Kam v listopadu k moři? 7 tipů na super lokality

Listopad je skvělý měsíc pro dovolenou, navíc 17. 11. je státní svátek, který nám přináší většinou den volna navíc. Listopad je za poslední roky velmi oblíbeným měsícem, kdy vyrážíme na dovolenou a to většinou z toho důvodu, že zatímco u nás začíná zima v blízkých lokalitách je pořád krásné počasí. Pojďme se tedy podívat na 7 tipů kam v listopadu k moři s doporučením na skvělá a ozkoušená ubytování.  

 

1. Kapverdy

Exotika bez přestupů pohodlně z Prahy za cenu Středomořské dovolené? To jsou Kapverdy. Cestujte na ostrov Sal či Boavistu za nejkrásnějšími plážemi Atlantiku. V listopadu vás čekají příjemné třicítky, skvělý all inclusive a pořádná dávka klidu a odpočinku. Který hotel je top? Například Oasis Atlantico Belorizonte. Kapverdy jsou ideální exotika s dětmi a jednou z velmi oblíbených destinací, když zvažujeme kam na dovolenou v listopadu k moři.

 

 

2. Egypt

Egypt v listopadu je jednou z nejlepších variant kam vyrazit. Panuje zde teplé počasí avšak se vyhnete letním parákům, příjemné teploty mezi 26 až 30 stupni jsou ideální jak pro slunění, koupání tak poznávání této krásné země. Který hotel je jedním z top? Hotel Citadel Albatros Sahl Hasheesh. A jaká je obrovská výhoda dovolené v Egyptě? Cena! I delší pobyty seženete za skvělé peníze. 

 

3. Kanárské ostrovy

Kdo jednou navštíví Kanárské ostrovy, moc se u nechce jinam. Každý ostrov je unikátní a je jen na vás, kde strávíte dovolenou. Pořád cestujete v rámci EU na pas nebo občanský průkaz. Jedním z top nezapomenutelných hotelů je Gloria Palace Amadores and Spa. Listopad se zmiňuje jako jeden z nejoblíbenějších měsíců pro dovolenou na Kanárských ostrovech. 

 

fuerteventura morro jable

 

4. SAE

V Emirátech si užijete dostatek luxusu avšak za rozumnou cenu, ať chcete bydlet v Dubaji nebo si užívat all inclusive v některým z dalších Emirátů, budete spokojeni. Teploty se v listopadu pohybují ještě nad 30C, ale nečekejte vedro hlavní sezóny, listopad je jedním z nejlepších měsíců, kdy Emiráty navštívit. Z ubytování zkuste The Cove Rotana Resort

 

5. Zanzibar

Pokud milujete bělostné pláže a pořádnou dávku exotiky, vyrazte na Zanzibar. V listopadu teploty nepadají pod 30 C. voda je teplejší než vzduch. Zanzibar je jak ideálním místem pro dovolenou, tak poznávání ostrova, stejně jako potápění. A jaký vybrat Hotel? Zkuste třeba Uroa Bay Beach

 

 

6. Omán

 

V listopadu je Omán příjemným místem k návštěvě. Ománské pobřeží má v této době obvykle teploty vzduchu a vody dostatečně vysoké, aby bylo možné si užít pláže a vodní aktivity. Výhodou jsou lety do 6 hodin z České republiky. V listopadu můžete očekávat průměrné teploty vzduchu kolem 25-30 °C a teploty vody obvykle dosahují 25-28 °C. Aktuální zájezdy do Ománu sledujte zde

 

7. Portugalsko

Portugalsko v listopadu u moři obvykle nabízí mírné a příjemné počasí, ale je důležité mít na paměti, že teploty vody mohou být v této době chladnější než v letních měsících. Záleží to také na konkrétní oblasti Portugalska, kterou navštívíte. Pro dovolenou u moře je ideální v tento čas Madeira. Průměrné teploty vzduchu se pohybují  na Madeiře kolem 18-22 °C během dne a kolem 15-18 °C v noci. Průměrná teplota vody se obvykle pohybuje kolem 20-22 °C. I přesto by mělo být možné se v tuto dobu koupat, zejména pokud jste odolní vůči chladnější vodě.

 

 

A pokud zvažujete dovolenou v říjnu, nechte se inspirovat článkem kam v říjnu na dovolenou. Destinace u moře se trochu liší. Koncem října končí sezóny například v Turecku, Tunisku a Řecku, kde teploty výrazně klesají s koncem měsíce a začátkem listopadu.  

 

Autor: Michaela Novotná

 

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.