Dovolená s dětmi v Řecku

Tápete ve výběru vhodné dovolené pro vás a vaše děti v Řecku? Nevíte kterou lokalitu, ostrov a hotel vybrat? Navíc vás děsí strašné recenze? V tomto článku naleznete 7 tipů na skvělé hotely, na které vaše děti nezapomenou. Nechybí skluzavky, tobogány animační týmy ani skvělé pláže.

 

Všeobecně, pokud preferujete zelenější ostrovy, vybírejte v lokalitách Korfu, Lefkáda, Zakynthos a Kefalonia. Historii naopak překypuje ostrov Kos, Rhodos a Kréta. Největší výběr ubytování pak naleznete na posledních dvou zmíněných. 

 

7 tipů na dovolenou s dětmi v Řecku

A pokud vás a žádných tipů nezaujme, podívejte se na článek dovolená s dětmi v Turecku, kde se o jenom hemží aqaparky a zábavou. Poskytované služby i ceny se neustále mění, proto pro veškeré podrobnosti si vždy rozklikněte odkaz, kde se vám otevřou kompletní informace a dostupnost zájezdu. 

 

Hotel Ellia

Hotel Ellia, který leží na ostrově Rhodos, nejenom, že ve first minute zájezdech nabízí hezké ceny, ale pokud hledáte dovolenou v bungalovech v Řecku, tento hotel je pro vás to pravé. České děti si užijí na skluzavkách a tobogánu, nejmenší v bazénku se skluzavkami. Hotel leží 60 km od letiště a leží pouhých 6 km od světoznámé akropole v Lindos. Hotel je vkusně vybaven a je skvělou volbou pro rodiny s dětmi.

 

Hotel Mitsis Ramira

Přímo u pláže na ostrově Kos najdete skvělý hotel Mitsis Ramira. Výhodou je bar, sprchy a wc na pláži. Součástí areálu jsou skluzavky a tobogán stejně jako několik bazénů, kdy minimálně jeden je se slanou vodou. Hotel je velmi vkusně zařízený. Hotelové pokoje leží uprostřed zahrady v maximálně třípatrových budovách nebo je možné si zakoupit rodinný pokoj s vlastním bazénkem. Pokoje pojmou až 4 osoby. Ostrov Kos má krásné pláže a je skvělou volbou pro dovolenou s dětmi v Řecku.

 

 

Hotel Lindos Imperial

Luxusní a nezapomenutelnou dovolenou v Řecku si užijete jak vy, tak děti v hotelu Lindos Imperial. Hotel leží přímo na pláži, kde je bar, wc, sprcha a lehátka a slunečníky zdarma. Areál i architektura hotelu je přímo dechberoucí. Hotel má obrovský bazén, stejně jako aquapark pro děti v ceně zájezdu. Letiště na Rhodosu je vzdáleno 55 km. Hotel ubytuje až 4 osoby v různých typech pokojů od standardních, po suity s vlastním bazénem. 

 

Hotel Sunshine Crete Beach

Velmi oblíbený, i když lehce vzdálený hotel od letiště, je hotel Sunshine Crete Beach na Krétě. Je kombinací ideální rodinné dovolené za rozumnou cenu. V areálu je bazén, vodní atrakce a hotel leží přímo u krásné pláže. Nechybí pestré all inclusive, vkusné pokoje a hezký areál nízkých třípodlažních budov. Rodinné pokoje ubytují až 4 osoby.

 

Hotel Golden Odyssey

Novým aquaparkem se pyšní hotel Golden Odyssey na Rhodosu. Hotel je sice vzdálený kilometr od pláže, ale na pláž vás několikrát denně odveze zdarma hotelový shuttle bus. Nesmírnou výhodou hotelu je ubytování v rodinných pokojích až pro pět osob. Jedná se o příjemné ubytování v nízkých budovách 60 minut od letiště. Cena ve First minutech bývá velmi nízká.

 

Hotel Funtazie Club Fodele

Naprostou perlou pro dovolenou s dětmi na ostrově Kréta je hotel Club Fedele. Pokud milujete krásné výhledy z hotelového pokoje, menší pláže a absolutní klid, zvolte tento hotel. Nejenom, že je hotel luxusně zařízen, má i velký krásný aquapark. Ano, cena je vyšší, ale zážitky zůstanou. Na pláži nechybí samozřejmě lehátka a slunečníky zdarma. V areálu je 6 bazénů, lékař, spousta restaurací a hotel leží pouhých 30 km od letiště. 

 

Hotel Smartline Village

V kopcích na ostrově Kréta najdete sympatický hotel Smartline Village, nevadí, že leží kilometr od pláže, na pláž vás doveze hotelový shuttle bus. V hotelu nechybí několik bazénů a aquapark. Hotel má skvělé recenze a doba transferu z letiště je pouhých 40 minut. Hotel ubytuje až 4 osoby a dítě je bráno až do 15 let. Znakem hotelu jsou romantické pokoje v nízkých budovách.

 

3 bonusové first minute zájezdy 2020

Hotel Star Beach village

Oblíbený hotel leží přímo u písečné pláže, slunečníky a lehátka jsou poskytovány hostům hotelu na pláži zdarma. Co je největší výhodou rodinné dovolené, součástí hotelového areálu je vodní park. V rodinných pokojích se ubytuje až 6 osob. Nechybí ani wellness centrum. Doporučuji. 

 

Hotel Capsis Out of the Blue Resort

Na soukromém poloostrově je umístěn oblíbený hotel Capsis Out of the Blue Resort. Resort leží u dvou pláží s lehátky a slunečníky poskytovanými zdarma. Hotel nabízí nepřeberné množství zábavy, jak pro děti tak dospělé. Za poplatek nechybí lekce jógy či tenisu. V rámci all inclusivu je možnost využít nepřeberné množství sportovních aktivit v areálu jako lukostřelba, venkovní šachy, stolní tenis, pro děti je vystavěn zábavní Minoan Park a mnoho dalších. 

 

Hotel Esperides Beach Family resort

Pokud hledáte hotel u pláže a kousek od centra dění letoviska Faliraki, zvolte hotel Esperides Beach Family, který leží přímo u krásné pláže, v areálu hotelu nechybí vodní atrakce a bazény pro děti, v rámci all inclusive vás čeká pestrá strava, kterou si hosté velmi chválí. Je zde možnost několika tipů ubytování za příplatek. 

 

Kdy vyrazit s dětmi na dovolenou do Řecka?

Řecko má nesmírnou výhodu ve své poloze a dlouhé sezóně. Pokud se vám nechce v hlavní sezóně a toužíte po příjemnějším klimatu, vyrazte v červnu nebo v září, klidně i na začátku října. S dětmi je skvělé září, kdy je moře vyhřáté po měsících vysokých teplot a naopak je v letoviscích klidněji než o prázdninách. Začátek června je vhodný k cestování, opalování, ale moře bývá ještě studenější.

 

Na co si dát pozor v Řecku?

Určitě přijde vhod repelent. Pokud zaprší, objevují se někdy komáři, ti štípou pouze před západem slunce, dokážou být ale řádně otravní, hodí se i nějaký přípravek na odpuzení do zásuvky. Většina úrazů nebo nemocí v Řecku je spojená se sluncem a koupáním. Pozor na pruhy kamínků při vstupu do moře, hodí se i boty do vody. Úpal a úžeh dokáže dovolenou zkazit, zejména v srpnu na to myslete a ochlazujte pravidelně tělo, jinak je Řecko úžasná a bezpečná destinace pro rodiny.

  

Kdy koupit zájezd

Zájezdy pro větší skupiny a rodiny rychle mizí v prvním momentu zveřejnění nabídek, velmi oblíbené jsou termíny na 11 a 10 dní. Nejvyprodanější jsou většinou termíny na přelomu června a července a srpna a září. Nejlevnější dovolenou seženete na konci května a od půlky září. 

 

Shrnutí dovolené s dětmi v Řecku

 

Dovolená v Řecku samozřejmě nemusí být pouze o stravování all inclusive, vždyť taverny a řecká kuchyně je skvělá. Pokud hledáte spíše malé rodinné penziony se snídaní nebo polopenzí, určitě se podívejte na hotely v Kefalonii. Sice zde většinou chybí skluzavky a tobogány, ale vaše děti zase budou mít šanci poznat pravé Řecko. 

 

 

© 2019 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.