Kanárské ostrovy dovolená s dětmi, kam vyrazit a kdy?

 

Velmi diskutovaným tématem ohledně dovolené, jsou Kanárské ostrovy s dětmi. Jedná se o celoroční bezpečnou, plně vybavenou evropskou destinaci s maximálními hygienickými standardy, lékárnami, lékaři a supermarkety na každém kroku. Proč tedy diskutovanou? Kanárské ostrovy leží v Atlantiku, což znamená, že oceán není tak vyhřátý jako Středozemní moře a fouká tu. Kdy tedy vyrazit s dětmi na Kanárské ostrovy a kam? 

kanárské ostrovy s dětmi

Ostrov Gran Canaria, ideální pro dovolenou s dětmi

 

Kdy na Kanárské ostrovy s dětmi

 

Skvělá dovolená na Kanárských ostrovech s dětmi je od půlky května do konce listopadu. Jedná se totiž o měsíce, kdy nejméně fouká, oceán je prohřátý a celkově v tomto období je na ostrovech hlavní sezóna. Teploty se pohybují okolo 30 C, v listopadu okolo 26 C. Velmi oblíbené jsou termíny na Vánoce, tam pozor, rezervujte dovolenou už klidně o letních prázdninách ať na vás vystačí letenky. O Vánocích se teplota pořád pohybuje okolo 25 C. Po Novém roce se ochlazuje a teploty se drží mezi 20 až 25 C zhruba do dubna. Nelekejte se, i v těchto obdobích se na Kanárských ostrovech koupe a sluní. Jen během jara, pokud chcete trávit dovolenou s dětmi ve vodě doporučuji pořídit hotel s vyhřívaným bazénem. 

 

Zima na Kanárských ostrovech

Ideální je v zimě volit místa, kde jsou zbudované umělé pláže a voda je teplejší. Například jihozápad ostrova Gran Canaria. Jihozápad Tenerife nebo jižní část Lanzarote. Ač se udává v zimních měsících teplota okolo 23 C na slunci se teploty šplhají nad 30 C a sluníčko je velmi silné. 

 

Jaro na Kanárských ostrovech

Leden až půlka března bývají chladnějšími měsíci, v tuto dobu je lepší volit hotely s vyhřívanými bazény, protože oceán je celkem studený. Ideálními plážemi jsou pak například Ammadores nebo Playa de las Americas na ostrově Gran Canaria.  

 kanáry s dětmi

Kanárské ostrovy jsou celoroční destinací, navíc v rámci EU

Léto na Kanárských ostrovech

Nemějte vůbec obavy navštívit kanárské ostrovy od května a během léta, jenom pozor, myslete na vysoké faktory opalovacích krémů, slunce je velmi silné.

 

Podzim na Kanárských ostrovech

Na podzim volte jakýkoliv ostrov, na Kanárských ostrovech je tou dobou krásně, jedná se o nejlepší období k návštěvě. Kanárské ostrovy jsou ideální destinací pro podzimní prázdniny s dětmi

 

Kam na Kanárské ostrovy s dětmi

 

Z mého pohledu a několika návštěv a procestování všech velkých ostrovů bych řekla, že pro děti jsou nejvhodnějšími ostrovy Lanzarote a Gran Canaria. Potom několik míst na ostrove Fuerteventura a pro akčnější rodiny je ostrov Tenerife, ten volte ve chvíli, kdy chcete poznat i úchvatné vnitrozemí a přírodní unikáty na ostrově a skvělý Loro Park s kosatkami a papouščí show. Proč toto pořadí? Zejména kvůli koupání. Na Fuerteventuře a Tenerife jsou celkem velké vlny, ale můžete hledat lokalitu s umělými plážemi nebo bazény, například Caleta de Fuste

lanzarote s dětmi

Ostrov Lanzarote má přenádherné opuštěné pláže

 

7 tipů na super dovolenou s dětmi na Kanárských ostrovech

 

1. Lago Taurito

Oblíbený rodinný hotel, který většinu roku umožňuje vstup do velkého aquaparku naproti hotelu zdarma je douhodobě jedním z nejčastějších míst, kam míří na ostrově Gran Canaria nejvíce rodin s dětmi. Výhodou jsou také velké rodinné pokoje. Oblast Taurito je jednou z nejteplejších na ostrově a také zde málo fouká. 

 

2. Club Caleta Dorada

Hotel je skvělou cenovou variantou pro Kanárské ostrovy s All inclusive poblíž nově zbudované pláže v Caleta de Fuste na ostrově Fuerteventura o které bylo zmíněno výše. Je zde uměle zbudovaná pláž, kde nehrozí vlny. Caleta de Fuste má veškeré zázemí a přitom se jedná o klidné místo.  

 

 

3. Sol Fuerteventura Jandía 

Leží u přenádherné pláže s dobrým koupáním v lokalitě Morro Jable na Fuerteventuře. Jedná se o jedno z nejromantičtěších míst na ostrově. Atlantik zde má nádherou barvu. Oceán je živější. 

 

4. Occidental Lanzarote Mar

Hotel leží na ostrově Lanzarote je také vhodný pro rodiny s dětmi, v areálu je i několik skluzavek pro děti. Jedná se o velký komplex se zahradou a velkým bazénem. Oceán je nejblíže 600 metrů, nicméně na větší a klidnější pláž vás denně odveze hotelový autobus.  

 

5. Club Jandía Princess

Je rozlehlý komplex uprostřed nádherné zahrady, počítejte s tím, že na pláž vedou schody, ale hotel je ideální pro ty, kteří chtějí maximálně relaxovat. Hotel je ideální pro náročné hosty, kteří chtějí být ubytování u nádherné pláže. 

 

 

6. Elba Sara Beach Fuerteventura

Leží na konci letoviska Caleta de Fuste, kousek od umělých pláží pro pohodlné koupání. Hotel je ideální volbou poměrem cena výkon. 

 

7. Los Zocos

Je oblíbený komplex na ostrove Lanzarote u krásných pláží. Jedna z nejbližších pláží je 150 metrů od hotelu. Můžete si zvolit několik variant ubytování a stravování, vše je jen pár kroků od hotelů včetně půjčovny automobilů.  


Fuerteventura je ostrovem nekonečných pláží

Pár faktů o zájezdech na Kanárské ostrovy

  • Většina hotelů neleží přímo u pláže, jsou odděleny minimálně místní komunikací nebo leží dál od pobřeží, vzdálenost nad 500 metrů od moře je nejstandardnější.  
  • Ostrovy mají nádherné pláže, nevyužívejte jen ty u hotelů, ale půjčte si auto nebo zajděte procházkou na jinou. 
  • Nečekejte takový výběr dezertů v rámci all inclusive jako v Egyptě nebo Turecku, dbají spíše na kvalitu než kvantitu.
  • Vše co potřebujete nebo zapomenete doma pohodlně nakoupíte místě. 
  • Stačí vám pro cestování pouze občanský průkaz.
  • Většina lokalit je velmi klidných a uzpůsobených pro děti.
  • Hotely nemají vlastní aquaparky, ale na na každém ostrově je jak aquapark, tak nějaké zábavní centrum.

 

Stravování s dětmi na Kanárských ostrovech

Vůbec se nebojte, pokud to nevyžadujete, zvolit ubytování v apartmánech bez stravy nebo jen s polopenzí. Je to nejčastější způsob a i možnost, jak poznat skvělou španělskou kuchyni. Apartmány bývají plně vybaveny včetně kávovaru, k snídani každého potěší dobré pečivo, které koupíte v každém supermarketu a španělské ovoce. K obědu se většinou v restauracích podávají lehké sendviče nebo ryby jako sardinky či pizza. Hlavním jídlem dne bývá večeře, kde nesmí chybět tradiční kanárské brambory vařené ve slané vodě s několika druhy omáček. Samozřejmě, že je pochopitelné, že děti mají někdy hlad pořád a variantou, jak je uspokojit hned a kdykoliv během dne, je all inclusive. To očekávejte ve větších komplexech.  

 

Jedna z nejoblíbenějších pláží na ostrově Tenerife, Playa de las Teresitas, sem je nutné dojet autem

 

Vítr na Kanárských ostrovech

 

Vítr bývá nejčastější otázkou, zdali vyrazit na Kanárské ostrovy s dětmi. Opravdu někdy fouká, zejména v únoru a pobyt na pláži není příjemný. Pofukuje celý rok. Největrnější bývá sever ostrova Fuerteventury, ale z hotelů výše uvedených ani jeden neleží na severu ostrova. Západní pobřeží Fuerteventury a Lanzarote je také bičováno větry, ale zde se hotely nenacházejí. V létě a na podzim je vítr osvěžující a vítaný, v prvních ročních měsících bývá méně příjemný, někdy je lepší uchýlit se do závětří, kterému je uzpůsoben každý hotel. 

 

Zázemí pro rodinnou dovolenou 

Na Kanárské ostrovy cestují rodiny i s nejmenšími dětmi. Nehrozí vám žádné průjmy, tak jako se  nesetkáte s teplotními extrémy. Některé pláže jsou více a některé méně vhodné pro děti. Nejlepší variantou je půjčit si alespoň na dva dny auto a projet nejkrásnější pláže ostrovů nebo vyrazit na výlet na jiný ostrov, autobusová síť je zde na velmi dobré úrovni, určitě se zajeďte podívat mimo hotel. Na ostrove Tenerife navštivte Loro Park s delfíny, kosatkami a tuleni, na ostrove Fuerteventura Oasis Park, na Lanzarote sopečný střed ostrova a na Gran Canarii Palmitos Park s delfíny, pak se zajděte podívat na krásné duny.

 

Jedna z nejlepších pláží na ostrově Gran Canaria, Amadores, ideání pro celoroční koupání s dětmi 

 

Shrnutí 

 

Kanárské ostrovy mají své kouzlo, kdo je navštíví, musí se následně vrátit. Letos navíc rovnající se ceně Středomoří. Kanárské ostrovy jsou o poznávání, návštěvě pláží, popíjení sangrie, ochutnávání skvělých ryb, pozorování nekonečného Atlantiku a nasátí atmosféry. V jeden den můžete navštívit jak nejvyšší horu Španělska tak se koupat na překrásné pláži. V rámci turistické základy nechybí žádné vybavení. Proto jsou Kanárské ostrovy považovány za jednu ze zimních destinací Evropanů u moře. 

Chcete zažít trochu exotičtější dovolenou v Atlantiku? Zkuste Kapverdy s dětmi, kde se teploty celoročně pohybují zhruba o 5 C více než na Kanárských ostrovech. Kanárské ostrovy s dětmi jsou dobrou volbou pro dovolenou. 

 

Sezóna 2024

Pro sezónu 2024 doporučuji pro léto využít First minute nabídku zájezdů, protože můžete využít mnoho bonusů, které v last minute již nenajdete. Na bonusy se informujte u prodejce, nejčastěji jimi jsou nízká záloha při zakoupení, možnost změny dovolené či výhoda, že až tři dětí mají dovolenou zdarma. Last minute zájezdy naopak lákají každoročně s koncem sezóny na výrazné slevy. 

 

  

 

 

 

 

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.