Dovolená s dětmi na Jižní Moravě

Jižní Morava je, co si budeme povídat, místem mnoha vyžití jak pro malé, tak velké, skvělá dovolená se dá užít celoročně. Prázdninovou výhodou je teplejší podnebí oproti zbytku republiky a velmi rychle se rozvíjející množství atrakcí a hotelů všech kategorií. Jižní Morava s dětmi je ideálním místem pro prázdninová dobrodružství. 

V posledních letech je jedním z nejnavštěvovanějších míst pro rodiny Aqaland Moravia u Novomlýnských nádrží. Na okraji nádrže leží Dolní Věstonice nebo Pavlov, kde lze podnikat výlety jak na kole, tak pěšky. No a v neposlední řadě zde leží Lednicko-Valtický areál. Víno a místní gastronomie tomu všemu dodává poslední třešničku na dortu.

 

 

Hodinu od Brna leží naprosto jedinečné ubytování pro rodiny s dětmi na Jižní Moravě a tím je Bukovanský mlýn. Dominantou areálu je právě starý mlýn. Ubytování je vkusné, na snídani vás čekají místní produkty, domácí marmeláda a vše připravované s láskou. Děti kromě bazénu a minigolfu rádi jezdí na koni, starají se o místní zvířátka nebo zkouší lukostřelbu. V místě je restaurace, vinný sklípek a okolí je skvělé jak pro turistiku tak cyklo výlety. Co je nevýhoda, ubytování je velmi často vyprodáno. Rezervujte ho tedy včas.   

 

Další ubytovací skvost najdete ve vinařské obci Kobylí. Dojedete sem pohodlně z Brna jak autem, tak vlakem. V Kobylí leží desítka sklípků místních a nad obcí tu byla v roce 2019 otevřena jedinečná bezbariérová rozhledna v oblacích. Od Kobylí je to kousek do obce Vrbice, která se pyšní souborem sedmi pater vinných sklípků vybudovaných v kopci. Oblast je výborná pro cykloturistiku. Ubytujte se v penzionu U Křížku. Jedná se o nové ubytování s krásným bazénem, saunou a kavárnou, kde ochutnáte nejlepší zákusky v okolí. Apartmány ubytují až 8 osob.

 

 

Obec Pavlov leží na břehu Novomlýnských nádrží, je zde možné se nejenom koupat na některých z pláží, ale podnikat mnoho výletů, jak pěšky, na kole, tak díky lodní dopravě na nádrži. V obci nechybí veškerá vybavenost od supermarketu, sklípků po restaurace. Nad obcí se tyčí zřícenina gotického hradu Děvičky, ten určitě nesmíte minout. Jedno z nejlepších a přitom cenově přijatelných ubytování je Penzion nad Jezerem a jak název napovídá, z apartmánů je výhled na nádrže. Kompletní ubytování naleznete zde.  

 

Přímo u vodní nádrže Výrovice kousek od Znojma se můžete ubytovat v pohodlných mobilheimech pár kroků od pláže. Areál disponuje restaurací a minimarketem a je ideální pro ty, který chtějí strávit dovolenou v přírodě, rádi rybaří, koupou se a nevyhledávají rušné turistické lokality. Camp Výrovice je velmi oblíbený a mobilheimy bývají brzy vyprodány. Z výletů můžete navštívit například Znojmo. Pokud hledáte další oblíbené kempy, je to například ATC Pasohlávky nebo Mušov.

 

Není snad oblíbenějším místem pro obyvatele Znojma a okolí než se v létě jet vykoupat na známý Vranov. Na vranovské přehradě si můžete pronajmout chaty a chatky nebo se ubytovat přímo v obci. Jedním ze skvělých ubytování je Zámecký hotel Vranov, velmi pohodlné ubytování v obci s krásným výhledem na okolní kopce. K přehradě dojdete pěšky. V létě se zde koná velké množství akcí. Celý Vranov po zimě ožívá v rušné rekreační středisko. Nemusíte však dovolenou trávit pouze u vody, je zde množství turistických stezek a i milovníci historie si přijdou na své. Jižní Morava má co nabídnout rodinám s dětmi pro perfektní dovolenou. Na podzim pak nezapomeňte na Znojemské historické vinobraní. Památek a míst k výletům je velké množství. Pokud zvažujete dovolenou s dětmi u moře, podívejte se na seznam článků skvěle recenzovaných hotelů po celé Evropě i mimo ní. 

 

Velmi oblíbenou variantou dovolené je také Slovensko s dětmi, ve Vysokých Tatrách je to spíše ubytování v hotelech a penzionech v Nízkých Tatrách je velké množství chat k pronájmu. 

 

 

 

© 2019 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.