Dovolená s dětmi v Egyptě

 

Egypt je zřejmě nejdiskutovanější lokalitou pro dovolenou s dětmi. Diskuzní fóra a lidé na nich řeší základní otázku, zdali je Egypt s dětmi vhodné místo pro dovolenou. Dnes tedy nezačneme tipy na dovolenou, ale spíše se zamyslíme nad tím, jaká hrozí v Egyptě rizika pro děti a jaká to jsou. 

 

Egypt, co si budeme povídat, má skvělé zázemí a hotely pro rodinnou dovolenou. Hotely většinou leží hned u pláže, mají dostatek nebo alespoň velké množství rodinných pokojů, každý druhý hotel disponuje vlastním aquaparkem a egyptské all inclusive je jedním z nejrozmanitějších a nejpestřejších vůbec, cena za dovolenou je naopak velmi nízká. Proč je dovolená v Egyptě s dětmi zde tedy tak diskutabilní?  

 

 

5 tipů na ověřená ubytování a informace k dovolené s dětmi

Kvalitní hotel samozřejmě hraje roli jak v rámci kvality stravy, hygieny tak poskytovaných služeb. To co nejvíce platí pro dovolenou v Egyptě, investujte do kvalitního hotelu. Rozdíl v ceně dovolené se přitom může pohybovat v rámci stokorun, maximálně pár tisíc Kč. Ideální je, zvolit vždy hotel s 5*. 

 

 • Prima Life Makadi Bay leží zhruba 30 kilometrů od Hurghady u krásné pláže Makadi Bay. Místo je ideální pro rodiny s dětmi, díky skluzavkám, dětskému bazénu a pláži, o které se říká, že je jednou z nejkrásnějších v celém okolí. Milovníci šnorchlování si zde přijdou na své díky pestrému podmořskému světu kousek od břehu. Hotel je kvalitní, co se poskytování služeb a stravování týče. Hotel má skvělé reference a klienti se sem vrací třeba po desáté.  

 

 • Royal Tulip Resort v Marsa Alam je pro dovolenou skvělý ze dvou důvodů, tím prvním je nízká cena, tím druhým skvělé hodnocení klientů, kteří hotel navštívili. V areálu hotelu je množství skluzavek a tobogánů jak pro větší, tak menší děti. Pro vstup do moře je zbudována písčitá laguna s pozvolným vstupem do moře. 

 

 • Radisson Blu Resort je komplex nízkých budov ležící přímo u dlouhé písčité pláže. V areálu jsou dva bazény, jeden z nich je v zimě vyhřívaný, v rámci areálu nechybí ani lékař. nevýhodou může být vzdálenost od letiště 80 minut, ale na druhou stranu hotel je velmi poklidný, skvělý pro maximálně relaxační dovolenou. Jedná se o luxusnější typ dovolené.

 

 

 • Hotel Pickalbatros Albatros Palace, hledáte vysoký standard služeb, skvělou stravu a obrovské množství zábavy pro malé děti? Určitě se podívejte na hotel Albatros Palace. Jedná se o novější rozlehlý komplex ležící pouhých 15 minut od Hurghady. V hotelu nechybí 8 mezinárodních restaurací, téměř desítka barů a kaváren. Pláž je písčitá, při odlivu můžete využít mola nebo zbudovaného bazénu na mole. Hotel je ideální i pro malé děti, pro ně je zde velké množství zábavy od malého vodního parku po hřiště.  

 

 • Hotel Club Calimera Akkasia Swiss Resort, je rozlehlým, luxusním a skvěle hodnoceným hotelem pro skvělou dovolenou s dětmi v Egyptě. Z toho vyžití jak pro děti tak dospělé se až motá hlava. jednou z dominant je velký aquapark. Hotel má navíc rodinné pokoje až pro pět osob a vychází skvěle cenově. 

 

Z těchto tipů na Egypt s dětmi by dle mého úsudku TOP 2 první místa získali Prima Life Makadi a Hotel Club Calimera Akkasia Swiss Resort. Výše uvedené rezorty jsou kvalitní, klienti si je pochvalují a mají skvělé recenze. 

 

Střevní potíže v Egyptě

Většina rodin se obává střevních potíží. Bohužel, nic neuděláme s tím, že se jedná o Afriku a na jejich vodu a její složení není naše zažívání zvyklé. Někdo je náchylnější ke střevním obtížím více a někdo méně. Bohužel to je realita nejenom Egypta, ale také Tunisu, Maroka a někdy i Turecka, stejně jako dalších mnoha zemí. Pokud cestujete s malými dětmi a berete si s sebou stravu nebo jsou kojeny, prakticky dětem nakažení střevní virózou nehrozí, pokud nedojdou do styku s kohoutkovou vodou. Větší děti samozřejmě již konzumují místní stravu se vším všudy.

 

Nejošemetnější většinou bývají zmrzliny a nevařené jídlo, které mohlo přijít do styku s kohoutkovou vodou. Nejbezpečnější naopak jsou vařené pokrmy, lahvované pití a pečené dezerty. Pokud vás tzv. faraonova pomsta postihne je nejlepší zakoupit místní obdobu Smecty a prášků na desinfekci střev, zabírají nejrychleji. Vhodné je si s sebou samozřejmě vzít i dostupná léčiva z ČR. Většina větších hotelů má svého lékaře, který ihned léky poskytne nebo se poraďte s delegátem. Hodně turistům pomáhá před pobytem v Egyptě konzumovat laktobacily pro podporu střev. Faraonova pomsta však většinou nebývá tím pravým důvodem nevolností v Egyptě a proto mnohdy léky nezabírají.  

 

Základní pravidla pro dovolenou v Egyptě

 • kvalitní hotel, nejlépe 5* je základ
 • nepijte džusy, bývají ředěné nebo postmix z místní vody
 • raději se při vysokých teplotách vyhýbejte vejcím na všechny způsoby
 • mléko či majonézu volně stojící v restauraci raději vyměňte za balený jogurt
 • zmrzlinu a led, pokud máte strach z žaludečních problémů raději nekonzumujte
 • omyté ovoce a zelenina taktéž prošla stykem s místní vodou
 • na výletech na lodích si dejte pozor na zeleninové saláty nebo nedodělané maso
 • nebojte se zajít za svým lékařem a nechat si napsat pro jistotu léky, které nejvíce zabírají, např. Eucefuryl

 

Počasí - letní teploty v Egyptě atakují 45 C

 

Tím nejčastějším důvodem střevních potíží, celkové nevolnosti, motáním hlavy a zvracením je přehřátí organismu, ať se jedná o úpal nebo úžeh. Letní teploty v Egyptě atakují mnohdy 45 C. Na tuto teplotu není většina z nás zvyklá. Jenom cesta na pláž a zpátky v tomto parnu je obrovskou zátěží pro organismus, když k tomu přidáme pár sklenek alkoholu v plážovém baru, nedostatečnou konzumaci vody, nevolnost je hned na světě. Proto, tou nejzákladnější otázkou pro pobyt s dětmi v Egyptě je, kdy vyrazit. Například takové Bulharsko s dětmi během letních prázdniny má příjemnější teploty. 

 

Kdy vyrazit na dovolenou do Egypta s dětmi

 

Nejlepším časem, kdy vyrazit do Egypta a vyhnout se zničujícím vedrům jsou jarní, podzimní a zimní měsíce. Skvělé podnebí v Egyptě vládne v březnu a dubnu, od května už se teploty téměř vždy pohybují nad 30 C, od půlky května 35 C. Nejvyšší denní teploty opadají v říjnu a příjemných 30 C se drží až do prosince. Leden a únor bývá chladnější, ale i 22 C je pro nás v tuto dobu příjemné podnebí. Akorát pozor na oblíbené termíny jak jarních, tak podzimních prázdnin, tyto zájezdy bývají dlouho dopředu vyprodané, stejně jako Vánoce. Pokud letíte v létě, ideální je poledne a odpoledne zhruba do 15. hodiny trávit raději na pokoji, v restauraci nebo posezením ve stínu. 

 

Shrnutí

To jestli Egypt s dětmi je nebo není vhodný je na každém a je jeho rozhodnutí. Ceny dovolené zde jsou opravdu skvělé, ne-li bezkonkurenční. Pokud váháte nebo máte obavy, které by vám mohly znepříjemnit dovolenou, nechte si předepsat léky na střevní potíže nebo prostě cestujte jinam. Zkuste vybrat dovolenou s dětmi v Řecku nebo Bulharsku, popřípadě v Turecku. Egypt s dětmi je dlouhodobě velmi oblíbený. Rozdíly mezi cenami horších a kvalitnějších hotelů jsou někdy v řádech stokorun, proto se vyplatí si v rámci Egypta trochu připlatit. Nesmírnou výhodou Egypta jako destinace pro rodinnou dovolenou je možnost vycestovat po celý rok k moři. Vysoké teploty panují v Egyptě do konce října, pak se postupně ochlazuje. O Vánocích bývá okolo 24 C. Vánoce také bývají, s podzimními prázdninami, jedněmi z nejvíce poptávaných termínů.  

 

Sezóna 2022

Zatím nejpoptávanějšími termíny pro odlety do Egypta jsou jarní prázdniny a všeobecně jarní měsíce. Sezóna 2021 se normálně konala a předpoklad je, že tomu bude tak i tento rok. Aktuality ohledně vstupu do země sledujte vždy na portálu MZV. 

 

 

 

© 2020 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.