Kam na dovolenou s dětmi 2023? 4 TOP destinace s doporučením

 

Plánujete kam na dovolenou s dětmi? Pojďme se podívat na novinky kam vyrazit na dovolenou jak v tuzemsku tak v zahraničí. Zohledníme také to, jaké země se nejspíše otevřou nejdříve cestovnímu ruchu nejdříve.  

 

Dovolená u moře s dětmi

Co by to bylo za rok, kdybychom ho nestrávili alespoň týden u moře. Za nejlepší destinace pro děti u moře lze považovat Bulharsko, Chorvatsko, Řecko, Španělsko, Itálii a Turecko. 

 

 

1. Bulharsko s dětmi

Bulharsko je každoročně jednou z nejoblíbenějších dovolených. Bylo tomu tak i v roce 2022. Proč je Bulharsko tak populární? Zejména kvůli krátké době letu - necelé dvě hodiny, písčitým plážím, pozvolnému vstupu do moře, levným zájezdům a turistickému zázemí v letoviscích, kde seženete prakticky vše na co si vzpomenete.

 

Tipy na ubytování s dětmi 

Hotel Azalia - Hotel Azalia leží u překrásné písčité pláže, kde vás čekají slunečníky a lehátky v ceně zájezdu. Nechybí skvělý bazen, stejně jako stravování formou all incusive. Hotel je vhofný pro dovolenou s dětmi. 

 

Hotel Astor Garden je luxusní 5* hotel v Bulharsku a přitom za skvělou cenu. Pokud nechcete strávit dlouhý let v rámci dovolené a přitom si užít kvalitních služeb, doporučuji navštívit právě tento hotel ležící přímo u pláže. 

 

Hotel Riva - Hotel Riva patří k nejoblíbenějším zájezdům do Bulharska. Proč? Díky skvělé ceně, ubytování v rozlehlé zahradě kousek od moře a stravováním ve formě all inclusive. Pokud hledáte pohodovou dovolenou u moře za skvělou cenu zvolte hotel Riva. 

 

 

2. Řecko s dětmi

 

Řecko je prozatím nejpoptávanější leteckou destinací pro tento rok. Výhodou je možnost užít si dovolenou na mnoha ostrovech, které jsou jak historicky tak přírodně odlišné. Děti jsou v zemi vítané a i nejmenší penziony jsou uzpůsobeny rodinám s dětmi. 

 

Hotel Eri Beach - Hotel Eri Beach je jedním z nejvyhledávanějších hotelů co se Řecka s dětmi týče. Děti i dospělí si zde užijí mnoho zábavy díky animacím, skluzavkám, tobogánům a krásné pláži. Stravování je formou all inclusive. Hotel doporučuji všem, který nevyhledávají luxus, ale spíše dovolenou za rozumnou cenu.  

 

Sun Beach Lindos - Hotel Sun Beach Lindos leží přímo u krásné pláže na ostrově Rhodos. Stravování je formou all inclusive, plážový servis je zdarma. Na pláži nechybí bar a amfiteátr pro večerní zábavu. Hotel je velmi oblíbený a dovolenou pořídíte za rozumnou cenu. 

 

Asteras Resort - Hotel Asteras Resort leží na ostrově Kos 150 metrů od pláže. U bazénu nechybí skluzavka a tobogán. Nedaleko hotelu je možné využít linkový autobus, který vás zaveze do hlavního města ostrova. Jedná se o variantu dovolené za skvělou cenu. 

 

3. Chorvatsko s dětmi

 

Chorvatsko s dětmi je samozřejmě jednou z nejoblíbenějších destinací u moře a TOP destinace vlastní dopravou. Ač je většina pláží kamenitých, rodiny s dětmi se sem každoročně vrací. Trend se během let trochu mění a z původních apartmánů turisté nyní často volí spíše ubytování se stravou. Ať polopenzí či all inclusive. 

 

Villas Rubin

Villas Rubin je snem aktivní dovolené v Chorvatsku. Pro děti i dospělé nechybí v areálu tobogány, brouzdaliště pro malé dětí. Ubytování je v domcích v rozlehlém háji. K pláži oceněné Modrou vlajkou je to pár metrů. Stravování je formou polopenze.

 

Aminess Grand Azur

Pokud nevíte, kam s dětmi na dovolenou a hledáte klidné místo v Chorvatsku, ostrov Peljašec je ten pravý. Jedinou nevýhodou je, že se vám nebude chtít z dovolené vracet. Hotel Aminess Grand Azur leží přímo u krásné pláže, hotel je komfortní, přátelský, nechybí bazén a stravování je formou all inclusive. Pokud hledáte klid po náročném roce, zvolte tento hotel. 

 

Penzion Knezovič

Pokud hledáte tradičnější ubytování v penzionu, zvolte penzion Knezovič v oblíbeném letovisku Baška Voda. Tento rodinný penzion se nachází 200 metrů od moře. Jeho poloha je ideální pro jak procházky do okolí, večerní zábavu tak aktivní dovolenou v oblíbeném letovisku. Stravování je fomou chutné polopenze. 

 

4. Mallorca s dětmi

Jen necelé tři hodiny letu a ocitnete se na pulzujícím španělském ostrově Mallorca. Centru zábavy, ale i klidných pláží a úžasným vnitrozemím plným historických i přírodních památek. Mallorca, zejména velká letoviska, je spíše místem pro rodiny s většími dětmi, i díky mnoha večerním atrakcím, pouličním umělcům, obřím aquaparkům. Pro rodiny s malými dětmi je lepší zvolit například jihozápadní stranu ostrova, kde jsou letoviska klidnější. 

 

Hotel Fergus Club

Hotel Fergus je jednou z nejlepších variant pro dovolenou s dětmi na Mallorce. Proč? Hotel svým zázemím nabízí vše, co rodina potřebuje. Pro děti jsou připraveny skluzavky, bazénky a hotel sám o sobě leží v rozlehlé zahradě, kde nechybí hřiště.  

 

 

 

 

 

 

 

© 2020 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.