Dovolená s dětmi Řecko

Tápete ve výběru vhodné dovolené pro vás a vaše děti v Řecku? Nevíte kterou lokalitu, ostrov a hotel vybrat? Navíc vás děsí strašné recenze některých hotelů? V tomto článku naleznete 10 tipů na skvělé hotely, na které vaše děti nezapomenou. Nechybí skluzavky, tobogány animační týmy ani skvělé pláže. Řecko s dětmi je ideální prázdninovou destinací. 

 

Všeobecně, pokud preferujete zelenější ostrovy, vybírejte v lokalitách Korfu, Lefkáda, Zakynthos a řecký ostrov Kefalonia. Historii naopak překypuje ostrov Kos, Rhodos a Kréta. Největší výběr ubytování pak naleznete na posledních dvou zmíněných. Nejvíce písečných pláží naleznete na největším ostrově Kréta.  

řecko s dětmi

Zdroj: pixabay, ostrov Zakynthos 

10 tipů na dovolenou s dětmi v Řecku

 

Je nutné si uvědomit, že infrastruktura v Řecku byla budována trochu jinak než v Turecku, proto v mnoha místech Řecka dominují menší hotely nebo naopak velké komplexy bývají více vzdáleny od moře. Oblíbené řecké destinace vznikaly z malých rybářských vesniček, zatímco v Turecku byly na pobřeží většinou budovány hotely na tzn. zelené louce. Poskytované služby i ceny se neustále mění, proto pro veškeré podrobnosti si vždy rozklikněte odkaz, kde se vám otevřou kompletní informace a dostupnost zájezdu. Dovolená v Řecku je ideální pro všechny věkové kategorie. Pokud vás a žádných tipů na Řecko s dětmi nezaujme, podívejte se na článek dovolená s dětmi v Turecku, kde se o jenom hemží aqaparky a zábavou. 

 

Hotel Kipriotis Village

Hotel Kipriotis Village byl v roce 2020 jedním z nejžádanějších míst v Řecku pro rodiny s dětmi. Nejen ze v areálu hotelu najdete aquapark a několik bazénů, ale hotel také leží přímo u moře. Užijte si pestré all inclusive stejně jako nádherné pokoje a moderní prostory. 

 

Hotel Ellia

Hotel Ellia, který leží na ostrově Rhodos, nejenom, že ve first minute zájezdech nabízí hezké ceny, ale pokud hledáte dovolenou v bungalovech v Řecku, tento hotel je pro vás to pravé. České děti si užijí na skluzavkách a tobogánu, nejmenší v bazénku se skluzavkami. Hotel leží 60 km od letiště a leží pouhých 6 km od světoznámé akropole v Lindos. Hotel je vkusně vybaven a je skvělou volbou pro rodiny s dětmi.

 

Hotel Kolybia Sun

Hotel Kolymbia Sun je jedním z neoblíbenějších rodinných hotelů na ostrově Rhodos. Ubytování leží 250 metrů od pláže s Modrou vlajkou. Bonusem jsou velké rodinné pokoje. V areálu nechybí samozřejmě bazén a stravování je formou all inclusive. Jedná se o velmi výhodnou nabídku za skvělou cenu. 

 

Hotel Mitsis Ramira

Přímo u pláže na ostrově Kos najdete skvělý hotel Mitsis Ramira. Výhodou je bar, sprchy a wc na pláži. Součástí areálu jsou skluzavky a tobogán stejně jako několik bazénů, kdy minimálně jeden je se slanou vodou. Hotel je velmi vkusně zařízený. Hotelové pokoje leží uprostřed zahrady v maximálně třípatrových budovách nebo je možné si zakoupit rodinný pokoj s vlastním bazénkem. Pokoje pojmou až 4 osoby. Ostrov Kos má krásné pláže a je skvělou volbou pro dovolenou s dětmi v Řecku.

 

 

Hotel Ionian Sea hotel and Villas Aqua Park

Tento skvělý hotel leží na ostrově Kefalonia. Nejenom že v areálu je menší aquapark, ale užijete si zde i pověstné kefalonské pláže s načervenalým pískem. Hotel poskytuje bohaté all inclusive. Doporučuje určitě se vydat i na výlet po ostrově, který není ještě tak turisticky objeven jako například Kréta. Místo je ideální pro milovníky klidu. 

 

Hotel Lindos Imperial

Luxusní a nezapomenutelnou dovolenou v Řecku si užijete jak vy, tak děti v hotelu Lindos Imperial. Hotel leží přímo na pláži, kde je bar, wc, sprcha a lehátka a slunečníky zdarma. Areál i architektura hotelu je přímo dechberoucí. Hotel má obrovský bazén, stejně jako aquapark pro děti v ceně zájezdu. Letiště na Rhodosu je vzdáleno 55 km. Hotel ubytuje až 4 osoby v různých typech pokojů od standardních, po suity s vlastním bazénem. 

 

Hotel Sunshine Crete Beach

Velmi oblíbený, i když lehce vzdálený hotel od letiště, je hotel Sunshine Crete Beach na Krétě. Je kombinací ideální rodinné dovolené za rozumnou cenu. V areálu je bazén, vodní atrakce a hotel leží přímo u krásné pláže. Nechybí pestré all inclusive, vkusné pokoje a hezký areál nízkých třípodlažních budov. Rodinné pokoje ubytují až 4 osoby.

 

Hotel Golden Odyssey

Novým aquaparkem se pyšní hotel Golden Odyssey na Rhodosu. Hotel je sice vzdálený kilometr od pláže, ale na pláž vás několikrát denně odveze zdarma hotelový shuttle bus. Nesmírnou výhodou hotelu je ubytování v rodinných pokojích až pro pět osob. Jedná se o příjemné ubytování v nízkých budovách 60 minut od letiště. Cena ve First minutech bývá velmi nízká.

 

Hotel Funtazie Club Fodele

Naprostou perlou pro dovolenou s dětmi na ostrově Kréta je hotel Club Fedele. Pokud milujete krásné výhledy z hotelového pokoje, menší pláže a absolutní klid, zvolte tento hotel. Nejenom, že je hotel luxusně zařízen, má i velký krásný aquapark. Ano, cena je vyšší, ale zážitky zůstanou. Na pláži nechybí samozřejmě lehátka a slunečníky zdarma. V areálu je 6 bazénů, lékař, spousta restaurací a hotel leží pouhých 30 km od letiště. 

 

Hotel Smartline Village

V kopcích na ostrově Kréta najdete sympatický hotel Smartline Village, nevadí, že leží kilometr od pláže, na pláž vás doveze hotelový shuttle bus. V hotelu nechybí několik bazénů a aquapark. Hotel má skvělé recenze a doba transferu z letiště je pouhých 40 minut. Hotel ubytuje až 4 osoby a dítě je bráno až do 15 let. Znakem hotelu jsou romantické pokoje v nízkých budovách.

 

3 bonusové first minute zájezdy 2021

 

Hotel Star Beach Village

Oblíbený hotel leží přímo u písečné pláže, slunečníky a lehátka jsou poskytovány hostům hotelu na pláži zdarma. Co je největší výhodou rodinné dovolené, součástí hotelového areálu je vodní park. V rodinných pokojích se ubytuje až 6 osob. Nechybí ani wellness centrum. Doporučuji. 

 

Hotel Capsis Out of the Blue Resort

Na soukromém poloostrově je umístěn oblíbený hotel Capsis Out of the Blue Resort. Resort leží u dvou pláží s lehátky a slunečníky poskytovanými zdarma. Hotel nabízí nepřeberné množství zábavy, jak pro děti tak dospělé. Za poplatek nechybí lekce jógy či tenisu. V rámci all inclusivu je možnost využít nepřeberné množství sportovních aktivit v areálu jako lukostřelba, venkovní šachy, stolní tenis, pro děti je vystavěn zábavní Minoan Park a mnoho dalších. 

 

Hotel Esperides Beach Family Resort

Pokud hledáte hotel u pláže a kousek od centra dění letoviska Faliraki, zvolte hotel Esperides Beach Family, který leží přímo u krásné pláže, v areálu hotelu nechybí vodní atrakce a bazény pro děti, v rámci all inclusive vás čeká pestrá strava, kterou si hosté velmi chválí. Je zde možnost několika tipů ubytování za příplatek. 

 

Kdy vyrazit s dětmi na dovolenou do Řecka?

Řecko má nesmírnou výhodu ve své poloze a dlouhé sezóně. Pokud se vám nechce v hlavní sezóně a toužíte po příjemnějším klimatu, vyrazte v červnu nebo v září, klidně i na začátku října. Podobnou sezónu má i Španělsko, kam s dětmi můžete vyrazit klidně mimo prázdniny. S dětmi je skvělé září, kdy je moře vyhřáté po měsících vysokých teplot a naopak je v letoviscích klidněji než o prázdninách. Začátek června je vhodný k cestování, opalování, ale moře bývá ještě studenější.

 

Na co si dát pozor v Řecku?

Určitě přijde vhod repelent. Pokud zaprší, objevují se někdy komáři, ti štípou pouze před západem slunce, dokážou být ale řádně otravní, hodí se i nějaký přípravek na odpuzení do zásuvky. Většina úrazů nebo nemocí v Řecku je spojená se sluncem a koupáním. Pozor na pruhy kamínků při vstupu do moře, hodí se i boty do vody. Úpal a úžeh dokáže dovolenou zkazit, zejména v srpnu na to myslete a ochlazujte pravidelně tělo, jinak je Řecko úžasná a bezpečná destinace pro rodiny.

  

Kdy koupit zájezd

Zájezdy pro větší skupiny a rodiny rychle mizí v prvním momentu zveřejnění nabídek, velmi oblíbené jsou termíny na 11 a 10 dní. Nejvyprodanější jsou většinou termíny na přelomu června a července a srpna a září. Nejlevnější dovolenou seženete s pobyty na konci května a od půlky září. Pokud hledáte delší sezónu, klidně od března, zkuste Egypt s dětmi

 

Shrnutí dovolené s dětmi v Řecku

 

Dovolená v Řecku samozřejmě nemusí být pouze o stravování all inclusive, vždyť taverny a řecká kuchyně je skvělá. Pokud hledáte spíše malé rodinné penziony se snídaní nebo polopenzí, určitě se podívejte na hotely na Kefalonii. Sice zde většinou chybí skluzavky a tobogány, ale vaše děti zase budou mít šanci poznat pravé Řecko. Pokud zvažujete i jiné destinace k dovolené, nechte se inspirovat článkem Bulharsko s dětmi - 7 tipů na super dovolenou.

 

Nebojte se vyrazit do Řecka s dětmi na podzim, je tam nádherně. V říjnu spíše volte ostrovy Rhodos, Kréta a Kos. Oblíbený je také pro děti ostrov Thassos, který je velmi klidný.  

 

Sezóna 2021

Od 1. 7. 2021 by měl vstoupit v platnost evropský Covid pas, který sjednocuje pravidla cestování. Nyní jsou cesty a dovolená v Řecku destinací s nejmírnějšími podmínkami pro vstup a návrat do ČR. Stačí se prokázat testem, potvrzením o očkování nebo proděláním nemoci. Nicméně sledujte aktuální doporučení pro cesty do Řecka na MZV. Většina CK nyní nabízí nové obchodní podmínky, kdy pokud se dovolená neuskuteční dostanete zpět peníze. Sezóna již odstartovala a Řecko s Bulharskem je nejpoptávanější destinací letecky u moře. Přeji vám krásné léto. 

 

© 2020 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.