Dovolená s dětmi v Egyptě

 

Egypt je zřejmě nejdiskutovanější lokalitou pro dovolenou s dětmi. Diskuzní fóra a lidé na nich řeší základní otázku, zdali je Egypt s dětmi vhodné místo pro dovolenou. Dnes tedy nezačneme tipy na dovolenou, ale spíše se zamyslíme nad tím, jaká hrozí v Egyptě rizika pro děti a jaká to jsou. 

 

Egypt, co si budeme povídat, má skvělé zázemí a hotely pro rodinnou dovolenou. Hotely většinou leží hned u pláže, mají dostatek nebo alespoň velké množství rodinných pokojů, každý druhý hotel disponuje vlastním aquaparkem a egyptské all inclusive je jedním z nejrozmanitějších a nejpestřejších vůbec, cena za dovolenou je naopak velmi nízká. Proč je dovolená v Egyptě s dětmi zde tedy tak diskutabilní a kam na dovolenou do Egypta?  

 

 

5 tipů na ověřená ubytování a informace k dovolené s dětmi

Kvalitní hotel samozřejmě hraje roli jak v rámci kvality stravy, hygieny tak poskytovaných služeb. To co nejvíce platí pro dovolenou v Egyptě, investujte do kvalitního hotelu. Rozdíl v ceně dovolené se přitom může pohybovat v rámci stokorun, maximálně pár tisíc Kč. Ideální je, zvolit vždy hotel s 5*. 

 

 • Prima Life Makadi Bay leží zhruba 30 kilometrů od Hurghady u krásné pláže Makadi Bay. Místo je ideální pro rodiny s dětmi, díky skluzavkám, dětskému bazénu a pláži, o které se říká, že je jednou z nejkrásnějších v celém okolí. Milovníci šnorchlování si zde přijdou na své díky pestrému podmořskému světu kousek od břehu. Hotel je kvalitní, co se poskytování služeb a stravování týče. Hotel má skvělé reference a klienti se sem vrací třeba po desáté.  

 

 • Royal Tulip Resort v Marsa Alam je pro dovolenou skvělý ze dvou důvodů, tím prvním je nízká cena, tím druhým skvělé hodnocení klientů, kteří hotel navštívili. V areálu hotelu je množství skluzavek a tobogánů jak pro větší, tak menší děti. Pro vstup do moře je zbudována písčitá laguna s pozvolným vstupem do moře. 

 

 • Radisson Blu Resort je komplex nízkých budov ležící přímo u dlouhé písčité pláže. V areálu jsou dva bazény, jeden z nich je v zimě vyhřívaný, v rámci areálu nechybí ani lékař. nevýhodou může být vzdálenost od letiště 80 minut, ale na druhou stranu hotel je velmi poklidný, skvělý pro maximálně relaxační dovolenou. Jedná se o luxusnější typ dovolené.

 

 

 • Hotel Pickalbatros Albatros Palace, hledáte vysoký standard služeb, skvělou stravu a obrovské množství zábavy pro malé děti? Určitě se podívejte na hotel Albatros Palace. Jedná se o novější rozlehlý komplex ležící pouhých 15 minut od Hurghady. V hotelu nechybí 8 mezinárodních restaurací, téměř desítka barů a kaváren. Pláž je písčitá, při odlivu můžete využít mola nebo zbudovaného bazénu na mole. Hotel je ideální i pro malé děti, pro ně je zde velké množství zábavy od malého vodního parku po hřiště.  

 

 • Hotel Club Calimera Akkasia Swiss Resort, je rozlehlým, luxusním a skvěle hodnoceným hotelem pro skvělou dovolenou s dětmi v Egyptě. Z toho vyžití jak pro děti tak dospělé se až motá hlava. jednou z dominant je velký aquapark. Hotel má navíc rodinné pokoje až pro pět osob a vychází skvěle cenově. 

 

Z těchto tipů na Egypt s dětmi by dle mého úsudku TOP 2 první místa získali Prima Life Makadi a Hotel Club Calimera Akkasia Swiss Resort. Výše uvedené rezorty jsou kvalitní, klienti si je pochvalují a mají skvělé recenze. 

 

Střevní potíže v Egyptě

Většina rodin se obává střevních potíží. Bohužel, nic neuděláme s tím, že se jedná o Afriku a na jejich vodu a její složení není naše zažívání zvyklé. Někdo je náchylnější ke střevním obtížím více a někdo méně. Bohužel to je realita nejenom Egypta, ale také Tunisu, Maroka a někdy i Turecka, stejně jako dalších mnoha zemí. Pokud cestujete s malými dětmi a berete si s sebou stravu nebo jsou kojeny, prakticky dětem nakažení střevní virózou nehrozí, pokud nedojdou do styku s kohoutkovou vodou. Větší děti samozřejmě již konzumují místní stravu se vším všudy.

 

Nejošemetnější většinou bývají zmrzliny a nevařené jídlo, které mohlo přijít do styku s kohoutkovou vodou. Nejbezpečnější naopak jsou vařené pokrmy, lahvované pití a pečené dezerty. Pokud vás tzv. faraonova pomsta postihne je nejlepší zakoupit místní obdobu Smecty a prášků na desinfekci střev, zabírají nejrychleji. Vhodné je si s sebou samozřejmě vzít i dostupná léčiva z ČR. Většina větších hotelů má svého lékaře, který ihned léky poskytne nebo se poraďte s delegátem. Hodně turistům pomáhá před pobytem v Egyptě konzumovat laktobacily pro podporu střev. Faraonova pomsta však většinou nebývá tím pravým důvodem nevolností v Egyptě a proto mnohdy léky nezabírají.  

 

Základní pravidla pro dovolenou v Egyptě

 • kvalitní hotel, nejlépe 5* je základ
 • nepijte džusy, bývají ředěné nebo postmix z místní vody
 • raději se při vysokých teplotách vyhýbejte vejcím na všechny způsoby
 • mléko či majonézu volně stojící v restauraci raději vyměňte za balený jogurt
 • zmrzlinu a led, pokud máte strach z žaludečních problémů raději nekonzumujte
 • omyté ovoce a zelenina taktéž prošla stykem s místní vodou
 • na výletech na lodích si dejte pozor na zeleninové saláty nebo nedodělané maso
 • nebojte se zajít za svým lékařem a nechat si napsat pro jistotu léky, které nejvíce zabírají, např. Eucefuryl

 

Počasí - letní teploty v Egyptě atakují 45 C

 

Tím nejčastějším důvodem střevních potíží, celkové nevolnosti, motáním hlavy a zvracením je přehřátí organismu, ať se jedná o úpal nebo úžeh. Letní teploty v Egyptě atakují mnohdy 45 C. Na tuto teplotu není většina z nás zvyklá. Jenom cesta na pláž a zpátky v tomto parnu je obrovskou zátěží pro organismus, když k tomu přidáme pár sklenek alkoholu v plážovém baru, nedostatečnou konzumaci vody, nevolnost je hned na světě. Proto, tou nejzákladnější otázkou pro pobyt s dětmi v Egyptě je, kdy vyrazit. Například takové Bulharsko s dětmi během letních prázdniny má příjemnější teploty. 

 

Kdy vyrazit na dovolenou do Egypta s dětmi

 

Nejlepším časem, kdy vyrazit do Egypta a vyhnout se zničujícím vedrům jsou jarní, podzimní a zimní měsíce. Skvělé podnebí v Egyptě vládne v březnu a dubnu, od května už se teploty téměř vždy pohybují nad 30 C, od půlky května 35 C. Nejvyšší denní teploty opadají v říjnu a příjemných 30 C se drží až do prosince. Leden a únor bývá chladnější, ale i 22 C je pro nás v tuto dobu příjemné podnebí. Akorát pozor na oblíbené termíny jak jarních, tak podzimních prázdnin, tyto zájezdy bývají dlouho dopředu vyprodané, stejně jako Vánoce. Pokud letíte v létě, ideální je poledne a odpoledne zhruba do 15. hodiny trávit raději na pokoji, v restauraci nebo posezením ve stínu. 

 

Co naopak v Egyptě podniknout nebo koupit?

Egypt samozřejmě disponuje nejznámějšími památkami vůbec, vypravit se můžete do Luxoru, Karnaku, Údolí Králů či do Káhiry. Nejedná se o místa, která by byla však úplně za kopcem resortů. Naopak cesty bývají celkem náročné a je lepší je absolvovat až s většími dětmi. Děti naopak rádi tráví čas v aquaparcích nebo na lodních výletech. 

 

Téměř každý hotel disponuje svým vlastním obchůdkem s čaji, kávou, oleji a kosmetikou. Velmi oblíbený je nákup čaje (květů) ibišku, přezdívá se mu také elixír zdraví a krásy. Ženy pak rády nakupují araganový olej nebo parfémy, jejichž základem vůně je většinou santalové dřevo. 

 

Shrnutí

To jestli Egypt s dětmi je nebo není vhodný je na každém a je jeho rozhodnutí. Ceny dovolené zde jsou opravdu skvělé, ne-li bezkonkurenční. Pokud váháte nebo máte obavy, které by vám mohly znepříjemnit dovolenou, nechte si předepsat léky na střevní potíže nebo prostě cestujte jinam. Zkuste vybrat dovolenou s dětmi v Řecku nebo Bulharsku, popřípadě v Turecku. Egypt s dětmi je dlouhodobě velmi oblíbený. Rozdíly mezi cenami horších a kvalitnějších hotelů jsou někdy v řádech stokorun, proto se vyplatí si v rámci Egypta trochu připlatit. Nesmírnou výhodou Egypta jako destinace pro rodinnou dovolenou je možnost vycestovat po celý rok k moři. Vysoké teploty panují v Egyptě do konce října, pak se postupně ochlazuje. O Vánocích bývá okolo 24 C. Vánoce také bývají, s podzimními prázdninami, jedněmi z nejvíce poptávaných termínů.  

 

Sezóna 2024

Poptávka po dovolené v Egyptě s dětmi pro rok 2024 již odstartovala. Na co se můžete těšit? Zejména na výhodné nabídky First Minute, kde kromě slev můžete získat výraznou slevu pro děti, nebo letí děti na dovolenou zcela zdarma. Stejně tak při uzavření zájezdu platíte pouze symbolickou částku. Kompletní nabídku dovolené naleznete níže pod tlačítkem. Egypt s dětmi je také skvělou volbou pro podzimní nebo jarní prázdniny. 

 

 

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.