Španělsko dovolená s dětmi, kam vyrazit? 10 tipů na skvělé zájezdy 

 

Španělsko nabízí opravdu všechno, co si jen můžeme od dovolené přát. Celoročně se můžeme slunit a koupat na Kanárských ostrovech. Naopak Gibraltar přináší úchvatné vzpomínky, španělské pobřeží se svými dlouhými plážemi zůstane v paměti každému, kdo miluje široké písčité pláže a Baleárské ostrovy jsou takovými MUST VISIT místem, zejména Mallorca či klidnější Formentera. Španělsko s dětmi je ideální prázdninovou destinací.  

 

Kam vyrazit na dovolenou s dětmi do Španělska? 

Proč vyrazit do Španělska? Určitě kvůli jídlu, moři a zábavě! Pokud máte doma puberťáky, budou vás milovat za to, že je vezmete do větších středisek na pobřeží jako Callela nebo jižně na Mallorce. Ty vzpomínky! Po setmění se ulice stávají centrem všeho dění. Chcete si zkusit jízdu na elektrickém býkovi, adrenalinové atrakce na které se česká pouť ani nehrabe, množství pouličních umělců nebo zaplétačů vlasů? Vyrazte.

 

Druhou podmínkou je španělské jídlo, paella je základ k tomu lahodné víno, šneci nebo ryby na všechny způsoby stejně jako steaky. A v neposlední řadě moře. Pláže jsou písčité, moře krásné, jenom pozor v některých místech na pevnině mohou být trochu vlny. Pobyt u moře ve Španělsku s dětmi lze rozdělit zejména podle doby, kdy chcete vyrazit. Stejně tak, pokud hledáte klidnou dovolenou, nevolte větší letoviska. 

 

španělsko s dětmi jídlo

Paella je tradčním španělským pokrmem

 

Celoročně volte s dětmi Kanárské ostrovy

Ostrovy omývá Atlantik, ale nebojte, celoročně zde neklesají teploty pod 20 C. Nebaví vás český leden? Šup na Kanárské ostrovy, do plavek a koupat se. Kanárské ostrovy jsou velmi klidné. Pouhých pár letovisek je živějších, zejména na jihu Tenerife. Kanárské ostrovy jsou pro děti velmi bezpečnou lokalitou, máte tu lékaře, supermarkety prostě vše, co potřebujete. Výhodou je také rozumné klima, zejména pokud cestujete s nejmenšími. Nejsou zde teploty atakující 40 C jako mnohdy v Egyptě, ale naopak příjemné okolo 30 C. nenechte se však zmást teplotou, slunce je velmi silné, myslete na opalovací krémy. 

 

Jedna z nekrásnějších lokalit na ostrove Fuerteventura, Morro Jable

 

Nejoblíbenějšími hotely na Kanárských ostrovech pro děti jsou:

 

1. Paradise Lago Taurito

Leží v jedné z nejteplejších částí krásného ostrova Gran Canaria, oblasti zvané Taurito. Kromě rodinných pokojů je obrovskou výhodou hotelu, že umožňuje vstup do přilehlého aquaparku návštěvníkům zdarma. Pláž je vzálena zhruba 100 m a je černá, písčitá. hotel je vyloženě ideální pro rodinnou dovolenou.  

2. Sol Fuerteventura

V jedné z nejkrásnějších oblastí ostrova Fuerteventura naleznete hotel Sol Fuerteventura, který začal v roce 2019 s kompletní rekonstrukcí, která by měla být dokončena v dubnu. Morro Jable je úžasní místo s krásným oceánem, skvěle se zde oproti severu ostrova, koupe.Hotel samozřejmě poskytuje all inclusive a pohodlně po promenádě dojdete až do centra nejromantičtějšího letoviska na Fuerteventuře. 

3. Bluebay Lanzarote

Hotel Bluebay Lanzarote je příjemný komplex nízkých budov na ostrově Lanzarote v oblíbené klidné oblasti Costa Teguise. jak v hotelu tak na celém ostrově vás čeká vytoužený odpočinek, krásné pláže,kdy většina z nich je s černým vulkanickým pískem. Koupání je vhodné i pro malé děti na několika plážích. Pokud se budou vaše děti nudit, mlžete navštívit aquapark.  

4. Occidental Lanzarote Mar

Skvěle hodnoceným je hotel Occidental Lanzarote Mar, jedná se o rozlehlý komplex se skluzavkami a dětským bazénem, Hotel je ideální pro všechny, kteří chtějí svojí dovolenou trávit v poklidu krásného hotelu v klidné lokalitě. 

 

Kompletní článek s doporučením ohledně Kanárských ostrovů naleznete v článku Kanárské ostrovy s dětmi

 

Od května do října jsou skvělé pro děti Baleárské ostrovy

Nejnavštěvovanějším ostrovem je Mallorca. Co Vás zde čeká? Nádherné pobřeží a unikátní vnitrozemí. Určitě podniknete výlet po ostrovech a pokud si vzpomenete, nezapomeňte na Dračí jeskyně, jedná se o zážitek na celý život. Pro dobrodruhy je zde několik obřích aquaparků. Ráz krajiny se má tak, že písečné pláže střídají skaliska, kde se bezvadně šnorchluje. Některé pláže jsou delší, některé mají jen desítky metrů a jsou zakousnuté do skalisek. Výhodou Baleárských ostrovů je jejich skvělé klima, za teplem sem můžete vyrazit už v květnu. Sezóna je dlouhá, teplo bývá do půlky až konce října. pro děti jsou ideálními hotely:

 

5. Globales Bouganvilla

Globales Bouganvilla je jedinečný hotelový areál na Mallorce, kde se snoubí ty nejdůležitější aspekty pro skvělou dovolenou s dětmi. Nejenom, že má hotel rodinné pokoje, ale součástí areálu je také obrovský aquapark, nechybí stravování formou  all inclusive a na pláž vás s dětmi odveze hotelový vláček. Co víc, hotel má dobré recenze a v rámci služeb, které poskytuje, také skvělou cenu. 

 

6. Fergus Club Europa

Dalším z oblíbených hotelů na Mallorce je Fergus Club Europa na okraji letoviska Paguera, hotel opět disponuje zábavním vodním parkem, jedná se o menší budovy ideální pro rodinnou dovolenou. Výhodou je vzdálenost do centra městečka Paguera 500 metrů. na pláž vás opět, pokud nebudete chtít vyrazit pěšky, doveze hotelový svoz. pláž je vzdálena zhruba 800 metrů. 

 

Typické španělské zátoky

 

Naopak ostrov Menorca je klidnější než ostatní ostrovy. Z velké části se po ostrově rozprostírá přírodní rezervace. Pláže jsou zde stejně nádherné jako na Mallorce. Mezi nejlepší hotely pro děti patří

 

7. Aquamarina Club

Hotel leží u krásné zátoky, která je velmi vhodná pro dovolenou s dětmi a koupání i pro ty nejmenší. Součástí areálu je jak zábava pro děti formou bazénů a skluzavek, tak zde v sezóně nechybí český animační tým. Jedná se o jednu z mála možností jak si baleárské ostrovy užít za skvělou cenu formou all inclusive a zábavou pro děti přímo v areálu hotelu.

 

8. Stil Victoria Playa

 U krásné písčité pláže leží hotel Stil Victoria Playa. Jedná se o oblíbený komplex pro rodiny s dětmi. Nechybí jak spousta vodních atrakcí tak docházková vzdálenost do Sant Tomas nebo většího letoviska San Bou. 

Na pevnině vás čekají dlouhé pláže nebo menší plážičky uprostřed skal

 

Od začátku června do konce září španělské pobřeží

 

Španělské pobřeží můžete navštívit dvěma způsoby. Tím pohodlnějším je letecky. Skvělá je například Costa Alméria. Naopak letoviska vzdáleností blíže k francouzským hranicím jsou nejčastěji dostupná buďto letecky do Barcelony nebo autobusem či autem. Nebudeme si nalhávat, cesta po silnicích není nejkratší. Pokud se chystáte autobusem, zvažte možnost prosloužených pobytů a užijte si ve Španělsku alespoň 14 dní, v autobuse strávíte až 24 hodin.

 

Španělsko s dětmi autobusem

 

9. Hotel Caprici (výhodnější letecky pod odkazem u CK)

Hotel leží přímo u krásné široké pláže v klidném letovisku, je ideálním místem pro poklidnou rodinnou dovolenou s polopenzí a dopravou autobusem. 

 

10. Hotel Reymar

Jedná se o oblíbený rodinný hotel u krásné pláže v oblíbeném letovisku. Cestujete autobusem a na místě vás čeká chválená polopenze. Jedná se o jednu z nejvýhodnějších nabídek dovolené autobusem ve Španělsku

 

 

Shrnutí dovolené s dětmi ve Španělsku

Španělsko s dětmi je ideální varianta pro letní dovolenou. Největší výhodou Španělska jsou jeho písečné pláže. Ano během léta sem míří mnoho turistů, protože země je pro dovolenou ideální. Vždy se dají ale najít poklidná místa. Autobusem si dovolenou s polopenzí užijete i za zhruba 12 tis. Kč na osobu, letecky zhruba za 15 tis. Kč a více.

 

Pokud hledáte levnější variantu dovolené, zkuste Bulharsko, které má také písčité pláže. Španělsko s dětmi je ideální destinací pro pohodovou dovolenou. Nebojte se vyrazit do Španělska v září či říjnu. V září volte jakékoliv místu, v říjnu spíše Baleáry nebo Kanárské ostrovy. Na Vánoce pak ostrov Gran Canaria nebo Tenerife v jižní části, bývá zde nejtepleji. 

  

Sezóna 2024

Pro sezónu 2024 využijte výhodných First minute zájezdů, kde platíte pouze symbolické zálohy a doplatek těsně před dovolenou, za prvé je tím dovolená bez rizika a za druhé, je možné že ceny zájezdů půjdou všeobecně s blížící se sezónou nahoru. Nyní v sezóně naleznete skvělé last minute. 

 

 

Autor: Michaela Novotná

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.