Kam na Vánoce a Silvestr? - 6 tipů kam vyrazit

 

Není snad termínu během roku, který mizí rychleji než u pobytů od 23. prosince do 2. ledna. Tedy Vánočních svátků. Nezáleží zdali se chystáte k moři nebo na hory, je dobré na tento termín myslet dopředu. Koronavirus nám tyto úvahy trochu komplikuje, nicméně i pokud by vám nebylo dovoleno vycestovat do jedné země na základě nabídky CK můžete zvolit jinou, třeba i tuzemskou dovolenou. Které země doporučujeme rezervovat pro velký zájem včas?

1. Egypt

V Egyptě si užijete Vánoce a Silvestr na pláži, na sluníčku, šnorchlováním nebo poznáváním. Hotely každoročně připravují okázalé štědrovečerní večeře a večerní zábavu jak na Štědrý den tak Silvestr. Egypt je také nejlevnější variantou pro trávení Vánoc u moře. Pobyty seženete od 15 tis. Kč. Výběr hotelů je obrovský. Od velkých světoznámých řetězců po menší komplexy v Hurghadě. Dopředu platíte většinou jen nízkou zálohu a termín máte jistý. Teploty se pohybují mezi 25 až 30 C. Pokud se bojíte studeného bazénu, volte hotely s vyhříváním.  

 

Doporučení na hotely:

 

 

 

 

2. Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy vás v prosinci přivítají příjemnými teplotami mezi 20 až 25 C. Volte v tuto dobu spíše jižní části ostrovů. Jednou z nejteplějších lokalit pro zimu je oblast Taurito, Amadores a Puerto Rico na Gran Canarii. Koupání je možné celoročně, nicméně na přírodních plážích je Atlantik opravdu v tuto dobu již studenější. Volte tedy hotely s vyhřívanými bazény nebo hotely u mělkých pláží. Pozor na sluníčko, ač se to nezdá je velmi silné i v prosinci. 

 

Doporučení na hotely: 

 

 

 

3. Kapverdy

Na Kapverách očekávejte během Vánoc teploty okolo 30 C. Pro děti je vhodnější ostrov Sal, díky klidnějšímu oceánu, naopak milovníci exotiky, dlouhých procházek po prázdných plážích ocení ostrov Boa Vista. Hotely mají vysokou úroveň, stejně jako příjemné wellness služby. 

 

Doporučení na hotely:

 

 

pláž kapverdy

 

4. Rakousko

Kdo volí raději Vánoce na sněhu než u moře, pro toho je skvělé vyrazit do Rakouska za lyžováním. Výhodou je vysoký standart služeb, v každém větším ubytování nechybí sauna, úložna lyží, servis a půjčovna. Můžete zakoupit pobyty se skipasem nebo vyrazit na vlastní pěst. Oblíbenými místy jsou Tyrolsko a Salzbursko. 

 

Doporučení na hotely:

Hotel Reitherhof

Hotel Seelos

Hotel Carossa s polopenzí

 

5. Česká republika

 Ať vyrazíte na Vánoce lyžovat nebo do nějako wellness hotelu Česká republika má co nabídnout. Samozřejmě sníh byl poslední roky trochu problém, proto volte spíš sjezdovky s umělým zasněžováním ve vyšších polohách. Bohužel již v tuto dobu (srpen) je velké procento ubytování zamluvených. rezervujte nezávazně přes booking.com již nyní a časem uvidíte, zdali vyrazíte.Mezi neoblíbenější lokality patří Jánské Lázně, Špindlerův Mlýn nebo Železná Ruda a Špičák na Šumavě. 

 

Oblíbené hotely:

Wellness hotel Svornost

Premium Wellness and Wine hotel Znojmo

 

 dovolená vánoce lyže

 

6. Bonus 2023 - Tunisko

Na koupání v moři to sice v Tunisu v prosinci není, ale hotely poskytují jak vyhřáté venkovní tak vnitřní bazény a mnoho wellness procedur. Teploty se pohybují okolo 18 C. Jedná se o variantu levné dovolené u moře s vyžitím díky wellness procedurám, koupání v krytých bazénech a procházkách po pláži. nechybí samozřejmě stravování formou all inclusive. 

 

Doporučené hotely:

 Club Thampsus

 

 

 

 

© 2020 dovolenasnejmensimi.cz, všechna práva vyhrazena. Vytvořila a provozuje Michaela Novotná.