Kam na podzimní prázdniny s dětmi? 10 konkrétních tipů

 

Přemýšlíte kam s dětmi na podzimní prázdniny? Chcete vyrazit na pár dní v České republice nebo se ohřát u moře, když tomu léto moc nepřálo? Letošní podzimní prázdniny vycházejí na 29. až 30. října 2024. Jak si tedy tyto 5 dnů volna užít naplno? Přinášíme 10 tipů kam vyrazit, ať už do tepla k moři nebo za relaxem v blízkém okolí. 

 egypt dovolená s dětmi

V Egyptě v říjnu nepanují již taková vedra jako v létě 

 

10 tipů kam vyrazit na podzimní prázdniny

 

1. Egypt

Egypt je ideální a cenově dostupnou destinací, kde se před zimou ohřát, vykoupat v moři a pořádně si odpočinout. Obrovské množství hotelů v Egyptě je family friendly a užijete si mnoho zábavy jak vy tak vaše děti. Teplota vzduchu se v říjnu v Egyptě pohybuje okolo 30 C, moře je krásně vyhřáté po letní sezóně. Vybírejte ověřené hotely pro děti, jako například Prima Life Makadi nebo Sunny Days resort spa and aquapark. Můžete zvolit jak týdenní pobyty tak zkrácenou dovolenou ušitou na míru podzimním prázdninám. 

 >Nabídka Egypta pro podzimní prázdniny zde

 

2. Termály Slovensko

Kdo neslyšel o termálních lázních Bešeňová nebo Velký Meder nechť zpozorní. Variantou, jak strávit s dětmi podzimní prázdniny plné koupání v teplé vodě a zábavy jsou slovenské termály. Zvolte ubytování v soukromí nebo hotelech se stravováním. Každý si přijde na své. V obci Bešeňová je obří vodní park s termálními prameny s vnitřní i venkovní částí, stejně tak jako ve Velkém Mederu. Slovensko je skvělou lokalitou pro dovolenou během celého roku. 

 

 >Nabídka Slovenska pro podzimní prázdniny zde

 

3. Kanárské ostrovy

Kdo si chce užít teplého počasí, sluníčka, koupání v moři a nechce opustit Evropu, musí zkusit Kanárské ostrovy. Právě říjen a listopad jsou jedněmi z nejlepších měsíců pro jejich návštěvu. Zatímco u nás už vytahujeme zimní bundy na Kanárských ostrovech panuje léto. Výhodou je vyhřátý oceán po hlavní sezóně. Počasí přeje jak slunění, koupání tak poznávání. Jedná se o bezpečnou a plně vybavenou lokalitu pro rodiny s dětmi. Teploty se pohybují mezi 24 až 30 C. Jaký hotel doporučit pro rodiny s dětmi? No samozřejmě, že vyhlášený Lago Taurito

 

 >Nabídka Kanárských ostrovů pro podzimní prázdniny zde<

 

Krásné pláže s vlnolamy naleznete na ostrove Gran Canaria

 

4. Lipno

Jednou z nejlepších lokalit v České republice, kde strávit podzimní prázdniny s dětmi je Lipno. Proč? Je zde mnoho aktivit jak pro případy deštivého počasí tak naopak prožití slunečního podzimu. Z nejoblíbenějších atraktivit pak například stezka korunami stromů nebo z vnitřních aktivit například aquapark. Větší hotely nabízejí samozřejmě wellness centra a kryté bazény. Zkuste Lipno mimo hlavní sezónu, je zde nádherně. 

 >Nabídka Lipna pro podzimní prázdniny zde<

 

5. Turecko

Slunce, bazény, wellness centra a bohatý all inclusive, to je Turecko. Do Turecka můžete vyrazit i na konci října. Teploty se pohybují okolo příjemných 26 C, záleží na lokalitě. Hotely jsou skvěle vybaveny pro děti. Velmi levnou dovolenou do Turecka můžete podniknout s německými CK nebo při odletech z Vídně. Který z hotelů v Turecku je dlouhou dobou jedním z top cílů na podzimní prázdniny? Je to Pegassos Club.

 

 >Nabídka Turecka pro podzimní prázdniny zde<

 

6. Velké Losiny

 Česká republika disponuje pár místy s termálními prameny a právě Velké Losiny jsou těmi, které jsou ideální jak pro dospělé tak děti. V areálu si děti užijí na skluzavkách nebo v bazénech, stejně jako dospělí ve wellness centru. V okolí Losin lze podniknout jak mnoho tůr tak navštívit třeba muzea při nepřízni počasí.

 

 >Nabídka dovolené Velké Losiny pro podzimní prázdniny zde<

 

Stezka korunami stromů

 

7. Maďarské termály

Ať vyrazíte přímo do hlavního města Budapešti nebo do jiných městeček, termální prameny vás budou v Maďarsku pronásledovat na každém kroku. Do Maďarska můžete vyrazit autem, autobusem, vlakem nebo zájezdovým autobusem. Dále už je jen na vás, jaká lokalita vás víc láká. Budapešť nabízí několik městských lázní, stejně jako množství památek, gastronomických zážitků a parků. Menší lázně naopak překvapí svým klidem a rodinnou atmosférou. 

 

 >Nabídka Maďarských lázní pro podzimní prázdniny zde< 

 

8. Kapverdy

Pokud se nám otevře zpět tato skvělá exotická destinace, čekají nás nekonečné bílé pláže a modrý oceán jak z reklamních poutačů. Kapverdy jsou exotická destinace s kvalitními hotely s příjemnou dobu doletu bez přestupů. Říjen je ideální měsíc pro strávení dovolené v teple. teploty se pochybují okolo 30 C. Ceny dovolené jsou téměř za cenu dovolené ve Středozemí. 

 

 >Nabídka Kapverdy pro podzimní prázdniny zde<

 

9. Tropical Island

Tropický ráj si můžete užít nedaleko od českých hranic a to v Německu v nádherném komplexu s názvem Tropical Island. Jedná se o ráj koupání a zábavy pro každého milovníka vodních radovánek. Kromě jiného zde najdete nejdelší skluzavku v Evropě, jemňoučký písek na umělých plážích, venkovní areál stejně jako prales. Místo je ideální na jednodenní výlet, můžete vyrazit jak autobusem tak samozřejmě automobilem. 

 

 >Nabídka Tropical Island pro podzimní prázdniny zde<

 

10. Jižní Morava

 A nakonec Jižní Morava, místo, které v létě praská ve švech a přitom je na podzim tak krásné. Víno, domácí kuchyně, procházky mezi vinohrady a pro děti jedno z největších aqua center v ČR. Co více si přát pro strávení podzimní dovolené? Možná snad ještě možnost navštívit Znojemské historické centrum nebo ZOO v Brně. 

 

 >Nabídka Jižní Morava pro podzimní prázdniny zde<

 

 

Shrnutí článku, kam na podzimní prázdniny s dětmi

Určitě nezapomeňte na článek, kde jsme se věnovali tématu, kam na jarní prázdniny s dětmi. Chcete získat tipy, jak na oblíbené zahraniční destinace, tak tuzemské TOP ubytování? Pokud nestíháte vyrazit na dovolenou v rámci podzimních prázdnin, dalším oblíbeným měsícem pro cestování je listopad. Pokud hledáte tipy, kam se vypravit ve chvíli, kdy u nás již začíná vládnout zima, nechte se inspirovat článkem na téma, kam v listopadu na dovolenou

 

 

 

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.