Černá Hora s dětmi - 8 tipů na skvělou dovolenou a další rady

Černá Hora je země s nádhernými horskými scenériemi, azurovým mořem a pohostinnými lidmi. Je také skvělou destinací pro dovolenou s dětmi. Tato malebná země v jihovýchodní Evropě nabízí širokou škálu aktivit a zážitků, kde si každý přijde na své. Zvažujete Černou Horu s dětmi?

Proč je Černá Hora vhodná pro dovolenou s dětmi?

Za prvé, tím největším lákadlem je samozřejmě moře a pobřeží. Města jako Budva a Kotor jsou obzvláště oblíbené pro své malebné historické centrum a písečné pláže, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Za druhé, krajina Černé Hory je velmi členitá. Můžete objevovat horské vrcholy, jako je například majestátní Durmitor, a křišťálově čistá jezera, včetně slavného Skadarského jezera, které je největším jezerem v celém Balkánském poloostrově. Děti se mohou vyřádit při pěších túrách, cyklistických výletech nebo plavání a potápění v jezerech.

 

Jak se vypravit s dětmi do Černé Hory?

Cesta do Černé Hory z České republiky je relativně snadná. Existuje několik možností. Nejčastěji se rodiny vypravují autem. Tím, že je Černá Hora pod Chorvatskem, velmi často se například při dovolené stavují na Plitvických jezerech nebo jednu noc přespí třeba v severní části Chorvatska či v Rakousku. Počítejte s cestou, která trvá minimálně dvanáct hodin. Pohodlnější variantou je letadlo. Lze využít pravidelné lety, ty jsou většinou s přestupem a nebo je možné využít sezónních letů s cestovkami. 

 

6 tipů na ubytování a zájezdy s dětmi v Černé Hoře

 

1. Montenegro Beach Resort letecky

Přímo u vlastní soukromé pláže s plážovým servisem leží tento oblíbený rodinný hotel. V areálu nechybí bazén, restaurace. Stravování můžete vybírat jak od snídaně, polppenze po all inclusive. Hotel leží v jedné z nejlepších lokalit Bečici. 

 

 

2. Princess Beach & Conference Resort letecky s polopenzí

Leží v nejkrásnější lokalitě Bar přímo u promenády vedoucí do centra městečka. Pláž leží přímo u hotelu. V areálu nechybí bazén, wellness ani restaurace. Stravování je formou polopenze. 

 

3. Iberostar Bellevue letecky s all inclusive

 Jedná se o komfortní ubytování v Bečici, 2 kilometry od Budvy. Bečici leží uprostřed zelených kopců. U hotelu leží široká píščito-oblázková pláž. Hotelové pokoje jsou komfortní, vzdušné, moderní. Tento hotel doporučuji všem, kteří hledají vyšší komfort služeb. Hotel má hřiště, dětský bazén, sportoviště, pořádá akce pro děti i dospělé. Výhodou stravování je také pizzerie v rámci all inclusive, což je velkým lákadlem pro děti. 

 

4. El Mar (Kruče) letecky s polopenzí

Hledáte klidné místo v malé vesničce? Zvolte tento hotel v Kruče. Jedná se o pohodové místo vhodné pro rodiny s dětmi s bazénem. V okolí se nachází mnoho menších plážiček či betonových mol. 


 

5. Slovenska Plaža Resort autem s polopenzí

Jedná se o jeden z nejstarších tradičních resortů v Budvě s vlastním areálem avšak nedaleko centra Budvy. Je ideální možností, jak spojit pohodovou dovolenou u moře s večery v historickém centru. V areálu nechybí bazén a dětské hřiště. Resort leží 150 metrů od oblázkové pláže. Můžete si zvolit i stravování formou all inclusive.  


 

6. Ville Otrant autem s all inclusice

Leží v Ulcinje ihned u široké dlouhé písčité pláže. Plážový servis je v ceně pobytu. Areál byl kompletně zrekonstruován v roce 2018, v areálu nechybí bazén, stejně jako restaurace. Ubytování je formou all inlcusive, které je velmi chváleno. 

 

Je Černá Hora vhodná i pro nejmenší děti?

Pro jaké děti je tato destinace vhodná? Černá Hora má co nabídnout všem věkovým skupinám. Je zde bezpečno, většina letovisek má kompletní občanskou vybavenost. Rodiny s malými dětmi ocení klidné pláže s mělkým mořem a města s dostatkem zábavy pro celou rodinu. Starší děti a dospívající budou nadšení z dobrodružství a sportovních aktivit, které lze podniknout v přírodních rezervacích.

 

Kdy vyrazit do Černé Hory?

 Hlavní sezóna v Černé Hoře začíná na začátku června a končí na konci září. Pro výlety je vhodné vyrazit klidně i v květnu či říjnu, kdy se teploty pohybují ještě nad 20 C. V červnu a září se teploty již dotýkají 30 C, v červenci a srpnu počítejte s teplotami nad 30 C. 

 

Co ochutnat v Černé Hoře?

  • Njeguški pršut: Tento místní pokrm je podobný italskému prosciuttu. Jedná se o tenké plátky uzeného vepřového masa, které jsou obvykle podávány s sýrem a olivami.
  • Čevapi: Jedná se o tradiční balkánskou specialitu, která se skládá z malých válečků mletého masa, často hovězího nebo jehněčího, které jsou grilovány a servírovány s lepšinou (kukuřičný chléb) a cibulí.
  • Riblja čorba: Tento rybí polévka je oblíbeným pokrmem v přímořských oblastech Černé Hory. Je připravována z čerstvých ryb, zeleniny a aromatických bylin.
  • Palacinke: Tyto tenké, plněné palačinky jsou oblíbeným dezertem v Černé Hoře. Mohou být naplněny ovocem, ořechy, džemem nebo čokoládou a jsou obvykle posypané cukrem nebo polevou.

 

Co navštívit s dětmi v Černé Hoře?

  • Přírodní park Durmitor: Tento národní park nabízí úchvatné horské scenérie, krásná jezera a mnoho možností pro venkovní aktivity jako jsou pěší túry, cyklistika a pikniky. Děti budou nadšené z objevování unikátní přírody a možnosti pozorování divokého života.

 

  • Ostrov Sveti Nikola: Tento ostrov leží nedaleko pobřeží Budvy a je ideálním místem pro rodinný výlet na pláži. Zde si můžete užívat slunečního záření, plavání v azurově modrém moři a různé vodní sporty.

 

  • Aquapark Budva: Pro zábavu vodního parku si můžete vyrazit do Budvy, kde najdete širokou škálu tobogánů, bazénů a atrakcí pro děti všech věkových kategorií. Tento aquapark je skvělým místem pro odpolední zábavu a ochlazení během horkých letních dní.

 

  • Pláže v Budvě a Kotoru: Budva a Kotor jsou dvě oblíbená přímořská města, která nabízejí krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Tyto pláže jsou ideální pro rodiny s malými dětmi, protože nabízejí klidné a bezpečné prostředí pro plavání a hraní na pobřeží.

 

  • Národní park Skadarské jezero: Tento národní park je domovem rozmanitého ekosystému, který zahrnuje jezero, bažiny, lesy a mnoho druhů ptáků a ryb. Prozkoumejte jezero na lodích nebo kajaku a pozorujte místní flóru a faunu. Pro děti je to výborná příležitost k naučení se o přírodě a ekologii.

 

  • Staré město Kotor: Prozkoumejte úzké uličky a historické památky v Kotoru, který je zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO. Děti se mohou vydat na dobrodružnou procházku po hradbách města a objevovat tajemství starého města.

 

Shrnutí dovolené s dětmi v Černé Hoře

Závěrem lze říci, že Černá Hora je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou, která spojuje krásy přírody, historická města a široké spektrum aktivit pro všechny členy rodiny. Bez ohledu na věk vašich dětí, tato malebná země nabízí nezapomenutelné zážitky a dobrodružství, které si budete pamatovat po celý život.

 

 

Související články:

 

Chorvatsko s dětmi

Dovolená s dětmi autem

 

Autor: Michaela Novotná

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.