Exotika s dětmi - rady a 7 tipů pro nezapomenutelnou rodinnou dovolenou

Pokud plánujete dovolenou s dětmi a hledáte exotickou destinaci, která nabídne nejen krásné přírodní scenérie, ale i zážitky a zázemí pro celou rodinu, mám pro vás 7 úžasných tipů. Tyto destinace mají všechno, co rodinná dovolená potřebuje. Velké množství uvedených míst je navíc operováno přímými lety z České republiky, tedy jedná se i o pohodlnější varianty. Exotika s dětmi tak může začít, pojďme se podívat na jednotlivé destinace. 

 

7 tipů na dovolenou v exotice s dětmi

 

1. Madagaskar

Madagaskar je v letošní sezóně jednou z TOP destinací, kam se podívat i díky přímým, poměrně krátkým letům z České republiky. Většina resortů leží na bělostných plážích a poskytuje výborné all inclusive. Pokud chcete zažít skutečnou exotiku, zkuste letos s rodinou Madagaskar.   

 

Hledáte tip na ubytování pro rodinu s dětmi na Madagaskaru?

 • Royal Andilana Resort and Spa je nově postavený luxusní rezort přímo u překrásné pláže. Stravování je formou light all inclusive, v areálu nechybí dětské hřiště a na pláži slunečníky a lehátky v ceně zájezdu. 

 

 2. Mauricius

Mauricius je malý kousek ráje s bílými plážemi, tyrkysovými lagunami a exotickou flórou a faunou. Děti budou nadšené ze šnorchlování a pozorování korálových útesů. Dětské kluby a rodinně přátelské resorty poskytnou rodičům čas na relaxaci, zatímco děti se budou bavit s novými kamarády. Hotely na Mauriciu jsou vysokého standardu, opravdu vám celé rodině nebude nic chybět. Na Mauricius se můžete vypravit celý rok, hlavní sezóna zde panuje od prosince do února, ale všeobecně každý měsíc je pro dovolenou v teple vhodný.

 

Hledáte tip na ubytování pro rodinu s dětmi na Mauriciu?

 • Hotel Silver Beach s all inclusive je menší klidný komplex u nádherné pláže, kde si užijete pohody a relaxu.

 

3. Dominikánská republika

Dominikánská republika je známá svými rozmanitými krajinami, od horských špiček po nádherné pláže. Pro rodiny s dětmi jsou zde k dispozici rodinně orientované resorty, které nabízejí bazény, vodní skluzavky a spoustu zábavy. Děti se mohou také seznámit s místní kulturou a tradicemi stejně jako ochutnat karibskou kuchyni. Dominikánu pořídíte jak za skvělou cenu, tak sem lítají přímé lety z Prahy. Na Dominikánu můžete vyrazit kdykoliv během roku, během října a listopadu je pak větší možnost srážek, stejně jako v červenci a červnu.

 

Hledáte tip na ubytování pro rodinu s dětmi v Dominikánské republice?

 • Hotel Serenade Punta Cana beach resort and spa je překrásný komplex u nádherné pláže v Punta Cana. Hotel poskyktuje veškeré zázemí co se služeb týče. V rámci all inclusive máte možnost návštěvy 5 restaurací a lá carte, v areálu nechybí také dětský bazén se skluzavkami. Pokud vám vyhovují větší komplexy, tento je ten pravý pro exotiku s dětmi.

 

 • Lopesan Costa Bavaro Resort, spa and casino je luxusní hotelový komplex ležící přímo u nádherné pláže Bávaro. Na pláži máte k dispozici slunečníky a lehátka v rámci ceny pobytu. V areálu nechybí mnoho vyžití jak pro děti tak dospělé. 

 

4. Thajsko

Thajsko je zemí kontrastů, kde se střetává moderní městský život s klidnými vesnicemi. Děti budou fascinovány chrámy, zahrady a sloními farmami. Pláže jako Patong na Phuketu nabízí vodní sporty, ať už jde o surfování nebo šnorchlování. Krabi, ale také ostrovy jako Koh Samui jsou ideálním místem pro dovolenou s dětmi. Thajsko má ve větších letoviscích veškeré zázemí, od půjčoven automobilů po skvělou zdravotní péči. Zájezdy do Thajska také můžete pořídit s přímými lety. Do Thajska opět můžete vyrazit celoročně, nepatrně se podnebí mění na podzim, kdy je více srážek, ale záleží také, kterou část vyberete. 

 

Hledáte tip na ubytování pro rodinu s dětmi v Thajsku?

 

 

 • Khao Lak Laguna Resort je překrásný resort s bungalovy uprostřed rozlehlé zahrady, přímo u pláže a přitom do centra dění je to 1,5km. Stravování je pohodlné formou all inclusive. 

 

5. Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty jsou synonymem luxusu a moderní architektury, mimo velká města se nacházejí skvělé hotely s veškerým zázemím pro děti včetně aquaparků. Výhodou Emirátů je, že doba letu se pohybuje okolo 5 hodin, tedy nestrávíte v letadle celý den. V podzimních a zimních měsících jsou zde ideální teploty. Ceny zájezdů jsou také skvělé. Do Emirátu můžete vyrazit kdykoliv, rodinám ale spíše nedoporučujeme sem s malými dětmi cestovat od května do září, kdy jsou v Emirátech opravdu vysoké teploty. 

Hledáte tip na ubytování pro rodinu s dětmi v Emirátech?

 • BM Beach resort je jednou z neoblíbenějších variant dovolené pro rodiny v Emirátech. Proč? Hotel pořídíte za skvělou cenu, v rámci ubytování vás čeká bohaté all inclusive a u pláže nechybí bazén se skluzavkami pro děti. 

 

6. Kapverdy

Kapverdy jsou souostrovím sopečných ostrovů s úchvatnou přírodou. Zejména na ostrově Sal jsou hotely s veškerým zázemím pro děti včetně aquaparků či umělých (krytých pláží) pro případ velkých vln. Kapverdy mají celoročně skvělé podnebí a skvělou dovolenou zde pořídíte za dobrou cenu. Lety jsou opět přímé, některé z mezipřistáním, informujte se vždy u prodejce. Na Kapverdy můžete vyrazit kdykoliv během roku, od ledna do března může více foukat, ale hotelové bazény a celkově resorty jsou na větrnější počasí uzpůsobeny. Kapverdám s dětmi jsme se věnovali v jiném článku.  

 

exotika s dětmi

 

Hledáte tip na ubytování pro rodinu s dětmi na Kapverách?

 • VOI Vila do Farol leží u krásné pláže na ostrově Sal. V rámci areálu je spousta sportovního vyžití pro děti, nechybí stravování formou all inclusive. 

 

7. Vietnam

Vietnam nabízí rodinám skvělou kombinaci kulturních zážitků a úchvatné přírody. Vietnam stejně jako Thajsko má skvělé turistické zázemí, výbornou kuchyni a krásné moře. Můžete se sem vypravit během celého roku a navíc i přímými lety. Do Vietnamu můžete vyrazit celoročně, nejvíce srážek ve Vietnamu spadne v červenci a srpnu. 

 

Hledáte tip na ubytování pro rodinu s dětmi ve Vietnamu?

 • Novotel Phu Quoc leží přímo u pláže s jemným pískem. Hotelový areál leží 10 minut od letiště a najdete zde vše, co si můžete představovat u dovolené v exotice. Bazény, zábava a spa. Základní pobyt je se snídaní, lze zakoupit polopenzi. 

 

Kam s dětmi do exotiky? A co nás čeká

 

Základní otázku, kterou si u exotiky s malými dětmi, většinou pokládáme je to, jak zvládnout dlouhý let, jaká je v lokalitě bezpečnost, zdravotní péče a zázemí a zdali podnebí i koupání je pro děti vhodné. Následně pak volíme hotely, které jsou zázemím jak stvořené pro dovolenou s dětmi, většinou se jedná o to, aby v resortech byl klid, bylo zde vyžití pro děti a pláž vhodná pro koupání s dětmi.

 

 • Dlouhý let se dá s malými dětmi zvládnout, jen je třeba se na něho připravit, starší děti, aby měly dostatek zábavy, ty menší je vhodnější například dopředu zarezervovat místa v letadle, která vám budou maximálně vyhovovat, například vzdáleností od WC. Pokud chcete nicméně v letadle trávit co nejkratší čas, volte například lety do Emirátů. U delších letů je pak na vás, zda byste spíš volili přímý let nebo s mezipřistáním, které je dobré pro protažení se.
 • Zdravotní péče je ve většině uvedených destinací na dobré úrovni, pro ty, kteří nejsou dobrodruhy, je lepší dovolenou s dětmi trávit spíše v letoviscích s turistickým zázemím než na osamocených místech, ale záleží na každém. 
 • Podnebí a počasí, podnebí je všeobecně v exotice stálejší, ale myslete na to, že třeba i když fouká, slunce pálí. Vždy volte krémy s vysokým UV faktorem a nezapomínejte na pokrývku hlavy. Do exotiky máme tendenci cestovat většinou, když je u nás zima a sluníčko nás může potrápit. Úpal si nikdo nepřeje.  
 • Základní léky si vezměte sebou, v Emirátech dejte pozor, která léčiva lze bez potvrzení dovézt a která ne. Nebojte se zavolat svému lékaři, většina je obeznámeni a nejčastějšími onemocněními a například před lety do Afriky vám napíší léky na střevní potíže.  
 • Hygiena je základ, v Asii, Emirátech a v Karibiku se není čeho obávat, ani při stravování na venkovních trzích, v Africe dejte pozor na konzumaci zejména syrového ovoce, majonéz a vajíček.

 

Váháte, když letíte poprvé? Klidně zkuste nejdříve některou z celoročních destinací v EU a těmi jsou Kanárské ostrovy, v zimních měsících ideálně ostrov Tenerife a Gran Canaria.  

 

 

Shrnutí dovolené s dětmi v exotice

 

Exotika s dětmi přináší nespočet možností, kde strávit příjemný čas s rodinou u moře. Pokud se chystáte do exotiky poprvé, klidně zvolte některou z destinací, která je blíže, jako například Emiráty nebo Kapverdy. Každé místo má svoje. Někde volte spíše resorty s All inclusive naopak třeba v Thajsku či Vietnamu je skvělé užívat si lokální kuchyně a místní trhy, kde se za pár korun a výborně najíte i napijete. Pokud je pro vás primární, vyrazit na dovolenou přímým letem, kompletní nabídku dovolené seženete zde. Kompletní nabídku exotické dovolené pak uvidíte pod tlačítkem níže.

 

 

Související články:

Egypt s dětmi

Albánie s dětmi

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.