Last minute dovolená s dětmi u moře

 

Dnes se zaměřím na Last minute dovolenou s dětmi. Než se podíváme na konkrétní nabídky a destinace, je nutné si trochu připomenout, co to Last minute dovolená je. Hlavně v čem je výhodný last minute s dětmi a v čem ne.  

Samozřejmě význam Last minute zná každý, co ale v praxi znamená? Většinou se jedná o nabídky dovolené, do jejichž odjezdu nebo odletu zbývá měsíc a méně. Slevy a akce jsou však motorem a impulzem k nákupu, s čímž se setkáváme jak v obchodech, tak na internetu.  Last minute dovolenou můžete najít i třeba dva měsíce před odletem. Last minute tedy znamená sleva z původní nakalkulované ceny zájezdu. Čím blíže je datum odjezdu nebo odletu, cena se snižuje. Cena však nikdy neklesne pod určitou hranici. Doufáte třeba v zájezd za  2999 Kč letecky? To se bohužel nedočkáte. Cena se nikdy nedostává pod cenu letenky nebo dopravy všeobecně. Zkrátka, pro CK je pak lepší zájezd neprodat.

 last minute dovolená s dětmi

 

Jak je to s Last minute dovolenou s dětmi? Větší rodiny a skupiny to mají, celkově při cestování do hotelů složitější. Pokud čekáte na Last minute s více než dvěma dětmi musíte počítat s tím, že většina rodinných pokojů je rozebraná ve First minute nabídce. Vždy záleží v jakou chvíli zájezd koupíte. Pokud nechcete čekat na last minute nabídku, připravili jsme pro vás článek s 30 tipy na téma dovolená u moře s dětmi

 

Zlatá pravidla nákupu Last minute dovolené

 

Pokud čekáte na Last minute nabídku a do odletu zbývá pár dní, počítejte s tím a vezměte v potaz tyto informace: 

 • Připravte si variantu, že v rámci nedostatku letenek budete muset navštívit jinou, než původně plánovanou destinaci.
 • Pokud letíte 5 osob, většinou už se pak vejdete pouze do dvou dvoulůžkových pokojů s přistýlkou.
 • Nákup dovolené bude velmi rychlý, rezervace zájezdu bude pouze pár hodin, vyhraďte si na to tedy čas, abyste v klidu mohli prostudovat smlouvy, pročíst VOP a samozřejmě zaplatit. 
 • Nekoukejte vždy pouze na cenu, i v rámci Last minute platí, že to nejlevnější nebude nikdy nejlepší. 
 • Stihněte se aspoň rychle podívat na recenze hotelu, zdali neobjevíte něco, přes co nejede vlak. 
 • Vždy myslete na cestovní pojištění, to nezapomenout! :-)

 

 

Pro koho je Last minute ideální? 

 • pro ty, kteří milují trochu adrenalinu
 • pro ty, kteří nelpí na určitém hotelu, lokalitě nebo zemi
 • pro ty, kteří neví půl roku dopředu, kdy budou mít dovolenou nebo volno
 • pro ty, kteří počítají i s variantou, že třeba nakonec vyrazí automobilem nebo dovolenou přesunou
 • pro ty, kteří nelpí na určitých standardech, službách a kvalitě ubytování, prostě pro ty, co skousnou i případné nedostatky nebo jsou ochotni v rámci svých požadavků slevit

 

Ideální Last Minute destinace

 

Kliknutím na název země se vám otevře nabídka aktuálních last minute zájezdů. 

 

Egypt

Egypt je skvělá Last minute destinace pro dovolenou s dětmi, proč? Protože hotelů je v Egyptě obrovské množství. Jejich kapacity jsou vysoké. U Egypta se spíš připravte na to, že ač létá několik letadel denně, často jsou vyprodané letenky. U Egypta si vždy vzpomeňte, že ideální jsou 4* a více hvězdičkové hotely. Častým Last minute hotelem v Egyptě bývá Tree Corners Sunny Beach.  

 

Turecko

I Turecko při svém pobřeží disponuje mnoha velkými komplexy, které poskytují ubytování stovkám zájemců. U Turecka myslete při Last minute dovolené s dětmi na zásadní věc a tou je doba dopravy z letiště do hotelu, ať pak s malými dětmi necestujete třeba 3 hodiny. Zkuste například Titanic Deluxe Belek

 

Řecko

V Řecku se často v Last Minute dovolené objeví skvělé hotely nebo penziony s polopenzí nebo bez stravy, proč? Protože většina rodin s dětmi kupuje dovolenou se stravováním formou all inclusive. Z all inclusivu je skvělý například hotel Evi.  

 

Bulharsko

Bulharsko je velmi oblíbenou destinací pro rodiny s malými dětmi. Rodinné pokoje zde bývají vyprodané od ledna, na druhou stranu, málo oblíbené bývají hotely dál od pláže a ty většinou čekají na Last minite nabídku. Zkuste třeba hotel Perla

 

Last minute zájezdy mimo hlavní sezónu

Jinou kapitolou jsou pak Last minute zájezdy mimo hlavní sezónu. Cena je skvělá, v destinacích je klidněji a nabídka je širší, protože ruku na srdce, většina rodin s dětmi vyráží na dovolenou v červenci a srpnu. 

 

Last minute dovolená s dětmi u moře je ideální pokud nelpíte ne určitém ubytování či lokalitě. Vzhledem k situaci v roce 2020 lze předpokládat, že pro rok 2021 budou Last minute zájezdy opět oblíbené, jelikož stále ve vzduchu visí otázka, jak se bude vyvíjet situace, inspirovat se také můžete dovolenou v ČR. Dalším z hitů se stává exotika, tedy dovolená last minute s dětmi mimo hlavní sezónu, kdy je i v ČR příjemné podnebí.

 


 

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.