Dovolená s dětmi na Jižní Moravě - 10 skvělých tipů na ubytování

 

Jižní Morava je, co si budeme povídat, místem mnoha vyžití jak pro malé, tak velké. Skvělá dovolená se dá užít celoročně. Prázdninovou výhodou je teplejší podnebí oproti zbytku republiky a velmi rychle se rozvíjející množství atrakcí a hotelů všech kategorií. Jižní Morava s dětmi je ideálním místem pro prázdninová dobrodružství.  

V posledních letech je jedním z nejnavštěvovanějších míst pro rodiny Aqaland Moravia u Novomlýnských nádrží. Na okraji nádrže leží Dolní Věstonice nebo Pavlov, kde lze podnikat výlety jak na kole, tak pěšky. No a v neposlední řadě zde leží Lednicko-Valtický areál. Víno a místní gastronomie tomu všemu dodává poslední třešničku na dortu. Dovolená v ČR s dětmi jsou samozřejmě i jiné lokality, Jižní Morava patří k těm nejoblíbenějším. 

 

 10 tipů na ubytování s dětmi na Jižní Moravě

 

1. Bukovanský mlýn

Hodinu od Brna leží naprosto jedinečné ubytování pro rodiny s dětmi na Jižní Moravě a tím je Bukovanský mlýn. Dominantou areálu je právě starý mlýn. Ubytování je vkusné, na snídani vás čekají místní produkty, domácí marmeláda a vše připravované s láskou. Děti kromě bazénu a minigolfu rádi jezdí na koni, starají se o místní zvířátka nebo zkouší lukostřelbu. V místě je restaurace, vinný sklípek a okolí je skvělé jak pro turistiku tak cyklo výlety. Co je nevýhoda, ubytování je velmi často vyprodáno. Rezervujte ho tedy včas.   

 

2. Penzion U Křížku

Další ubytovací skvost najdete ve vinařské obci Kobylí. Dojedete sem pohodlně z Brna jak autem, tak vlakem. V Kobylí leží desítka sklípků místních a nad obcí tu byla v roce 2019 otevřena jedinečná bezbariérová rozhledna v oblacích. Od Kobylí je to kousek do obce Vrbice, která se pyšní souborem sedmi pater vinných sklípků vybudovaných v kopci. Oblast je výborná pro cykloturistiku. Ubytujte se v penzionu U Křížku. Jedná se o nové ubytování s krásným bazénem, saunou a kavárnou, kde ochutnáte nejlepší zákusky v okolí. Apartmány ubytují až 8 osob.

 

 

3. Penzion nad Jezerem

Obec Pavlov leží na břehu Novomlýnských nádrží, je zde možné se nejenom koupat na některých z pláží, ale podnikat mnoho výletů, jak pěšky, na kole, tak díky lodní dopravě na nádrži. V obci nechybí veškerá vybavenost od supermarketu, sklípků po restaurace. Nad obcí se tyčí zřícenina gotického hradu Děvičky, ten určitě nesmíte minout. Jedno z nejlepších a přitom cenově přijatelných ubytování je Penzion nad Jezerem a jak název napovídá, z apartmánů je výhled na nádrže. Kompletní ubytování naleznete zde.  

 

4. Camp Výrovice

Přímo u vodní nádrže Výrovice kousek od Znojma se můžete ubytovat v pohodlných mobilheimech pár kroků od pláže. Areál disponuje restaurací a minimarketem a je ideální pro ty, který chtějí strávit dovolenou v přírodě, rádi rybaří, koupou se a nevyhledávají rušné turistické lokality. Camp Výrovice je velmi oblíbený a mobilheimy bývají brzy vyprodány. Z výletů můžete navštívit například Znojmo. Pokud hledáte další oblíbené kempy, je to například ATC Pasohlávky nebo Mušov.

 

5. Zámecký hotel Vranov

Není snad oblíbenějším místem pro obyvatele Znojma a okolí než se v létě jet vykoupat na známý Vranov. Na vranovské přehradě si můžete pronajmout chaty a chatky nebo se ubytovat přímo v obci. Jedním ze skvělých ubytování je Zámecký hotel Vranov, velmi pohodlné ubytování v obci s krásným výhledem na okolní kopce. K přehradě dojdete pěšky. V létě se zde koná velké množství akcí. Celý Vranov po zimě ožívá v rušné rekreační středisko. Nemusíte však dovolenou trávit pouze u vody, je zde množství turistických stezek a i milovníci historie si přijdou na své. Jižní Morava má co nabídnout rodinám s dětmi pro perfektní dovolenou. Na podzim pak nezapomeňte na Znojemské historické vinobraní. Památek a míst k výletům je velké množství. Pokud zvažujete dovolenou s dětmi u moře, podívejte se na seznam článků skvěle recenzovaných hotelů po celé Evropě i mimo ní. 

 

6. Wellness hotel Pohoda Luhačovice

Skvělý hotel Pohoda v Luhačovicích splňuje veškeré představy a požadavky rodin s dětmi. Jedná se o komplex plný vyžití pro nejmenší, stejně tak lokalita přináší mnoho aktivit pro strávení nezapomenutelné dovolené. V Luhačovicích se přes léto koná jak mnoho menších akcí, tak je zde spousta možností výletů, od Zlínského Zoo po toulky přírodou. Polopenze přijde vhod, stejně jako bazén a nedaleká přehrada. 

 

7. Orea hotel Santon Brněnská přehrada

Vyrazit do Brna na dovolenou? Skvělou volbou je hotel Santon ležící u Brněnské přehrady. Můžete tedy slunné sny strávit koupáním nebo výlety po přehradě či na nedaleký zámek Veveří. Pokud by počasí nepřálo můžete využívat bohaté nabídky wellness procedur, bazénu a zábavy přímo v hotelu, stejně jako navštívit brněnské Zoo, historické centrum v Brně, muzea nebo vyrazit například za nákupy. 

 

8. Hotel Galant Lednice

Je jedním z velmi oblíbených ubytování s bazénem na Jižní Moravě přímo u Lednického areálu. Hotel je vhodný i pro náročnější hosty. Lokalita je ideální pro turistiku, cykloturistiku, užívání si lokálních pokrmů stejně jako všudypřítomného moravského vína. 

 

9. Hotel Radějov

Hotel Radějov je místem pro strávení klidné dovolené uprostřed přírody nedaleko Bílých Karpat. V hotelu naleznete jak fitness centrum, wellness centrum tak zahradu, kde si můžete večer ugrilovat něco dobrého. Lokalita je skvělá pro cykloturistiku tak turistiku. 

 

10. Hotel Kopanice

Hotel Kopanice je dalším z míst, které leží uprostřed krásné přírody Jižní Moravy nedaleko Bílých Karpat, místo je ideální pro všechny rodiny, které chtějí trávit dovolenou na rozlehlých loukách, užívat si na dětském hřišti a podnikat výlety do přírody. Hotel kopanice je ideální pro všechny, kteří si chtějí užít maximálně relaxační dovolenou. V hotelu samozřejmě nechybí wellness s bazénem. Je vaší podmínkou dovolená v ČR s bazénem? Mrkněte do odkazu, kde naleznete další tipy. 

 

Co navštívit s dětmi při dovolené na Jižní Moravě?

 

  • ZOO Brno – Jedna z nejoblíbenějších destinací pro rodiny s dětmi, kde se můžete setkat s mnoha druhy zvířat z různých koutů světa. 
  • Aqualand Moravia – Největší aquapark na Moravě nabízí nejen spoustu tobogánů a bazénů, ale i wellness zónu pro relaxaci rodičů. 
  • Dětský areál Bongo Brno – Obrovské kryté hřiště s množstvím atrakcí pro děti všech věkových kategorií. 
  • Technické muzeum v Brně – Nabízí interaktivní exponáty zaměřené na vědu a techniku, které jsou zajímavé i pro děti. 
  • Moravský kras – Prozkoumávejte krásy jeskyní, jako je Punkevní jeskyně s plavbou na lodičkách nebo Macocha propast s vyhlídkovými mosty. 
  • Lednicko-valtický areál – Kromě krásných zámků a rozlehlých parků zde najdete i minaret a zábavní labyrinty v zahradách. 
  • Pernštejn – Středověký hrad, který nabízí nejen prohlídky, ale i rytířské turnaje a další tematické akce vhodné pro rodiny. 
  • Vědecký park VIDA! v Brně – Interaktivní výstavy a experimenty, které dětem přiblíží svět vědy a techniky zábavnou formou. 
  • Rozhledna a lanový park na Pálavě – Pro rodiny, které mají rády adrenalin a nádherné výhledy na okolní krajinu. 
  • Archeopark Pavlov – Muzeum pravěkého osídlení s archeologickými nalezišti a rekonstrukcemi pravěkých obydlí, kde se můžete dozvědět, jak lidé žili v době kamenné.

 

Shrnutí dovolené s dětmi na Jižní Moravě

Dovolená s dětmi na jižní Moravě je skvělá jak díky podnebí, tak různým atrakcím. Pokud plánujete dovolenou v letních měsících, myslete na rezervaci ubytování včas, například ubytování v Pavlově bývá těžko k sehnání. Pokud hledáte více tipů napříč celou ČR, zkuste web který se zabývá tématem dovolená v ČR, který je plný tipů kam v rámci tuzemska vyrazit.  

 

Velmi oblíbenou variantou dovolené je také Slovensko s dětmi, ve Vysokých Tatrách je to spíše ubytování v hotelech a penzionech v Nízkých Tatrách je velké množství chat k pronájmu. Pokud pokukujete po dovolené v teple, nechte se inspirovat článkem dovolená v Chorvatsku s dětmi

 

 

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.