písčité pláže, do absolutního centra Slunečného pobřeží je ideální využít turistický vláček, hromadnou dopravu nebo taxi. Pokoje jsou moderně vybaveny a ubytují až 4 osoby. Letiště je vzdáleno 35 km a nechybí samozřejmě stravování formou all inclusive. 

dovolená s dětmi v bulharsku

 

Hotel Das Club Sunny Beach

Hotel leží na Slunečném pobřeží a do úplného centra letoviska je to necelých 500 metrů. Na písčitou pláž dojdete během několika málo minut. Komplex se skládá z několika budov, nechybí skluzavky a bazén. Hotel leží 30 km od letiště a je vhodný pro všechny, kteří hledají ideální poměr mezi zábavou v hotelu, okolím pro večerní procházky a blízkou pláží. Pokoje ubytují až 4 osoby.

 

Hotel Duni Royal resort – Marina

Pokud hledáte luxusní rezorty s all inclusive v Bulharsku uprostřed zeleně a u krásné klidné zátoky, určitě se podívejte na Djuni Royal Resort Marina. Hotel nabízí překrásné ubytování v nových pokojích, široké vyžití pro děti včetně skluzavek a tobogánu a třešničkou na dortu je jeho poloha uprostřed rezervace s krásnou zátokou. Pokud vás hotel omrzí, dojdete pohodlně do Sozopolu. Na pláži nechybí bar ani slunečníky a lehátka zdarma. Hotel v jednom pokoji ubytuje maximálně tři osoby.

dovolená s dětmi v bulharsku

 

Hotel DIT Evrika Beach Club

Hotel je ideální kombinací pro dovolenou plnou zábavy, jak pro malé, tak velké. Součástí komplexu je rozsáhlý aquapark, hotel navíc leží přímo u pláže. Hotel poskytuje vysokou kvalitu služeb včetně stravování all inclusive. Možností je zakoupit si rodinný pokoj se dvěma ložnicemi.

dovolená s dětmi v bulharsku

 

Hotel Rena Alexandria Club

Absolutní novinkou v nabídce českých kanceláří se objevil hotel Rena. Hotel je velmi komfortně vybaven a zájezdy jsou k dostání za velmi dobré ceny. I přes to, že hotel leží na Slunečném pobřeží, nachází se na samotném kraji v klidné lokalitě, na pláž je to zhruba 350 mětrů přes písečné duny. V areálu nechybí tobogán, čeští animátoři a jako bonus, velké rodiny se vejdou do jedné suity, která ubytuje až 6 osob.

 

Hotel Aqua Paradise

Tradičně velmi rychle vyprodaný a velmi oblíbený hotel vysoké kvality je Hotel Aqua Paradise. Jak jeho název napovídá, součástí areálu je velký aquapark. Areálu hotelu poskytuje vše, co si rodina s dětmi dovede představit. A pokoje? Dostupné pokoje jsou až pro 6 osob. 

 dovolená s dětmi v bulharsku

Hotel Hermés Alexandria

Velmi oblíbený hotel české klientely, který v roce 2019 otevírá nový malý aquapark pro děti i dospělé. Hotel je vzdálen od pláže cca 80m. Bonusem jsou dva bary na pláži v rámci all inclusive a lehátka na pláži zdarma. Mezi další výhody patří české animace a možnost zakoupení pokojů až pro 6 osob. Pokud jste velká rodina, zde je skvělý tip na hotel, jak cenově, tak svojí nabídkou služeb.

 

Kdy vyrazit do Bulharska?

Bulharsko nemá tak dlouhou sezonu, jako jeho Středomořští konkurenti. Do Bulharska se doporučuje cestovat až od půlky června do začátku září, kdy bývá nejstálejší a teplé počasí. Voda může byt v půlce června ještě trochu chladná. Pokud plánujete mimo moře spíše poznávat okolí, vyrazte klidně v květnu. Bulharsko je ideální pro svoje jemné písčité pláže a skvělé ceny dovolených, pokud tedy uvažujete třeba nad první dovolenou u moře s potomky, máte variantu. 

 

Na co si dát pozor v Bulharsku?

Některá ubytovací zařízení opravdu dlouhé roky neprošla renovací, vybírejte hotely pečlivě. Určitě při své dovolené pamatujte také na přehřátí ze slunce, které může vyvolat nepříjemné zdravotní komplikace. Určitě se nebojte stavovat mimo areál hotelu, ceny jsou příjemné a jídlo velmi chutné.

 

Kdy koupit zájezd do Bulharska

Pokud plánujete cestovat ve větším počtu nebo na více dní než týden, kupujte zájezdy dříve, ať máte z čeho vybírat. Nejpoptávanější jsou právě hotely s aquaparky, velkými ubytovacími kapacitami a stravou all inclusive.

 

Shrnutí dovolené s dětmi v Bulharsku

Do Bulharska se dostanete pohodlně letecky za pár hodin, autobus, vzhledem k ceně letenek je dnes skoro přežitek. Do Bulharska stačí platný pas účastníků a pro své podnebí je vhodné i pro nejmenší. Leteckou dovolenou seženete od 7 tis. Kč. nebo zkuste Turecko, kde vás čeká delší sezóna. V Bulharsku pozor, ale od půlky září už je velmi proměnlivé počasí. Pokud plánujete cestu k moři na jaře, podzim nebo zimě, spíše volte Egypt. Egypt s dětmi je populární zejména pro obří aquaparky a zázemí pro rodiny. 

 

 

© 2019 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.