Kam na dovolenou v říjnu? 15 skvělých lokalit

 

Ač je nejoblíbenějším obdobím pro dovolenou léto, na podzim můžeme navštívit skvělá letoviska. Oblíbená místa a dovolené seženete jak za nižší cenu tak bez davů turistů. Míst kam vyrazit na dovolenou v říjnu je mnoho a nyní se na ně podíváme z blízka. Nezáleží zdali cestujete s rodinou nebo ve dvojici. Přinášíme 15 tipů na kam na dovolenou v říjnu.

 

V říjnu můžete vyrazit k moři stejně jako poznávat památky celého světa, my jsme se zaměřili spíše na odpočinkové dovolené u vody, ať už v termálech, u moře či lázních. Aktuální situaci vstupu do uvedených zemí sledujte vždy na stránkách MZV. 

 

 1. Egypt

Není snad oblíbenější destinace Čechů v říjnu u moře než Egypt. V říjnu v Egyptě panují nadále vysoké letní teploty avšak už se nejedná o tak úmorná vedra jako v srpnu. Teploty se pohybují od 27 do 33 C. Déšť je zde spíše výjimečný. Moře je vyhřáté na příjemnou "pokojovou" teplotu okolo 27 C. Ceny zájezdů s all inclusive se pohybují mezi 12 až 18 tis. Kč.  Vypravit se také můžete za egyptskými památkami. Jedním z neoblíbenějších hotelů v Egyptě je například Prima Life Makadi či Sunny Days Al Palacio

 

Sledujte aktuální nabídku zájezdů do Egypta zde

 

 

2. Kanárské ostrovy

Naopak ti, kteří si chtějí užít sluníčka Atlantiku a dovolené v rámci EU rádi volí Kanárské ostrovy. Právě říjen je jedním z neoblíbenějších měsíců k návštěvě. Proč? Jindy studený Atlantik je vyhřátý po hlavní sezóně. Na Kanárských ostrovech si najdou své jak milovníci hotelových komplexů s all inclusive tak ti, kteří volí soukromá ubytování v apartmánových domech. Dovolenou zakoupíte zhruba od 9 tis. Kč. Velmi oblíbeným hotelem s all inclusive je Blue Sea Callao Garden pro dovolenou s dětmi Paradise Lago Taurito

 

Sledujte aktuální nabídku zájezdů na Kanárské ostrovy zde

 

3. SAE

Spojené Arabské Emiráty jsou sázkou na jistotu v rámci kvality služeb a přenádherných hotelových komplexů stejně jako počasí. Ať máte za cíl navštívit nejvyšší budovu světa nebo strávit dovolenou na hotelové pláži v říjnu je skvělý čas. Teploty se pohybují nad 30 C a déšť, ten celkově moc v Emirátech nezažijete. Jedním z nejoblíbenějších emirátů posledních let je Ras Al Khaimah, z hotelů doporučuji BM Beach Resort, jak pro rodiny s dětmi tak dvojice.

 

Sledujte aktuální nabídku zájezdů do Emirátů zde.

 

 

4. Tunisko

V říjnu můžete bez obav vyrazit na dovolenou k moři do Tunisu. Spíše volte jižnější letoviska a ostrov Djerba. Teploty se na konci října pohybují okolo 25 C na začátku atakují ještě 30 C. Nespornou výhodou dovolené v Tunisu je její cena. Zájezdy s All inclusive seženete třeba za 10 tis. Kč. Jedním ze skvělých zájezdů je hotel Dar Jerba Narjess, nebo Djerba Holiday Beach s malým aquaparkem který má skvělé reference. 

 

Sledujte aktuální nabídku zájezdů do Tunisu zde.

 

5. Termály na Slovensku

V létě bývá na Slovensku opravdu těsno. Vyrazte do termálních koupališť a lázní na podzim. Nejenom, že se vyhnete davům turistů, ale termální prameny si opravdu nejlépe užijete, když venkovní teplota dosahuje nižších teplot. Kam vyrazit? Zkuste lázně Bešeňová nebo Velký Meder.  Velký Meder je ideální pro dovolenou s dětmi. V rámci ubytování je velmi oblíbený komplex apartmánů 400 metrů od termálů Alexej apartmány nebo hotel Aqua s polopenzí. 

 

 

 

6. Mallorca

Baleárské ostrovy,konkrétně Mallorca, je skvělým místem na podzim u moře. Teploty už nejsou tak vysoké a příjemnější podnebí láká také jiným činnostem než koupání a plážování. Navštivte na Mallorce Dračí jeskyně nebo historická městečka. K tomu všemu Vás čekají teploty mezi 25 až 28 C ve stínu. Oblíbeným hotelem s all inclusive je hotel Globales Palmanova

 

Nabídky zájezdů do Španělska zde.

 

7. Turecko

V Turecku končí sezóna na konci října. Výhodou je, že zájezdy seženete za skvělé ceny a celkově je v zemi klidněji, v letoviscích je méně turistů a teploty jsou pro nás velmi příjemné. Počítejte se slunečným počasím kdy se teplota vzduchu pohybuje okolo 26 až 28 C a teplota vody okolo 22 C. Pokud nemáte rádi vedra hlavní sezóny, říjen v Turecku je skvělou volbou dovolené u moře. 

 

Kompletní nabídka ubytování v Terecku je zde.


morava pálava

 

8. Severní Kypr

Na Kypru je v říjnu parádně ať plánujete dovolenou u moře nebo poznat tento úchvatný ostrov. Co je takovou dominantou Severního Kypru? Velmi luxusní hotelové komplexy za skvělé mimosezónní ceny. Teploty se pohybují mezi 25 až 21 stupni. Pokud nějaký den nevyjde počasí podle představy nezoufejte, od toho jsou rozsáhlá wellness hotelová centra. Například 5* hotel Artemis či Noahs Ark Deluxe.

 

Kompletní nabídka zájezdů na Kypr zde.

 

9. Kapverdy

Kapverdy jsou skvělou exotikou pro české občany. Sednete v Praze na letadlo a bez přestupů jste do osmi hodin letu v této téměř rovníkové pohádce. Kapverdy vám učarují nádhernými plážemi a modrým Atlantikem stejně jako klidnou ostrovní atmosférou. Jedná se o cenově nejvýhodnější exotiku z ČR. Teplot se bát nemusíte, v řijnu panují na Kapverdských ostrovech teploty okolo 30 C. Nezapomenutelným zážitkem je pobyt v hotelu Iberostar Club Boavista

 

Kompletní nabídka zde

 

kapverdy sal santa maria

 

10. Zanzibar

Zanzibar se již třetí rokem dostává do turistického povědomí, jak by ne, bělostné pláže, vysoké teploty a klesající ceny zájezdů. Let je pravda trochu delší, proto je vhodní vyrazit na delší dovolenou než týden. V říjnu se na Zanzibaru neochladíte, čekají vás teploty okolo 33 C. Z oblíbených hotelů je to pak například Uroa Bay Beach.

 

 Kompletní nabídka na Zanzibar zde.

 

11. Srí Lanka

Srí Lanku můžete navštívit behěm celého roku, ale ideální je na tento exotický ostrov vyrazit vy chvíli, kdy nás dohání podzim a zima. Výhodou je, že Srí lanka je jednou z destinací, kam míří přímé lety z České republiky. Počasí je stálé a teploty se pohybují mezi 27 až 30 C. 

Kompletní nabídka na Srí Lanku zde

 

12. Budapešť

Do Budapešti je skvělé spojení, pokud nechcete jet vlastním autem, můžete zvolit vlak, autobuse nebo letecké spojení z Prahy. Budapešť je skvělým místem pro dovolenou v termálních pramenech spojenou s poznáváním, nákupy a gastronomií. Navštivte zde desítku termálních lázní, kde mezi nejznámější patří Geller, ubytujte se přímo v hotelu Danubios resort Gellert a z hotelového pokoje sejděte rovnou do jedněch z nejkrásnějších termálů na světě. 

 

13. Řecko

V Řecku si v říjnu užijete pohodovou dovolenou u moře. Během měsíce se potupně ochlazuje a počasí je proměnlivější. Proto volte spíše jižnější ostrovy jako Kréta, Rhodos či Kos. Na začátku října se teploty pohybují okolo 28 C na konci měsíce pak klesají zhruba k 22 C. Skvělým hotelem je Doreta Beach nebo Afandou Blu

 

Kompletní nabídka do Řecka zde

 

rhodos lindos

 

14. Karlovy Vary

Skvělá dovolená v říjnu vás čeká i v Karlových Varech, hotely mají vyhlášená wellness centra a co si budeme povídat, centrum Karlových Varů je přenádherné. Zkuste vyrazit například od hotelu Spa Hotel Anglický dvůr nebo Spa Resort Sansoucci. Karlovy vary uvádíme díky termálním pramenům jako možnost, kde se ohřát i během nastupujícího podzimu v České republice. 

 

15. Madeira

Madeiře se přezdívá ostrov věčného jara, teploty v říjnu se na Madeiře pohybují mezi 20 až 25 C, pokud vás láká prozkoumat tento ostrov plný přírodních krás, vykoupat se v Atlantiku a užít si skvělého podnebí bez veder a zimy, zkuste vyrazit v jednom z nejteplejších měsíců, tedy v říjnu. Zájezdy pořídíte od 15 tis. Kč. Doporučujeme hotel Do Campo

 

Kompletní nabídka dovolené na Madeiře zde.

 

madeira příroda

 

Shrnutí dovolené v říjnu

 

Dovolená v říjnu je skvělou variantou pro pobyty jak v ČR tak u moře. Zájezdy k moři v tuto dobu seženete za skvělé ceny. Počítejte však s jedním termínem, který je velmi poptávaný a tím jsou podzimní prázdniny. Pokud hledáte, kam vyrazit s dětmi na podzimní prázdniny připravili jsme pro vás tento článek s tipy, kam vyrazit s dětmi ať máte volno jeden den nebo si chcete užít týdenní dovolenou.  Nechte se také inspirovat 15 tipy, kam na dovolenou v listopadu

 

A můj osobní postřeh ohledně dovolené v říjnu?

 

Pokud bychom se ohlédli za statistikami minulého roku, čtenáři na mých webech se nejvíce zajímali v říjnu o dovolenou v Turecku, Egyptě, Řecku a na Kanárských ostrovech a v Tunisu. Tyto destinace kombinují hned několik nesporných výhod v rámci cestování. V první řadě je to cena dovolené, která je u všech zmíněných destinací v říjnu výhodná. V Tunisu, Řecku a Turecku končí sezóna a díky tomu se můžeme setkat s výraznými slevami a doprodejem zájezdů. Druhou výhodou je vzdálenost, která je u všech zájezdů letecky maximálně do 4 hodin cesty. V Řecku, Tunisu, Turecku a na Kanárských ostrovech nepatrně klesá teplota a nečekají vás taková horka jako v hlavní sezóně, z tohoto důvodu velmi často vyrážejí rodiny s malými dětmi či starší lidé až na dovolenou až s podzimem. 

 

 

Autor: Michaela Novotná

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.