Dovolená v Albánii s dětmi, vyrazit a kam?

 

Albánie je země bohatá na historii, kulturu a nádhernou přírodu, proto se stává stále populárnější destinací. je však Albánie ideální destinací pro dovolenou s dětmi? Pojďme se na destinaci podívat blíže. 

 

Proč vyrazit s dětmi na dovolenou do Albánie?

 

 • Pláže, Albánie se může pochlubit některými z nejkrásnějších pláží ve Středomoří. Výhodou jsou písčité široké pláže s pozvolným vstupem do moře, což bývá jedním z požadavků, pro dovolenou s dětmi v Albánii.
 • Přímé lety z Prahy, asi netřeba více dodávat, cest je z prahy pohodlná a trvá maximálně dvě hodiny letu.
 • Příroda, pro rodiny, které milují přírodu a dobrodružství, nabízí Albánie nespočet možností. Národní park
 • Llogara je ideální pro horské túry a pikniky. Pro malé dobrodruhy je zde možnost projížďky na koni či výlety na horských kolech po malebných stezkách. Nezapomeňte si také prohlédnout starobylé hrady a zříceniny, jako je hrad Rozafa.
 • Hotely s all inclusive, které většinou leží přímo u promanád a pláží, což je ideální pro pobyt rodin s dětmi.
 • Plážový servis mají většinou hotely zdarma, což je další z plusů, proč s rodinou vyrazit do Albánie.
 • Historické a kulturní poklady, Albánie je domovem bohaté historie a kultury, která nezapře své kořeny spojené s antickými civilizacemi. Takže pokud vás omrzí pláže či příroda, můžete vyrazit za historickými skvosty. 

 

Kdy na dovolenou do Albánie nejezdit?

 

Dovolená v Albánii není vhodná zejména pro ty, kdo vyhledávají typické evropské standardy, musíme pořád počítat s tím, že úroveň služeb může být v této zemi, zejména mimo hlavní destinace, na nižší úrovni

 

5 tipů na skvělá ubytování pro rodiny s dětmi v Albánii

Nejoblíbenějším typem ubytování v Albánii jsou v současné době hotely s all inclusive a veškerým zázemím, jedná se většinou o zájezdy skrz cestovní kanceláře. Druhou variantou je pak zařízení vlastní dopravy a pronájem apartmánů. 

 

 • 1. Albanian Star s all inclusive přímo u pláže za skvělou cenu s dobrým hodnocením. Hotel je vhodný pro všechny, kdo mají rádi letoviska, rádi chodí mimo hotelový areál a nasávají místní atmosféru.

 

 • 2. Meli Holidays s all inclusive u pláže s plážovým servisem v ceně. Hotel leží pouhých 1,5 km od centra letoviska Golem. 

 

 

 • 3. Aria Beach Resort s all inclusive u vlastní části pláže s lehátky a slunečníky, leží v klidné tiché lokalitě, ideální pro poklidnout dovolenou. 

 

 • 4. Fafa Aqua Palace je luxusnějším hotelem v oblíbené lokalitě, hotel byl dokončen v roce 2024, takže září novotou. Hotel leží 150 metrů od pláže, kde je plážový servis zahrnut v ceně.

 

 • 5. Melia Durres je luxusním hotelem v klidné lokalitě přímo na pobřeží. Hotel disponuje skvělými službami řetězce Melia. Pobyt je ideální pro všechny, kdo chtějí trávit dovolenou v poklidu hotelového areálu, v areálu nechybí ani zábava pro děti a animace.

 

Bezpečnost v Albánii

 

Albánie je obecně považována za bezpečnou destinaci pro turisty, včetně rodin s dětmi. Nicméně, jako při cestování kamkoli jinam, je důležité zachovat základní opatření bezpečnosti a používat zdravý rozum.

 

 • Obecná bezpečnost: Většina oblastí Albánie je bezpečná pro cestování a turistiku. Města a turistické oblasti jsou obvykle dobře hlídané a policie je aktivní. Nicméně, jako v každé zemi, je dobré být obezřetný ohledně osobních věcí a zůstat veřejnými prostorami, zejména v noci nebo v absolutně odlehlých místech země.
 • Doprava: Doprava může být v Albánii chaotická, zejména v hustě obydlených oblastech. Při cestování s dětmi je důležité být opatrný při přecházení silnic.
 • Teploty: Dejte si pozor zejména na vysoké letní teploty, noste přikrývku hlavy, nejčastějšími nemocemi v Albánii jsou ty způsobené teplem, jako úpal a úžeh.
 • Střevní problémy vám v této zemi nehrozí nijak víc než například v Řecku. Nicméně vzít se s sebou základní léky je vhodné.
 • Komunikace: někdy je stále těžší se v Albánii domluvit jinak než albánsky, nicméně pokud vám lidé nerozumí, použijte například překladač v telefonu.

 

 

Kdy vyrazit do Albánie s dětmi na dovolenou?

 

 • Letní období: Letní měsíce (červenec a srpen) jsou nejpopulárnějším obdobím pro návštěvu Albánie, zejména pokud plánujete strávit čas na plážích. Teploty jsou v této době vysoké, moře je teplé a slunce svítí celý den. To umožňuje plnohodnotné využití plážových aktivit a vodních sportů.
 • Jarní a podzimní období: Jaro (zejména květen) a podzim (září a říjen) jsou také skvělými obdobími pro návštěvu Albánie, zejména pokud máte rádi mírnější teploty a menší dav turistů. 

 

Počasí v Albánii

 

Celkově vzato, od června do září můžete očekávat příjemné a teplé letní počasí v přímořských letoviscích Albánie, ideální pro plážové aktivity a vodní sporty. 

Tabulka průměrných teplot vzduchu a moře v oblíbené lokalitě Durrës v Albánii. 

 

 

Shrnutí článku Albánie s dětmi

 

Albánie je bezesporu skvělou destinací pro dovolenou s dětmi, nabízející širokou škálu aktivit a zážitků pro každého člena rodiny. Od malebných pláží po dobrodružné túry v horách a fascinující historické památky, Albánie má vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou s vašimi nejbližšími. 

 

 

Autor: Michaela Novotná

 

 

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.