Podzim u moře: Proč se vyplatí vycestovat po sezóně k moři?

 

Přemýšlíte, že byste se ještě před Vánocemi podívali někam k moři? Neotálejte a jeďte, klidně jen na prodloužený víkend. Zjistěte si například cenově přijatelné letenky z letiště, které máte nejblíže ze svého bydliště. Možná najdete jedinečnou destinaci, kde si ještě užijete příjemného mořského vzduchu. Vycestovat na podzim k moři má spoustu výhod.

 

 

 

Zdroj: Bigstockphoto.com

 

Čeká vás absolutní klid a flexibilita

Hlavní turistická sezona je už dávno za námi, takže všechny pláže a turisticky navštěvovaná místa jsou mnohem klidnější a atmosféra je tu uvolněnější. Pokud patříte mezi osoby, které milují klid a k životu nepotřebují pražící sluníčko, podzimní výlet k moři je pro vás ten pravý.

 

Podzimní dovolenou u moře máte zcela ve své režii. Nemusíte se řídit tím, kde se právě nacházejí turistické davy. Snadněji seženete vstupenky na proslulé atrakce a monumenty a celkově budete mít méně ve stresu.

 

 

Zdroj: Bigstockphoto.com

Přesvědčí vás nižší ceny

Dovolená u moře na podzim znamená, že můžete ušetřit. Řada ubytovacích zařízení a letenek je mimo hlavní sezónu levnějších. Případně nemusíte nic plánovat a můžete využít zvýhodněných podzimních nabídek cestovních kanceláří.

Užijete si příjemné počasí

Podzimní počasí je v některých přímořských evropských destinacích zcela jedinečné. Není ani vedro, ani zima. Přesto si před koupí letenky a rezervací ubytování pořádně nastudujte na nejrůznějších meteorologických portálech a v aplikacích, jaké počasí vás na daném místě v daném období přibližně čeká nebo jaká je v tu dobu průměrná teplota moře.

 

Příjemné počasí vás ještě čeká na některých jižněji položených ostrovech Řecka, jižním pobřeží Chorvatska, Amalfinském pobřeží v Itálii či na Maltě. Můžete ale také vyzkoušet vzdálenější Kanárské ostrovy, kde si užijete také samotné cestování po ostrovech.

 

Vyzkoušíte nové aktivity

Díky menšímu počtu turistů máte na podzim jedinečnou šanci vyzkoušet nové věci, například různé vodní sporty, ke kterým byste se jinak v létě nedostali. Skvělá je také podzimní turistika a cykloturistika kolem moře nebo se můžete naučit potápět.

 

 

Zdroj: Pexels.com

 

Pokud toužíte zažít něco nového, doporučujeme vyzkoušet dovolenou na lodi. Pronájmy lodí jsou v tomto období levnější a máte z čeho vybírat. Domluvte se s dalšími lidmi a můžete se vypravit třeba na katamarán, který je narozdíl od plachetnice pohodlný a vhodný také pro lidi, kteří trpí mořskou nemocí nebo mají malé děti. Loď si můžete v některých případech pronajmout také s kapitánem a nebo se můžete přidat k nějaké partě. Výlety na lodi organizují také některé specializované cestovky.

 

Oslní vás podzimní příroda a autentické zážitky

Na konci letní sezony turistické pozlátko zmizí a vy poznáte pravou místní kulturu, okusíte tradiční gastronomii i pití. Kromě toho podzim je časem různých kulturních festivalů a gastronomických akcí. Zjistěte si tedy dopředu, zda se něco nekoná také v destinaci, do které se chcete vypravit. Milovníci přírody a nádherných scenérií si zas užijí měnící se podzimní přírodu, které s sebou přináší spoustu podamnivých zemitých barev.

© 2024 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.