Dovolená v ČR s dětmi, kam vyrazit?

Nevíte kam letos vyrazit na dovolenou s dětmi v České republice? Zkuste Žďárské Vrchy. Lokalita je skvělá pro aktivní dovolenou stejně jako koupání, další nepochybnou výhodou jsou ceny hotelů a ubytování. 

 

Víte, že ve Žďárských vrších bylo od první republiky vybudováno mnoho horských chat a zdravotních zařízení právě pro skvělé klima a čistý vzduch, který napomáhá zejména při léčení dýchací soustavy? Kraj si čisté ovzduší udržel do dnešní doby a je jedním z míst s nejlepším ovzduším v ČR. V kombinaci s mnoha vodními plochami, turistickými stezkami a zapadlými cestami pro cyklisty, tvoří ideální místo pro dovolenou na venkově. Vysočina je také jedním z nejklidnějších míst v ČR. Dovolená v ČR nemusí být tedy jen o Lipně a Máchově jezeře. 

 

Milovy - dovolená s dětmi v ČR tip 1.  

Milovy jsou osadou v obci Sněžné a hlavní turistické dění se soustřeďuje okolo milovského rybníka. Můžete sem vyrazit na dovolenou s dětmi do chatek, pod stan nebo do hotelu Orea Resort Devět Skal, který je velmi oblíbený rodinami s dětmi. Hotel má vlastní krytý bazén a leží přímo u vody. Na Milovech nejenom, že se vykoupete, ale určitě navštivte skalní útvar Čtyři palice, nebo vzdálenějších Devět skal. Při toulkách nezapomeňte navštívit kouzelnou vesnici Rybná – osadu Damašek a vyšlápnout na Lucký Vrch, kde se nachází původní turistická chata a překrásný výhled do okolí. Tam si po náročném výšlapu v nově zrekonstruované restauraci můžete dát nejenom nějaké osvěžení, ale také vychutnat dobrou domácí kuchyni. další tipy na dovolenou v České republice najdete v odkazu.  

 

2,5 kilometru od rybníka na Milovech, v loukách a lesích, leží skvost, hotel Podlesí. K rybníku tedy dojdete pěšky, ale varuji, dětem se většinou nechce, protože celý den řádí v hotelovém venkovním nebo vnitřním vyhřívaném bazénu. Ubytovat se můžete buď v klasických hotelových pokojích, nebo v kouzelném domečku v pohádkové vesničce. Ano, slyšíte dobře. Součástí hotelu je pohádková vesnička s ubytováním v 11 tématických domcích. Hotel se soustřeďuje na rodiny s dětmi a nabízí pro ně celoroční pobytové balíčky různých tématik. Chcete dětem připravit nezapomenutelné prázdniny? Hotel Podlesí a jeho okolí je to pravé.

 

Tři studně - Dovolená s dětmi v ČR tip 2.

V obci Tři Studně leží velký rybník Sykovec, který je během léta velmi oblíbeným místem rekreace například v hotelu Pavla, také v kempech a penzionech ve Žďárských vrších. Sousední rybník Medlov se stejnojmenným hotelem je potom klidnější turistickou lokalitou. Užijí si zde všichni milovníci koupání, turistiky a cykloturistiky. Ze Tří studní to není daleko do Žďáru nad Sázavou, kde můžete navštívit jednu z českých památek UNESCO, kostel Sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Lokalita je ideálním spojením poznávání a odpočinku. 

 

Kempy v okolí

Pokud v lokalitě hledáte spíše kempy, můžete navštívit kemp v Borové u Poličky vyhřívaným bazénem nebo jsou skvělé Chaty nad Koupalištěm. Obec je plně vybavená, seženete zde vše od potravin, po večerní posezení v restauraci. Další kemp leží přímo u rybníku na Milovech. Součástí kempu je bufet se základním vybavením, v okolí je několik restaurací. Kemp je samozřejmě i u rybníku na Sykovci. Co s týče klidu v kempech, vyloženě rodinný kemp je právě v Borové u Poličky.

 

 

Pokud přemýšlíte nad dovolenou na Moravě, třeba se vám bude hodit článek o dovolené s dětmi na Jižní Moravě, která je díky Aqualandu Moravia oblíbeným cílem rodin z celé ČR. Výhodou dovolené ve Žďárských Vrších je i cena služeb, které jsou výrazně nižší než v horských lokalitách nebo třeba Jižní Moravě. Pokud zvažujete spíše víkend ve wellness hotelech, nechte se inspirovat v článku Kam na wellness víkend v ČR.  

 

 

 

Hledáte inspiraci kam na dovolenou k moři? Přinášíme 13 tipů

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.