Tunisko dovolená s dětmi

 

Tunisko dovolená s dětmi: Tunisko je jednou z cenově nejvýhodnějších možností jak strávit dovolenou s dětmi letecky u moře a se stravováním formou all inclusive. Výhodou jsou také rozlehlé komplexy disponující rodinnými pokoji, nejčastěji pro 4 osoby, tedy dvě děti a dva dospělí. Na dovolenou do Tuniska s dětmi můžete vyrazit od půlky května do konce října.  

 dovolená tunisko

Tuniská pobřeží jsou písčitá

5 tipů na kvalitní hotely pro děti v Tunisku

 

Výhody pro Tunisko s dětmi

 • levná dovolená
 • hotely u pláže
 • písečné pobřeží
 • rozmanitá nabídka dovolené
 • velké množství hotelů se skluzavkami
 • přiměřená délka letu okolo 3 hodin
 • možnost koupání a slunění i v říjnu
 • dobré animační týmy
 • výhodou je, že hodně hotelů považuje děti na přistýlce až do 18 let
 • procvičíte si smlouvání

 

Nevýhody pro Tunisko s dětmi

 • možnost střevních problémů (pro pohodovou dovolenou si klidně nechte u svého lékaře předepsat léky na střevní potíže pro klidnou dovolenou, kdyby náhodou)
 • vysoké teploty v srpnu
 • slabší kvalita Wifi signálu

 

tunisko pláže pro děti

Pláže jsou průzračné, pouze po bouřce nebo přílivu se mohou na pláži objevovat mořské řasy

Lokality v Tunisku

 

Na dovolenou se můžete vypravit buďto na pevninské Tunisko nebo na ostrov Djerba a přilehlý poloostrov. Na pevnině se nachází několik hlavních turistických středisek. Nejseverněji leží Hammamet dále Sousse, Monastir a Mahdia. Hammamet v sobě skrývá kromě turistické základny také historickou část města. Je zde aquapark a velké množství obchůdků a kaváren. Sousse je třetím největším městem Tuniska, takže počítejte s tím, že se nudit rozhodně nebudete. Počítejte s tím, že v sezóně je zde větší koncentrace turistů a letovisko je velmi živé. Naopak Monastir je oproti Sousse menší turistické letovisko s poklidnou atmosférou. Mahdia je poté srovnatelná s Monastirem. 

 

Ostrov Djerba je klidnější. Hotely leží většinou mimo civilizaci a dovolenou tedy budete trávit povětšinou v hotelovém areálu a na prázdných plážích. Na Djerbě naleznete úžasné pláže a solná jezera. Oatrov je oproti pevninskému Tunisku velmi klidný.  

 

5 tipů na hotely v Tunisku vhodné pro děti

 

1. Hotel Riviera

V oblíbeném hotelu Riviera na vás a vaše děti čeká jak bazén s tobogány, tak hřiště a animace pro nejmenší, dospělé potěší, že tento hotel je vhodný pro náročnější klientelu a má skvělé reference.

 

2. Mahdia Palace 

Jedná se o komfortní ubytování ve velmi oblíbeném hotelu, který leží u jedné z nejkrásnějších pláží v Tunisku. Pro děti je připraven dětský bazén, hřiště a animační klub. Hotel má velmi pestrý program all inclusive. 

 

3. Vincci Helios Beach

Leží na ostrově Djerba v klidné lokalitě. Má naprosto krásní reference, pro děti je připraven aquapark a zázemí v podobě bazénku a hřiště. Na pláži nechybí bar v rámci all inclusive. Mile vás překvapí krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. 

 

4. Oasis Marine Hotel

Oasis Marine leží v oblasti Djerba, tentokrát v městečku Zarzis. Výhodou je ubytování v bungalovech uprostřed zahrady. Hotel samozřejmě leží přímo u pláže

 

5. Djerba Aqua Resort

Těžko naleznete hotel, kde vás v Tunisku s dětmi čeká tolik zábavy. Součástí hotelu je obří aquapark rozdělený na části pro menší a větší děti. Další výhodou je soukromá pláž, patřící pouze hotelu. Pokoje jsou rozesety uprostřed 12 hektarové zahrady. pokud hledáte místo, na které budou mít děti dlouhodobé vzpomínky, zvolte tento hotel. 

 

tunisko hotely

 Typické jsou rozlehlé komplexy bílých nižších budov u pláží

 

Kdy vyrazit s dětmi do Tuniska? 

 

Výrazněji se v Tunisku výrazně otepluje poslední týden v květnu. Teploty se šplhají ke 30 C, které vydrží většinou do půlky října, poté se ochlazuje. V hlavní sezóně, červenec a srpen počítejte s teplotami okolo 35 C. Moře má potom většinou nádherných 27 C. pokud nejste vázáni prázdninami, zkuste vyrazit na podzim, kdy je moře krásně prohřáté a v destinacích není tolik turistů. Nevíte kam vyrazit na dovolenou v říjnu? Nechte se inspirovat. 

 

Můj vlastní názor na Tunisko

Tunisko jsem navštívila poprvé někdy v roce 1998, pobřeží lemovalo pár hotelů a all inclusive neexistovalo. Už tehdy mi byl sympatický ostrov Djerba. Jednalo se o takovou exotičtější lokalitu a hlavně celkově jsem se zde vždy cítila lépe než na v pevninském Tunisku, kde vznikal masový turismus. Djerba je výrazně klidnější. Je ideálním místem, pokud plánujete dovolenou v hotelu s menšími výlety, jako například na velbloudech či na lodi. Pevninské Tunisko nabízí více možností zábavy, stejně jako výletů do vnitrozemí této krásné země.

 

Shrnutí dovolené v Tunisku s dětmi

Pokud čekáte s odletem na poslední chvíli sledujte článek Last minute s dětmi. Tunisko s dětmi je ideální destinací zejména kvůli písčitým plážím, all inclusive stravování a ceně dovolené. Zázemí pro rodinnou dovolenou je velmi bohaté. Z výletů oceníte plavby lodí, výlet na velbloudech nebo výlety do aquaparků. Nebojte se do Tunisu s dětmi vyrazit i v září a říjnu, teploty jsou skvělé a v hotelech není takový nával. Na podmínky vstupu do země se informujte u prodejce. 

 

 

Autor: Michaela Novotná

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.