Kam vyrazit na jarní prázdniny s dětmi? 10 super tipů

 

Váháte kam vyrazit s dětmi na jarní prázdniny, abyste neseděli doma? Možností kam se vypravit jak za sportem tak k moři je velké množství. Nechce se inspirovat našimi 10 tipy kam vyrazit s dětmi na jaře. 

 jarní prázdniny s dětmi u moře

Průzračný oceán vás čeká na Kapverdách, celoročně

 

Egypt

V Egyptě je na jaře krásné počasí bez veder hlavní sezóny. Moře bývá studenější, ale v tom případě vybírejte hotely s vyhřívanými bazény. Dovolenou na týden o jarních prázdninách seženete klidně za 12 tis. Kč s all inclusive na osobu. Jaro je také ideální pro výlety. 

 

Kapverdy

Kapverdy jsou skvělá exotická destinace s širokými písčitými plážemi a nádherným oceánem. Na Kapverdách je slunečno a teplo po celý rok. Navíc vás čeká let bez přestupů. Pokud toužíte po jarní exotice, zkuste Kapverdy. 

 

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou stálicí v oblíbenosti jarních návštěv. Nechybí zde žádné zázemí pro děti na které jste zvyklí v ČR. Nemusíte cestovat s pasem, postačí vám občanský průkaz. Kanárské ostrovy jsou vhodné jak pro výlety tak slunění a koupání během celého roku.

kam na jarní prázdniny s dětmi

Spojené arabské emiráty se nesou v duchu luxusu, krásných pláží a arabské kultury

 

Spojené arabské emiráty 

Pokud chcete na skok do Asie, za 6 hodin jste v prosluněných SAE. Emiráty jsou u luxusu, nejvyšších budovách světa a návštěvách bělostných pláží. Pokud preferujete kvalitní hotely, navštivte na jaře Emiráty. 

 

Rakousko

Rakouské Alpy jsou ideální pro prodloužené víkendy v Alpách. Jak z Prahy tak Brna se dostanete v rámci pár hodin na trvale zasněžené kopce. Sjezdovky jsou zde široké, upravené, ubytování je velké množství, Většina je velmi kvalitních. 

 

Slovensko

Slovensko je ideální pro kombinaci lyžování a návštěvy termálních parků, kde nechybí ani aquaparky. Týden jarních prázdniny se tak může proměnit v týden s kombinací koupání a lyžování. pokud se děti budou teprve lyžovat, odpadá zde jazyková bariéry u škol lyžování. 


Slovenské hory jsou vhodné pro rodiny s dětmi

Itálie

Italské Alpy jsou nádherné. Cesta je delší, čeká vás však spousta druhů a možností ubytování, italské alpy jsou i podstatně levnějším místem pro dovolenou na lyžích. Poku navíc milujete italskou kuchyni a víno, nemusíte čekat na letní dovolenou. 

 

Maďarsko

Zejména pro Moraváky je Maďarsko coby kamenem dohodil. Pokud milujete termály, výlety a maďarskou kuchyni, vyrazte s dětmi do Maďarska. Pokud chcete spojit prázdniny s poznáváním, určitě zajeďte do Budapešti. Pokud si chcete spíš užívat odpočinku, spa a wellness hotelů s termálními prameny, vyberte menší maďarská lázeňská městečka. 

 

Jeseníky

I u nás můžete skloubit lyžování s termálními koupališti. Jedním takovým jsou termální lázně ve Velkých Losinách. Jeseníky jsou jedněmi z našich nejhezčích hor. 

 

Stezka v oblacích je nejznámější dominantou pomezí Orlických hor a Jeseníků

Orlické hory

Jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších míst v ČR se dlouhodobě stává Dolní Morava na hranicích Jeseníků a Orlických hor. Pokud nevíte kam Orlické hory zařadit, určitě si vzpomenete na Stezku v oblacích. Lokalita je skvěle dostupná pro všechny lokality ČR. Skvělé lyžařské středisko jsou Čenkovice, pokud se děti teprve budou na lyžích učit, jsou zde skvělé školy lyžování. Možností kam vyrazit na jarní prázdniny je nespočet, přeji krásné volno. 

 

Řešíte jarní prázdniny na poslední chvíli? Nechte se inspirovat v článku Last Minute dovolená s dětmi.

 

 

© 2020 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.