Kam na dovolenou s dětmi 2024? Tipy na ověřené lokality a ubytování

 

Plánujete kam na dovolenou s dětmi? Pojďme se podívat na novinky i stálice, kam vyrazit na dovolenou jak v tuzemsku tak v zahraničí. Jmenuji se Michaela a v cestovním ruchu se pohybuji přes 10 let. Tvořím pro vás obsah, kde doporučuji osvědčená ubytování a destinace napříč nabídkou cestovních kanceláří tak, aby bylo jednoduché se v nich zorientovat. 

 

Dovolená u moře s dětmi

 

Co by to bylo za rok, kdybychom ho nestrávili alespoň týden u moře. Za nejlepší destinace pro děti u moře lze považovat Bulharsko, Chorvatsko, Řecko, Španělsko, Itálii a Turecko. Jaká ubytovací zařízení a zájezdy jsou v těchto lokalitách oblíbené? Pojďme se podívat blíže. Pro kompletní informace o ubytování si vždy rozklikněte název hotelu.

 

 

Bulharsko s dětmi

 

Bulharsko s dětmi je každoročně jednou z nejoblíbenějších dovolených. Bylo tomu tak i v roce 2023. Proč je Bulharsko tak populární? Zejména kvůli krátké době letu - necelé dvě hodiny, písčitým plážím, pozvolnému vstupu do moře, levným zájezdům a turistickému zázemí v letoviscích, kde seženete prakticky vše na co si vzpomenete.

 

Tipy na ubytování s dětmi 

Hotel Azalia - Hotel Azalia leží u překrásné písčité pláže, kde vás čekají slunečníky a lehátky v ceně zájezdu. Nechybí skvělý bazen, stejně jako stravování formou all incusive. Hotel je vhofný pro dovolenou s dětmi. 

 

Hotel Astor Garden je luxusní 5* hotel v Bulharsku a přitom za skvělou cenu. Pokud nechcete strávit dlouhý let v rámci dovolené a přitom si užít kvalitních služeb, doporučuji navštívit právě tento hotel ležící přímo u pláže. 

Hotel Astor Garden

 

 

Hotel Riva - Hotel Riva patří k nejoblíbenějším zájezdům do Bulharska. Proč? Díky skvělé ceně, ubytování v rozlehlé zahradě kousek od moře a stravováním ve formě all inclusive. Pokud hledáte pohodovou dovolenou u moře za skvělou cenu zvolte hotel Riva. 

 

 

Řecko s dětmi

 

Řecko je prozatím nejpoptávanější leteckou destinací pro tento rok. Výhodou je možnost užít si dovolenou na mnoha ostrovech, které jsou jak historicky tak přírodně odlišné. Děti jsou v zemi vítané a i nejmenší penziony jsou uzpůsobeny rodinám s dětmi. 

 

Tipy na ubytování s dětmi 

Hotel Eri Beach - Hotel Eri Beach je jedním z nejvyhledávanějších hotelů co se Řecka s dětmi týče. Děti i dospělí si zde užijí mnoho zábavy díky animacím, skluzavkám, tobogánům a krásné pláži. Stravování je formou all inclusive. Hotel doporučuji všem, který nevyhledávají luxus, ale spíše dovolenou za rozumnou cenu.  

Hotel Eri Beach

 

Sun Beach Lindos - Hotel Sun Beach Lindos leží přímo u krásné pláže na ostrově Rhodos. Stravování je formou all inclusive, plážový servis je zdarma. Na pláži nechybí bar a amfiteátr pro večerní zábavu. Hotel je velmi oblíbený a dovolenou pořídíte za rozumnou cenu. 

 

Grecotel Casa Paradiso - jedná se o oblíbený hotel pro rodiny s dětmi známého řeckého řetězce Grecotel. Hotel leží v oblasti Marmari, tedy u písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Hotel má několik skluzavek a bazén pro děti. Výhodou je také bezvadné stravování, kde ochutnáte řeckou kuchyni jak se patří. hotel si pěstuje vlastní zeleninu i v areálu hotelu.

 

 

Chorvatsko s dětmi

 

Chorvatsko s dětmi je samozřejmě jednou z nejoblíbenějších destinací u moře a TOP destinace vlastní dopravou. Ač je většina pláží kamenitých, rodiny s dětmi se sem každoročně vrací. Trend se během let trochu mění a z původních apartmánů turisté nyní často volí spíše ubytování se stravou. Ať polopenzí či all inclusive. 

 

Tipy na ubytování s dětmi 

 

Villas Rubin

Villas Rubin je snem aktivní dovolené v Chorvatsku. Pro děti i dospělé nechybí v areálu tobogány, brouzdaliště pro malé dětí. Ubytování je v domcích v rozlehlém háji. K pláži oceněné Modrou vlajkou je to pár metrů. Stravování je formou polopenze.

Villas Rubin

 

Aminess Grand Azur

Pokud nevíte, kam s dětmi na dovolenou a hledáte klidné místo v Chorvatsku, ostrov Peljašec je ten pravý. Jedinou nevýhodou je, že se vám nebude chtít z dovolené vracet. Hotel Aminess Grand Azur leží přímo u krásné pláže, hotel je komfortní, přátelský, nechybí bazén a stravování je formou all inclusive. Pokud hledáte klid po náročném roce, zvolte tento hotel. 

 

Uran Family Resort

Již název napovídá, že se jedná o rodinný resort v Chorvatsku v lokalitě Baška Voda. Jaké jsou hlavní bonusy tohoto ubytování? Je opravdu vhodné pro rodiny s dětmi. Je zde moderní hřiště, ubytování leží do 150 metrů od moře. Ubytování je v moderních apartmánech až pro 4 osoby, kdy až dvě děti na přistýlce mají dovolenou zdarma. Stravování je formou polopenze s nápoji, takže o stravu je postaráno a stačí si jen užít skvělou dovolenou. 

   

 

Mallorca s dětmi

Jen necelé tři hodiny letu a ocitnete se na pulzujícím španělském ostrově Mallorca. Centru zábavy, ale i klidných pláží a úžasným vnitrozemím plným historických i přírodních památek. Mallorca, zejména velká letoviska, je spíše místem pro rodiny s většími dětmi, i díky mnoha večerním atrakcím, pouličním umělcům, obřím aquaparkům. Pro rodiny s malými dětmi je lepší zvolit například jihozápadní stranu ostrova, kde jsou letoviska klidnější. 

Pláže na Mallorce

 

Tipy na ubytování s dětmi 

 

Hotel Fergus Club

Hotel Fergus je jednou z nejlepších variant pro dovolenou s dětmi na Mallorce. Proč? Hotel svým zázemím nabízí vše, co rodina potřebuje. Pro děti jsou připraveny skluzavky, bazénky a hotel sám o sobě leží v rozlehlé zahradě, kde nechybí hřiště.

 

 

Turecko s dětmi

 

Dovolená v Turecku s dětmi je oblíbená ze tří základních důvodů. Prvním je ten, že hotely mají skvělé zázemí pro rodiny s dětmi, od aquaparků, hřišť, animací po stravu. Za druhé, jedná se o poměrně kvalitní dovolenou s kvalitními službami za skvělou cenu u moře. A za třetí, je zde dlouhá sezóna, můžete tedy vyrazit od května do října a vynechat tak nejteplejší měsíce v roce. 

 

Tipy na ubytování s dětmi 

Pegasos Resort

Tento hotel doporučujeme napříč všemi články o Turecku. Jedná se o skvěle hodnocenou stálici českou klientelou. Najdete zde opravdu vše ke strávení kvalitní dovolené s dětmi u moře. Od velkých rodinných pokojů, po zábavu a nádhernou pláž v klidné lokalitě. Nevýhoda ubytování? Hotel bývá velmi brzy obsazen. 

Pegasos Resort

 

Concordia Celes

Hotel leží v klidně vesničce Ocurcalar přímo na pláži. Až dvě děti hradí pouze dopravu a zbytek dovolené mají zdarma. Hotel disponuje mnoha možnostmi zábavy, od skluzavek po wellness. Stravování je formou ultra all inclusive. Výhodou je možnost ubytování v pokojích až pro 5 osob.

 

 

Itálie s dětmi

Do Itálie míří rodiny s dětmi zejména vlastní dopravou nebo autobusem. Cílem se většinou stává oblast okolo Bibione a Rimini, či jižnější Kalábrie. Výhodou je jak zázemí pro děti, protože Italové děti milují, tak moře ideální pro koupání pro nejmenší. 

 

Tipy na ubytování s dětmi 

Hotel Villa del Fiori

Jedná se o oblíbený menší hotel v letovisku Rimini s all inclusive light. Výhody ubytování jsou, že leží zhruba 150 metrů od široké písčité pláže, kde vás čeká plážový servis zahrnutý v ceně pobytu. Pokoje jsou klimatizované až pro 4 osoby, kdy až dvě děti mají na přistýlce dovolenou zdarma. Ohledně all inclusive si více přečtěte kliknutím na název hotelu. Doprava je možná jak vlastní tak autobusem. Pokud vás zajímá Itálie letecky, podívejte se na kompletní nabídku zde

 

Hotel Mediterraneo

Hotel doporučujeme ve více článcích, jelikož se jedná o oblíbenou stálici dovolené v Itálii. Jedná se o oblast Casenatico, která leží mezi Rimini a Ravenou. Hotel leží 150 metrů od pláž, kde vás čeká plážový servis v ceně, ubytování je až pro 4 osoby, kdy na přistýlce mají dovolenou se slevou nebo zdarma. Můžete vyrazit autem nebo autobusem. Dovolená je formou light all inclusive.

 

Italské pobřeží

 

Dovolená s dětmi v České republice s dětmi

 

Samozřejmě s dětmi nemusíme vyrazit pouze na dovolenou k moři, někdo si naopak nejlépe odpočine v domovském prostředí české krajiny a dovolenou tráví raději aktivně na horách nebo v rámci zajímavých míst ČR. Ubytovacích kapacit lze doporučit opravdu hodně. Hodně tipů jsme zmínili v článku kam na dovolenou s dětmi v ČR nebo v článku dovolená s dětmi na Jižní Moravě. Nyní bych asi vyzvedla dvě ubytování, která jsou jak stvořená pro letní dovolenou s dětmi v České republice.

 

Family & Wellness Resort UKO Bedřichov

Jedná se o skvělý rodinný resort v Bedřichově. O zábavu je postaráno díky krytému bazénu, bowlingu, velkému hřišti a minigolfu. Nechybí sauny či vířivka. Hotel je vhodný k návštěvě celý rok. V areálu je možné grilovat, cvičit jógu a celkově si naplno užít vaší dovolenouVašim dětem se odsud rozhodně nebude chtít domů. Resort je na míru uzpůsoben i těm nejmenším. Myslí se na ně v restauraci, která nabízí vyvážená dětská jídla. K dispozici jsou zde dětské židličky. Součástí restaurace je také dětský koutek, kde si děti mohou pohrát. Vy si mezitím vychutnáte klidnou a tichou večeři. Ve wellness centru na děti čeká brouzdaliště a pro ty starší bazén, který je čištěn solí namísto chlóru. Další informace naleznete pod názvem hotelu. Součástí bowlingu je pak dětská dráha.

 

Krytý bazén, zdroj UKO Resort

 

 

Hotel Pohoda Luhačovice

Na druhé straně ČR nalezneme hotel Pohoda v Luhačovicích. Tento hotel je velmi oblíbený rodinami s dětmi. Luhačovice jsou skvělým místem pro procházky, relax nebo návštěvu okolních měst a míst jako ZOO ve Zlíně. Výhodou je, že hotel leží v klidné části Luhačovicích nedalekou přehrady. V hotelu nechybí wellness centrum a krytý bazén, stejně jako dětský klub. V ceně je výborná snídaně.  

 

 

 

 Hledáte ještě inspiraci kam na dovolenou? Přinášíme 22 tipů na dovolenou u moře. 

 

Související články:

 

Albánie dovolená s dětmi, vyrazit nebo ne?

 

 

 

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.